Warsztaty UJK

W dniu 11.02.2016r.  uczniowie naszego liceum uczestniczyli w warsztatach dla maturzystów organizowanych przez pracowników naukowych Wydziału Humanistycznego UJK w Kielcach.
Uczniowie klas IIIA i IIIC zapoznali się z zasadami analizy plakatu jako interpretacji tekstu kultury.
Wykład w interesujący spoób poprowadził dla naszych uczniów prof. Janusz Detka.
Inicjatorkami i opiekunkami były panie: Ewa Młynarczyk-Wróbel i Anna Sęga.DSC08149DSC08151

II edycja konkursu fotograficznego

Serdecznie zapraszamy wszystkich gimnazjalistów powiatu koneckiego do wzięcia udziału w II edycji konkursu fotograficzno-literackiego pod hasłem „Przedmiot tajemnicą okryty”. Prace należy dostarczyć do dnia 29 lutego 2016r. do sekretariatu szkoły. Więcej informacji w regulaminie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Sukces w V ŚDBI

Uczniowie klasy IIB Bartłomiej Obratański i Kamil Smołuch zdobyli wyróżnienie w konkursie o zasięgu wojewódzkim na temat „Lepszy Internet zależy od ciebie – szanuj prawa autorskie i chroń dane osobowe w sieci” zorganizowanym z okazji V Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach i Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.
Opiekunem uczniów jest prof. Piotr Ciszek.

Sukcesy naszych uczniów w konkursie Alfik

Bardzo miło jest nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromny sukces w ogólnopolskim konkursie matematycznym Alfik. Uczennica klasy IIB – Alicja Bubel zajęła pierwsze miejsce w województwie zostając jednocześnie laureatką tego konkursu. Opiekunem Alicji jest pani Ewa Kuzak. Ponadto wyróżniona została Paulina Bogusz z klasy IC, która zajęła 9 miejsce w skali województwa (opiekun – pani Monika Mączyńska), a także uczeń klasy IIB – Bartek Bracik, który również uplasował się na 9 miejscu w województwie (opiekun – pani Ewa Kuzak).

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 🙂