Autor: , Dodany: 30 maja 2023, Kategoria: Bez kategorii


XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNO-LITERACKI

25 maja 2023 r. odbyły się eliminacje szkolne XII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNO-LITERACKIEGO Polskie więźniarki w Ravensbrück pod patronatem dr Wandy Półtawskiej
Jury w składzie: dr Mariusz Klocek, mgr Renata Korabiewska, mgr Ewa Młynarczyk-Wróbel wyłoniło następujące reprezentantki naszej szkoły:
1. Ilona Ciupa
2. Maja Fidor
3. Natalia Kaczmarek
4. Martyna Pol
5. Wiktoria Stachurska
Złożone prace są pięknym odzewem młodzieży naszej szkoły na apel o upamiętnienie walki i cierpień więźniarek KL Ravensbrück. Można stwierdzić, że uczniowie korzystali z różnorodnych źródeł historycznych, posiadają umiejętność stawiania pytań i konsekwentnie poszukiwali odpowiedzi. Odnosili się do fragmentu historii bardzo bolesnej i trudnej, każda praca miała duży ładunek emocjonalny. Opiekunami uczniów są Mariusz Klocek i Renata Korabiewska
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content