VII Powiatowy Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej

6 marca w Domu Kultury odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. Naszymi reprezentantami byli Agnieszka Burtan, która wykonała utwór „Wie schön du bist” oraz Mikołaj Wybański, który na tę okoliczność zaprezentował piosenkę „Mutter” Jury konkursu nagrodziło Mikołaja drugą nagrodą, dostrzegając jego niezwykle ekspresyjny, piękny, niski głos. Widownia, zachwycona dynamicznym wykonaniem utworu z repertuaru grupy Rammstein, nagrodziła Mikołaja także nagrodą publiczności. Brawo dla naszych wspaniałych wykonawców, przygotowanych przez panią Izabelę Popik.

Wygraliśmy Turniej Tenisa Stołowego

27 i 28 lutego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich odbył się XIX Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Koneckiego.
Byliśmy najlepsi wśród 12 dwuosobowych drużyn dziewcząt i chłopców ze szkół ponadpodstawowych naszego powiatu.
W kategorii dziewcząt I miejsce wywalczyła drużyna w składzie: Zuzanna Mularczyk i Małgorzata Łabendowicz- opiekunem była Renata Gałązka-Skowron.
W kategorii chłopców I miejsce zdobyli Szymon Ratuszniak i Łukasz Pałka, a Filip Wołowiec i Krystian Stachera miejsce drugie. Ich opiekunem był Piotr Deszczyński.

Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

Zgodnie z tradycją nasze liceum obchodziło Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto upamiętniające bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Uroczystą akademię pod hasłem: ,,NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI” uświetniły patriotyczne piosenki, wiersze i wspomnienia o Żołnierzach Wyklętych: rotmistrzu Witoldzie Pileckim, Ince, Zagończyku i innych bohaterach. Podczas uroczystości rozstrzygnięto także V Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki pod hasłem „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych” skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z całego powiatu. Konkurs był podzielony na dwie kategorie – pracę literacką oraz krótki komiks. Dyplomy oraz upominki laureatom i wyróżnionym wręczali starosta konecki Grzegorz Piec, członek zarządu Jarosław Staciwa i dyrektor I LO Wojciech Jasnos. Organizatorkami powiatowej akademii i konkursu były nasze nauczycielki: Barbara Wojciechowska, Ewa Młynarczyk- Wróbel, Sylwia Fidor. Uczniowie I LO mieli okazję uczestniczyć w ciekawej lekcji historii, którą zapewne zapamiętają na długo.

Nasi utalentowani sportowcy

W bieżącym roku szkolnym mamy reprezentację w karate i kickboxingu:
Wiktoria Czyżewska triumfowała w roku 2019 w kilku formułach w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu oraz w MMA. Wiktoria jest reprezentantką kadry narodowej w kickboxingu oraz MMA. Obecnie przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Europy MMA, które odbędą się w czerwcu tego roku w Rzymie.
Oliwia Małecka wygrała w 2019 roku Mistrzostwa Polski PZK juniorów młodszych, uzyskując tytuł najlepszej zawodniczki wśród juniorek, zdobyła I miejsce w Pucharze Polski, a w lutym br. wygrała Międzynarodowy Turniej Kyokushin Open w kategorii do 60 kg w Bergen/ Norwegia.
Filip Nowocień to także wielokrotny zwycięzca w Turnieju Karate o Puchar Prezydenta Miasta Katowice, Kokoro Cup w Warszawie oraz Norway Cup w Bergen- gdzie w lutym br. zdobył I miejsce oraz wyróżnienie za najlepsze nokauty.
Cieszymy się z Waszych dotychczasowych osiągnięć i wierzymy, że stać Was na więcej!