Dzień Anioła w naszym LO!

30 października 2015 roku z inicjatywy samorządu szkolnego odbył się w naszej szkole Dzień Anioła. Wielu uczniów upodobniło się z tej okazji właśnie do niebiańskich istot – białe ubrania, skrzydła, aureole. Ci, którzy skorzystali z możliwości i przebrali się, uniknęli pisania niezapowiedzianych kartkówek czy odpytywania. Dlatego też większość bardzo entuzjastycznie podeszła do tego pomysłu.

Dodatkowym punktem dzisiejszego dnia była zbiórka pieniędzy dla ucznia naszej szkoły, którego rodzina ucierpiała w wyniku przykrego zdarzenia. Młodzież bardzo chętnie pomogła.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Końskie.

Dnia 8.10.2015r. w I LO im. KEN w Końskich odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Końskie. Osobami uprawnionymi do głosowania byli pełnoletni mieszkańcy gminy. Na kartach pojawiły się trzy nazwiska uczniów naszej szkoły: Patyk Kamil II”e”, Pilarski Mikołaj III”d” i Popiel Izabela I”b”.

Nadzór nad głosowaniem sprawowała Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Jakub Sadowski, Aleksandra Turalska i Oliwia Olak. Ostatecznie radną Miasta i Gminy Końskie ogłoszono Izabelę Popiel. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy!

Pielgrzymka maturzystów 2015

23 października miała miejsce pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę, gdzie o godzinie 11:00 odbyła się specjalna msza święta, a tuż po niej droga krzyżowa. Trzecioklasiści modlili się o pomyślność na maturze. Następnie wszyscy korzystali z czasu wolnego.

100 lat z Naszą Szkołą!

O godzinie 9.00 w kościele sąsiadującym z placówką odbyła się uroczysta msza święta. Do parafii Chrystusa Odkupiciela przybył z tej okazji między innymi Biskup Pomocniczy Diecezji Radomskiej, Piotr Turzyński.

W tym samym czasie w budynku szkoły trwały już zapisy. Każdy przybyły mógł wpisać się na listę, w zamian za co otrzymywał identyfikator uczestnika rocznicy ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz rokiem, w którym zdawał maturę.

Wspomnieniowe zdjęcia i gadżety znalezione w szkole można było oglądać w sali, w której na co dzień mieści się siłownia. W sobotę wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.W auli I LO funkcjonował zaś sklepik z upominkami kojarzącymi się z popularnym „Starym”.

Dzień Nauczyciela 2015

W dniu 13.10.2015 w I LO im. KEN w Końskich  odbyły się uroczystości  z okazji Dnia Edukacji Narodowej pod hasłem „Wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają”. Wszystkich zgromadzonych w auli powitał pan dyrektor Wojciech Jasnos. Po części oficjalnej i wręczeniu nagród naszym profesorom nastąpiły występy artystyczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

Zorganizowaniem uroczystej akademii zajęły się panie: Jolanta Duda, Elżbieta Leśniak i Anna Cholewińska. Licealiści wdzięczność swoim pedaogom okazali poprzez wręczenie bukietu kwiatów.