Złoci Absolwenci I LO

W dniu dzisiejszym na skromnym spotkaniu w szkole z dyrektorem Wojciechem Jasnosem tytuł „Złotego Absolwenta” oraz pamiątkowy medal otrzymało jedenastu tegorocznych maturzystów, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen, wyliczaną z trzech lat nauki. Wśród nagrodzonych w roku szkolnym 2020/2021 znaleźli się:

1. Dołowska Karolina – 5,41 3C
2. Kania Anita – 5,29 3C
3. Wąsik Julia – 5,29 3C
4. Włodarczyk Aleksandra – 5,29 3C
5. Banaszczyk Anna – 5,24 3C
6. Domagała Małgorzata – 5,24 3A
7. Fabicka-Krakowiak Katarzyna – 5,24 3B
8. Konecka Wiktoria – 5,24 3C
9. Perlak Wiktoria – 5,24 3C
10. Rogowski Kamil – 5,24 3A
11. Szemberg Alicja – 5,24 3C

Gratulujemy Wam i trzymamy kciuki na egzaminach.

Drodzy Absolwenci,
dziś w nietypowych pandemicznych okolicznościach kończycie edukację w naszej szkole. Liczymy, że każdy z Was opuszcza mury naszego liceum jako dojrzały, inteligentny i odpowiedzialny człowiek. Kochani maturzyści, idźcie przez życie z uniesiona głową, bądźcie otwarci na innych ludzi, spełniajcie swoje marzenia. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas, Wasze zaangażowanie w życie szkoły, pomoc i codzienny uśmiech. Żal się rozstawać, ale przecież kiedy życie zamyka jedne drzwi, natychmiast uchyla drugie. Życie pisze przeróżne scenariusze, a każdy z nas dostaje własną książkę, którą wypełnia tym, co tylko zechce. Życzymy Wam, aby dorosły świat należał do Was.
Samorząd I LO

Absolwenci I LO.

Nasi Drodzy, nadszedł dziś dzień pożegnania ze szkołą, z przyjaciółmi, z profesorami. W murach I LO spędziliście czas wyjątkowy z kilku przyczyn: był latami wytężonej nauki, etapem intensywnych kontaktów koleżeńskich, okresem niespokojnym, w którym musieliście zmierzyć się z wyzwaniem, jakie postawiła przed Wami nauka zdalna. Mam nadzieję, że tak jak radziliście sobie z zadaniami ze wszystkich przedmiotów, tak też zdaliście egzamin z odpowiedzialności za samych siebie, z którego co prawda nie będzie oceny na świadectwie szkolnym, ale nie o nią też chodziło. Nieco wcześniej niż Wasi starsi koledzy musieliście wykazać się determinacją,  kreatywnością, rozsądkiem. Te cechy obserwowaliśmy wśród Was i one bardzo nas cieszyły. W najbliższych tygodniach znów będziemy Wam kibicować. Wierzymy, że sprawnie i na wysokim poziomie rozwiążecie zadania maturalne, a potem z pasją, odwagą i uczciwością będziecie budować swoje biografie, starając się, by nie zabrakło w nich inspiracji, mądrości, żaru i  piękna. Wykorzystajcie zdobytą wiedzę, pochwalcie się nią, pokażcie swe umiejętności w tych wyjątkowych dniach maja. Niech  dopisuje Wam szczęście nie tylko w czasie egzaminów, ale i zawsze potem, niech radość, którą macie dziś w sobie, zawsze rozświetla Wasze twarze. Pożegnajmy się słowami portugalskiego pisarza, laureata Nagrody Nobla Jose de Sousa Saramago – który powiedział, że „każdy dzień jest kawałkiem historii, nikt nie jest w stanie opowiedzieć jej do końca”  –  życzę Wam , aby Wasza historia, która rozpoczęła się W ILO blisko trzy lata temu,  każdego dnia zataczała szersze, wspanialsze kręgi.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.

Przekaż nam 1% swoich podatków.

Jeśli chcesz przekazać 1% swojego podatku na naszą szkołę to wszystkie niezbędne informacje znajdziesz właśnie tutaj.
To nic nie kosztuje, a masz praktycznie jedyną możliwość zdecydowania co stanie się z częścią Twoich podatków.

Aby przekazać nam 1% swoich podatków, wystarczy w swoim rocznym zeznaniu podatkowym w części I (Wniosek o przekazanie 1% podatku…) podać numer KRS: 0000270261, oraz obowiązkowo w części J (Informacje uzupełniające) podać cel szczegółowy: I LO KOŃSKIE 1671.

Kolejny sukces Nadii Łuszczyńskiej

Nasza uczennica Nadia Łuszczyńska zakwalifikowała się do etapu centralnego XIV Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z przedmiotu geografia z elementami geologii. Udział w finale zapewnia jej maksymalną liczbę punktów w procedurze kwalifikacyjnej na tą uczelnię. Finał olimpiady odbędzie się 24.04.2021 w Krakowie.
W ubiegłym roku szkolnym Nadia otrzymała tytuł laureatki w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Geologicznej OKAWANGO, organizowanym przez Uniwersytet Warszawski. Dzięki temu otrzyma maksymalną liczbę punktów w procedurze kwalifikacyjnej i ma możliwość rozpoczęcia studiów na tej uczelni w zakresie geologii poszukiwawczej lub geologii stosowanej.
W bieżącym roku szkolnym Nadia wzięła także udział w II etapie XLVII Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej.

Nadia już od pierwszej klasy bierze udział w konkursach i olimpiadach, rozwijając swoje zainteresowania geografią. Swój sukces zawdzięcza systematycznej pracy i konsekwencji w dążeniu do wyznaczonego celu. Za miesiąc zdaje maturę, dlatego życzymy jej powodzenia i dostania się na wymarzone studia.

Nadiu, jesteśmy z Ciebie dumni!
Brawo! Tak trzymaj dalej.