Rozstrzygnięcie IV Powiatowego Konkursu Historyczno – Literackiego pod hasłem: „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”

27 lutego bieżącego roku została rozstrzygnięta IV edycja Powiatowego Konkursu Historyczno- Literackiego pod hasłem: „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Konkurs, skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu koneckiego, cieszył się dużym zainteresowaniem, a napływające prace wyróżniały się pod względem merytorycznym i miały ciekawą formę. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej. Komisja konkursowa w składzie: Barbara Wojciechowska – nauczyciel historii, Ewa Młynarczyk-Wróbel nauczyciel języka polskiego, Sylwia Fidor – nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, Jarosław Wasiński- nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, wytypowała zwycięzców konkursu w kategoriach:

Praca literacka: I miejsce – Magdalena Kolus, I LO im. KEN w Końskich II miejsce – Joanna Szocińska, II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich III miejsce – Karolina Połeć, ZSP nr 3 w Końskich Prezentacja multimedialna: I miejsce – Urszula Piątkowska, ZSP nr 3 w Końskich II miejsce – Paweł Kołodziejczyk, ZSP nr 3 w Końskich Aleksandra Nowak, ZSP nr 3 w Końskich III miejsce – Przemysław Hajduk, ZSP nr 3 w Końskich, Mateusz Walkiewicz, II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich.

W imieniu Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich informujemy, że dnia 1 marca 2019 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich odbędzie się uroczyste wręczenie nagród przyznanych w konkursie. Do udziału w spotkaniu serdecznie zapraszamy wszystkich nagrodzonych uczestników wraz z ich opiekunami. Wszystkim nagrodzonym i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Organizatorzy konkursu.

Szkolne Walentynki

W dniu 14 lutego w naszym Liceum odbyła się akademia z okazji Walentynek. Uczniowie pod opieką p. Beaty Zasempy i Renaty Korabiewskiej poprowadzili przedstawienie w dwóch językach – francuskim i niemieckim. Zaprezentowali nam jak za pomocą tych języków pięknie mówić o miłości 💘 oraz opowiedzieli o najbardziej romantycznych miejscach w krajach tych języków.

Zostań dawcą szpiku kostnego

W dniu 7 lutego odbyła się prelekcja prowadzona przez Barbarę Więcław, nauczycielkę w ZSP nr 3 i wolontariuszkę Fundacji DKMS Polska dotycząca możliwości oddania komórek macierzystych. Spotkanie było zapowiedzią wydarzenia, które jest zaplanowane na 11 marca. Właśnie wtedy odbędzie się czwarta edycja otwartej rejestracji do bazy dawców komórek macierzystych. Zapraszamy osoby z zewnątrz, z innych szkół, dorosłych, wszystkich zainteresowanych akcją: „I Ty możesz uratować komuś życie.”

Olimpiada Wiedzy Historycznej

Z przyjemnością informujemy, że Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Historycznej zakwalifikował do etapu centralnego Klaudię Stańczyk kl III A oraz Weronikę Sapieję kl II A. Etap centralny olimpiady odbędzie się na zamku w Golubiu-Dobrzyniu dnia 16 kwietnia br.  Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz opiekunce pani Barbarze Wojciechowskiej

Ogólnopolski Konkurs Geologiczny

Miło nam poinformować, że uczennica kl. IB Nadia Łuszczyńska, zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO. Gratulujemy Nadii i jej opiekunce p. Dorocie Pałgan.

Wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów

6 lutego br. w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów oraz ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania. Z  województwa świętokrzyskiego stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 131 uczniów a 4 uczniów otrzymało stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2017/2018. Stypendystką z naszej szkoły jest uczennica klasy IIIC – Sylwia Grubarek.
Aktu wręczenia dokonała Katarzyna Nowacka – Świętokrzyski Wicekurator Oświaty oraz Wiktor Michał Kowalski – doradca Wojewody Świętokrzyskiego.

Umowa o partnerstwie

W dniu 1 lutego 2019 roku została zawarta umowa o partnerstwie między Instytutem Prawa, Administracji i Ekonomii UP a I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich (woj. Świętokrzyskie). W ramach współpracy partnerskie instytucje zadeklarowały podejmowanie działań naukowych i dydaktycznych na rzecz rozwoju uczniów oraz całego grona pedagogicznego Szkoły.

Konkurs historyczno-literacki

W imieniu Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu koneckiego do wzięcia udziału w IV edycji Powiatowego Konkursu Historyczno – Literackiego pod hasłem: „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”.
Szczegółowe informacje i regulamin konkursu znajdziecie Państwo  na stronie internetowej naszej szkoły: http://lo1konskie.pl.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!