Międzynarodowe seminarium w Bad Marienberg

Młodzież naszego Liceum z koordynatorką Danutą Zaborowską-Szymusik i opiekunką Izą Jasnos, uczestniczyła w dniach 17-22. maja 2016 w międzynarodowym seminarium z zakresu europejskiego kształcenia młodzieży w ośrodku EUROPA HAUS Bad Marienberg w Republice Federalnej Niemiec. Tegoroczne spotkanie z rówieśnikami z Niemiec, Francji, Słowenii, Czech i Węgier było poświęcone problemom migracyjnym we współczesnym świecie. W czasie seminarium uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych, które odbywały się w grupach międzynarodowych. Redagowaliśmy artykuły, blog, wypowiadaliśmy się na temat przyczyn i skutków migracji. Podczas jednodniowej wycieczki do Bonn zwiedziliśmy Muzeum Historii Niemiec XX wieku oraz poznaliśmy miasto. Zajęcia odbywały się w językach niemieckim i angielskim, ale nie przypominały tradycyjnych lekcji szkolnych. Mogliśmy sprawdzić nasze umiejętności, prezentować poglądy i poznać rówieśników z krajów Unii Europejskiej. Podczas wieczoru „Country Market” zaprezentowaliśmy także naszą szkołę, miejscowość i kulturę polską. Na zakończenie mogliśmy zrelaksować się w parku linowym i poznać turystyczne walory okolicy.
szczegóły w zakładce „Projekty

Ÿ

Sukces w konkursie” Wszystkie prawa zastrzeżone”

W dniu 18 maja 2016r. w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na temat ochrony praw autorskich: „© Wszystkie prawa zastrzeżone”. Uczniowie naszej szkoły Izabela Popiel z kl. 1B i Łukasz Stępień z kl. 1E zajęli III miejsce w kategorii: animacja/prezentacja multimedialna. Opiekun Pani prof. Marzena Domagała.
Serdeczne gratulacje.

DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH !!!

DNIA 20 MAJA 2016r. (piątek) w godzinach od 9.00 do 14.00
zapraszamy wszystkich uczniów klas 3 GIMNAZJUM na uroczysty

DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH

w I LO im KEN w Końskich.

W programie: tańce, gry,  zabawy i mnóstwo atrakcji.

PRZYJDŹ I BĄDŹ W TYM DNIU Z NAMI – A POTEM … ZOSTAŃ NA 3 LATA