Maturzyści w Częstochowie

W czwartek, 25 października 2018 uczniowie klas trzecich udali się do Częstochowy. Wraz z wychowawcami i dyrektorem Wojciechem Jasnosem wzięli udział we mszy świętej w intencji pomyślnych egzaminów maturalnych.  Na zakończenie wszyscy mogli obejrzeć cykl obrazów Jerzego Dudy -Gracza zatytułowanych „Golgota”.  Pielgrzymkę zorganizowali księża Paweł Marczak  i Radosław Zaborski.

O naszych wakacjach po niemiecku – warsztaty językowe w I LO

Chociaż od rozpoczęcia roku szkolnego minął już miesiąc, wspomnienia i opowieści wakacyjne były nam nadal bliskie. Stało się tak za sprawą pana Ralpha Arzta z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, który 5 października br. prowadził w naszym Liceum warsztaty w języku niemieckim. Uczniowie naszej szkoły oraz obecni ich młodsi koledzy i koleżanki z koneckich szkół podstawowych mieli okazję pochwalić się swoimi podróżami wakacyjnymi, miejscem i sposobem spędzania wakacji. W drugiej części warsztatów pan Arzt prezentował turystyczne ciekawostki Niemiec, a my opowiadaliśmy o interesujących miejscach wartych zobaczenia w Polsce i naszej okolicy.

RAJD KOTÓW

28.09.2018 Samorząd Szkolny oraz drugoklasiści zorganizowali Rajd Kotów.
Zgodnie z tradycją rozpoczęliśmy zabawę na boisku przy ul. Południowej wspólnym tańcem belgijki. Tam też odbyła się prezentacja transparentów, strojów oraz piosenek przygotowanych przez pierwszoklasistów. Następnie ruszyliśmy w kierunku Piekła. Po drodze na uczestników czekały liczne konkurencje m.in. wyścigi z jajkiem, wyścigi w workach oraz poligon. Gdy doszliśmy na miejsce docelowe pojawiły się wróżki, które przeprowadziły quiz o szkole. Imprezę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Gratulacje dla zwycięzców tegorocznego rajdu czyli klasy 1 B !!!