Wznawiamy akcję zbierania nakrętek

Po wakacyjnej przerwie Szkolne Koło Wolontariatu kontynuuje akcję zbierania plastikowych nakrętek.
W ubiegłym roku szkolnym udało nam się wesprzeć 3 akcje charytatywne. W ostatniej, zakończonej już 19 lipca br. przekazaliśmy 9 worków z nakrętkami na rehabilitację Oliwki Nowek ze Stąporkowa. Wierzymy, że także w tym roku szkolnym będziecie wspierać nasze akcje.

ŻYWA LEKCJA BIOLOGII

Żywe lekcje biologii to ważna część działalności naszej szkoły. W ramach lekcji biologii prowadzonych przez panią Marlenę Bernacką- Plutę uczniowie dokonują preparatyki ważnych narządów kręgowców, poznając przy tym anatomię i fizjologię pracy narządów człowieka. Nauka stacjonarna pozwala uczniom dotykać, preparować tkanki i przede wszystkim dostrzegać jak zbudowany jest dany narząd.
W ubiegłym tygodniu klasa trzecia realizująca rozszerzony program biologii dokonała preparatyki serca, nerek, płuc, wątroby oraz śledziony dzika. Mogli zobaczyć różnicę w budowie żył i tętnic oraz poznać budowę zastawek w sercu. Zajęcia anatomiczne cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży, co można było zauważyć w trakcie ich trwania. Przedstawiamy krótką fotorelację.

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Po wakacyjnej przerwie spotykamy się w nowym roku szkolnym. Wszyscy cieszymy się z faktu, iż jest to nauka stacjonarna. Bezpośrednia obecność koleżanek i kolegów, codzienna pomoc wychowawców i nauczycieli daje Wam poczucie pewności i bezpieczeństwa. Powitaliśmy nowych uczniów naszego liceum, którzy rozpoczęli naukę w klasach pierwszych. Otoczmy ich życzliwością, pomagajmy w nowych realiach szkolnej społeczności.
Na początku roku szkolnego znaleźliśmy się dodatkowo w szczególnej sytuacji: lekcje tymczasowo, do zakończenia prac remontowych naszego budynku, odbywają się od godziny 15:00 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Końskich przy ulicy Staszica 1. Pozwala nam to na normalną realizację zajęć wynikających z planu. Po powrocie do naszej szkoły w dniu 20 września poinformujemy dokładnie o terminie spotkania z rodzicami uczniów klas pierwszych i zebrań klasowych.
Dyrektor Wojciech Jasnos,
Wicedyrektor Marzena Domagała