Ostatnie pożegnanie

W środę, 31 maja 2023r. odeszła od nas nasza uczennica, przyjaciółka, koleżanka Dominika Orman z klasy 3C.
Dominiko, opuściłaś nas zbyt szybko i niespodziewanie, a przecież tak niedawno bawiliśmy się wspólnie na szkolnej wycieczce, spędzaliśmy czas na przerwach i długich rozmowach o naszych planach i życiu. Przez te razem spędzone trzy lata poznaliśmy Cię jako serdeczną, zawsze ciepłą i uśmiechniętą osobę.
Słowa nie są w stanie wyrazić naszego żalu i smutku, jaki w tej chwili czujemy.
Dominiko, Ty oraz Twoja Rodzina jesteście w naszych sercach, myślach i modlitwach.

Pogrążona w smutku społeczność szkolna.

XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNO-LITERACKI

25 maja 2023 r. odbyły się eliminacje szkolne XII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNO-LITERACKIEGO Polskie więźniarki w Ravensbrück pod patronatem dr Wandy Półtawskiej
Jury w składzie: dr Mariusz Klocek, mgr Renata Korabiewska, mgr Ewa Młynarczyk-Wróbel wyłoniło następujące reprezentantki naszej szkoły:
1. Ilona Ciupa
2. Maja Fidor
3. Natalia Kaczmarek
4. Martyna Pol
5. Wiktoria Stachurska
Złożone prace są pięknym odzewem młodzieży naszej szkoły na apel o upamiętnienie walki i cierpień więźniarek KL Ravensbrück. Można stwierdzić, że uczniowie korzystali z różnorodnych źródeł historycznych, posiadają umiejętność stawiania pytań i konsekwentnie poszukiwali odpowiedzi. Odnosili się do fragmentu historii bardzo bolesnej i trudnej, każda praca miała duży ładunek emocjonalny. Opiekunami uczniów są Mariusz Klocek i Renata Korabiewska
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kolejny sukces sportowy

Dnia 25 maja 2023r. na hali sportowej w Kielcach odbyły się Zawody Wojewódzkie w Piłkę Ręczną.
Nasza drużyna pod opieką pana Kuby Kosa w składzie: Amelia Kucharska, Ania Pękal, Gabriela Ksel, Karolina Obratańska, Katarzyna Zwierzchowska, Magdalena Kaczmarek, Maja Sielezin, Martyna Jedynak, Michalina Bogusz, Oliwia Chwaścińska, Roksana Wróbel, Karolina Patynowska oraz Wiktoria Malkowska – zajęły II miejsce.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom za ich sportowe osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.

Wycieczka edukacyjna do aresztu śledczego

W dniu 24 kwietnia (poniedziałek) klasa 2B wraz z wychowawcą Piotrem Ciszkiem i Panią pedagog Julitą Dzwonek odbyła wycieczkę do aresztu śledczego w Radomiu. Oprowadzanie po więzieniu trwało kilka godzin. Po przybyciu na miejsce przed wejściem do środka obiektu cała wycieczka przeszła przez dokładną kontrolę. Po wstąpieniu już na teren obiektu, pracownik służby więziennej, który oprowadzał wycieczkę, opowiedział jak to wygląda „od środka”. Po krótkiej rozmowie udaliśmy się wraz z pracownikiem więzienia do przykładowych cel więźniów po czym zatrzymaliśmy się w kaplicy więziennej. W trakcie pobytu zwiedziliśmy również spacerniak, ale też zobaczyliśmy osobny budynek w którym osadzeni są tak zwani niebezpieczni, czyli osobna grupa więźniów strzeżona pod większym rygorem. Pod koniec jednak miało miejsce najciekawsze wydarzenie. Była to rozmowa z jednym z osadzonych. Na pewno każdy z uczestników inaczej wyobrażał sobie zachowanie lub sposób wypowiedzi więźnia, ale wszyscy byli pozytywnie zaskoczeni. Wycieczka miała cel edukacyjny. Ukazała uczestnikom, że za swoje czyny trzeba ponosić konsekwencje, ale również zachęciła do wstąpienia w szeregi służby więziennej.

XXII Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego JERSZ SPRACHDOKTOR

W marcu br. nasi uczniowie brali udział w XXII Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego JERSZ SPRACHDOKTOR.
Konkursy JERSZ cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. W bieżącym roku szkolnym w konkursie językowym Sprachdoktor wzięło udział ponad 2 000 uczniów ze szkół z całej Polski.
Z wielką satysfakcją informujemy, że w kategorii klas pierwszych nasza uczennica EMILIA DRÓŻDŹ z IC zajęła 3 miejsce w województwie świętokrzyskim, a w klasyfikacji krajowej znalazła się na 17 miejscu z końcowym wynikiem 79%. Gratulujemy Emilce oraz jej opiekunce Danucie Zaborowskiej- Szymusik.
Słowa uznania kierujemy także do pozostałych uczestników tego konkursu, a byli to:
Oliwia Podlaska, Maja Bańburska, Weronika Wydra, Natalia Świtakowska, Magdalena Szustak, Wojciech Tomczyk, Kinga Biniek, Aneta Stępnik, Gabriela Kucharska i Olga Chyb. Gratulujemy także opiekunkom paniom Izabeli Popik i Renacie Korabiewskiej.
Życzymy powodzenia w następnych edycjach konkursów językowych.

Zapraszamy do konkursów

I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Końskich serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych
do wzięcia udziału w VIII Powiatowym Konkursie Fotograficzno – Literackim „Fotoinspiracje” pod hasłem: „Tajemnice kwiatów i drzew”.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Regulamin

Wszystkich uczniów szkół podstawowych naszego powiatu zapraszamy także do wzięcia udziału w VI Powiatowym Konkursie Literackim, którego tytuł w tej edycji brzmi: „Niezwykłe opowieści o przyszłości”.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.
Dla zwycięzców przewidziane są również atrakcyjne nagrody!

Regulamin