VII Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH”

Do zawodów II stopnia VII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” zakwalifikowali się następujący uczniowie:
– z dziedziny geografii: Pająk Artur IIIE, Sroka Bartomiej IIIE, Walczyk Przemysław IIIE, Gębska Anna IIE opiekun: prof. Danuta Staciwa.
– z dziedziny fizyki: Jakóbczyk Michał IIIB opiekun: prof. Edward Staciwa.
– z dziedziny matematyki: Kowalczyk Paweł IIIB, Jakóbczyk Michał IIIB opiekun: prof. Anna Młynarczyk.
Wszystkim uczniom i Państwu profesorom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces I LO w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego JERSZ 2013.

W konkursie wzięło udział prawie 2000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w tym 285 uczniów ze szkół województwa świętokrzyskiego.
Cała grupa 38 uczestników startujących w konkursie z naszego liceum uplasowała się w pierwszej pięćdziesiątce w województwie.
Najlepsze wyniki uzyskali:
1.Jakub Pietrusiewicz [op. R. Korabiewska]
2.Aleksandra Piecuch [op. D. Zaborowska-Szymusik, Izabela Popik] Czytaj dalej

Literacki sukces uczennicy naszego liceum

Agata Domagała, uczennica klasy 2b, została uhonorowana w XIV Krośnieńskim Konkursie Literackim. Jej opowiadanie ,,Szklana rybka” zostało nagrodzone przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej i wydrukowane w Krośnieńskich Zeszytach Bibliotecznych. My zdobyliśmy je specjalnie dla Was!

Przeczytaj opowiadanie Agaty

Naszej koleżance serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a Was zachęcamy do odwiedzania zakładki NASZE TALENTY. Znajdziecie tam m.in. pierwszą część powieści napisanej przez innego artystę-ucznia naszej szkoły.

Powieść- część I