RAZEM dla STASIA

W dniu 19 czerwca bieżącego roku na boisku naszego liceum odbył się piknik charytatywny pod hasłem „Razem dla Stasia”. Celem pikniku było zebranie funduszy na rehabilitację neurologiczną naszego ucznia i przyjaciela Stasia Laurmana z klasy IIb. Stasiu uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, przeszedł operacje i już wiemy, że potrzebuje kosztownego leczenia.
Dyrektor Piotr Ciszek swoim przemówieniem oficjalnie otworzył piknik, wyraził nadzieję, że „zbiórka będzie udana i dobra zabawa również”. Imprezę swoją obecnością uświetnił również między innymi Starosta Konecki Grzegorz Piec, który życzliwymi słowami wsparł wszystkich zaangażowanych w pomoc Stasiowi.
Od godziny 9 na pikniku czekały na uczestników różne smakołyki przygotowane przez uczniów, loteria, tatuaże, syntetyczne warkoczyki, grill, i mnóstwo innych atrakcji.
Każdy z odwiedzających znalazł coś dla siebie i wsparł akcję.
Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom, którzy okazali wielkie serce i pomogli przy organizacji przedsięwzięcia oraz wszystkim osobom, które podczas zbiórki wsparły Stasia dokładając swoją „cegiełkę” do puszek.
Darczyńcy

1. Marian Cholewiński – Rolniczy handel detaliczny.
2. Natalia i Sebastian Brzozowicz N & S Foto Studio duet fotografów.
3. Tomasz Śliwak – Tomex. Fh. Art. Papiernicze, biurowe.
4. Aneta Woźniak – Avanti.
5. Piotr Kudłacz – Astoria Końskie.
6. Piotr i Paweł Kowalscy – Hurtownia Ania.
7. Jacek Kucharski – Kama.
8. Mariusz Kucharski – Lemar.
9. Kazimierz Tomal – Duet.
10. Maciej Muszyński – Bawialnia Nikuś.
11. Daniel Sroczyński – Lewiatan.
12. Rafał Kaczmarczyk.
13. Mateusz Zaleśny.
14. I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Końskich.
15. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Końskich.
16. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Emilii Plater w Końskich.
17. ZSP nr 3 w Końskich.
18. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie.
19. Starostwo Powiatowe w Końskich.
20. Parafia św. Anny w Bedlnie.
21. Parafia pw. Zwiastowania NMP w Kazanowie.
22. PGK Końskie.
23. ZUS w Końskich.
24. Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.
25. Towarzystwo Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka”.
26. Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach.
27. Parafia pw. NMP Matki Kościoła w Modliszewicach.
28. Aleksandra Kudłacz Restauracja „Przy Skwerku”.

Uczniowie i organizatorzy zgodnie zapowiadają, że to jeszcze nie koniec ich działań i zrobią wszystko, aby Stasio jak najszybciej wrócił do szkoły.

Jak jeszcze można pomóc Stasiowi?
Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy Rehabilitacja Stasia | zrzutka.pl
Kwota, jaką wyznaczono tam do zebrania to 100 tysięcy złotych, jednak koszty leczenia Stasia z pewnością będą dużo wyższe. Dlatego tak bardzo prosimy o wpłatę choćby symbolicznej złotówki.
Na facebooku: Razem dla Stasia

Zbiórka pieniędzy na ten cel została przeprowadzona również dnia 8 lipca podczas Kuźnic Koneckich.
Drodzy Rodzice, Przyjaciele, Sympatycy naszej szkoły zachęcamy do wsparcia finansowego naszych akcji na rzecz pomocy Stasiowi. Razem możemy wszystko!

KOWAL LOSU dla naszego liceum!!!

Miło nam poinformować, że 8 lipca 2023r. podczas XXIV Kuźnic Koneckich Społeczność Szkolna
I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich otrzymała wyróżnienie KOWALA LOSU za bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi i wielkie serce. Budujące jest to, że zostało docenione zaangażowanie oraz postawa młodego człowieka skierowana na czynienie dobra.