Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

W piątek, 22 czerwca 2018 odbyło się zakończenie roku szkolnego. Na uroczystość przybył wicestarosta Andrzej Lenart, który podziękował nauczycielom za ich pracę, a uczniom za zaangażowanie i wyniki w nauce. Dyrektor Wojciech Jasnos przypomniał osiągnięcia minionego roku szkolnego. Następnie uczniowie wyróżnieni za wyniki w nauce, udział w konkursach, zawodach sportowych, zaangażowani w pracę na rzecz samorządu szkolnego otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Wychowawcy rozdali w klasach świadectwa. Najlepsi uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 5,0 to:
1. Sylwia Grubarek,
27. Aleksandra Malkowska,
28. Aleksandra Śliwińska

Drodzy Uczniowie!
Przed Wami oczekiwane wakacje i czas zasłużonego wypoczynku. Życzymy Wam bezpiecznych wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne I LO im. KEN w Końskich

Starosta nagrodził najlepszych uczniów

w czwartek 21 czerwca 2018 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie z wyróżnionymi uczniami oraz stypendystami Dyrektorów Szkół Ponadgimnazjalnych powiatu koneckiego. Nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie z I LO, II LO, ZSP Nr 1, ZSP Nr 2, ZSP Nr 3, ZSP w Stąporkowie oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Baryczy. W gronie najlepszych znaleźli się nasi uczniowie:

Jakub Jędrasik – stypendysta dyrektora szkoły,
Weronika Sapieja -wyróżniona uczennica.

Przypominamy, że Weronika została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego JERSZ, a Kuba brał udział w finale okręgowym Olimpiady Języka Angielskiego.
Serdecznie gratulujemy Wam tych wyróżnień i trzymamy kciuki za Wasze dalsze sukcesy.

SUKCESY w KONKURSACH MATEMATYCZNYCH

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zdobyli czołowe miejsca w konkursach matematycznych.
W OLIMPIADZIE WIEDZY ARCHIMEDES PLUS. MATEMATYKA PLUS
Laureatami I stopnia są:
Patrycja Pachuc Ib, Mateusz Książek -IIb.

w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Kangur 2018 wyróżnieni zostali:
Mateusz Książek – IIb, Hubert Krauza -IIb

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KONKURSY dla GIMNAZJALISTÓW ROZSTRZYGNIĘTE

5 czerwca bieżącego roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich odbyło się rozstrzygnięcie trzech konkursów: IV Powiatowego Konkursu „Fotoinspiracje gimnazjalisty” pod hasłem „Miejsca pamięci narodowej i ich niezwykłe historie”, V Powiatowego Konkursu Literackiego „Kto ojczyźnie swej służy, sam sobie służy” oraz Konkursu plastycznego na plakat lub kartkę o tematyce patriotycznej „Końskie i okolice widziane oczami młodego patrioty”.
Celem wymienionych konkursów było promowanie wśród młodzieży idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa. Wszystkie konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem, a napływające prace wyróżniały się profesjonalnymi zdjęciami, ciekawą formą literacką lub plastyczną oraz oryginalną interpretacją dotyczącą rozumienia patriotyzmu.
Na uroczyste wręczenie nagród zostali zaproszeni gimnazjaliści wraz z opiekunami oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. Część oficjalną połączono z występem artystycznym licealistów, którzy przedstawili zabawny skecz i zaśpiewali piosenki dedykowane wszystkim uczestnikom. Zaproszeni goście obejrzeli również krótki film prezentujący najciekawsze prace konkursowe. Atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez starostę koneckiego Bogdana Sobonia, zwycięzcom i wyróżnionym wręczył dyrektor I LO Wojciech Jasnos oraz organizatorki konkursów: Ewa Młynarczyk – Wróbel, Sylwia Fidor i Małgorzata Bieńkowska – Dębska.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W LICEALIADZIE !!!

W dn.08.06.2018r. w hali sportowej w Końskich na ul.Stoinskiego 3 odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej -Licealiada Szkół Ponadgimnzajalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt z udziałem reprezentacji naszej szkoły.Dziewczęta wywalczyły I miejsce i tytuł Mistrza Województwa Świetokrzyskiego w 2018r..Wyniki meczów turniejowych:
1/2 finału
I LO Końskie-LO Bogoria 18:12 (9:3)
II LO Końskie – I LO Staszów 17:12 (7:4)
mecz o III miejsce
I LO Staszów – LO Bogoria 8:2 (5:2)
mecz o I miejsce
I LO Końskie – II LO Końskie 16:13 (6:9)
Skład I LO:
Aleksandra Wcisło, Katarzyna Pluta, Paulina Mazurowicz, Urszula Jankowiak, Sylwia Grubarek, Katarzyna Kuśmierczyk, Wiktoria Karbownik, Anna Jarzyńskia, Weronika Śliwak, Faustyna Kołodziej, Angelika Mąka.opiekun : Wojciech Jasnos
Wyróżnione zostały Aleksandra Wcisło,Wiktoria Karbownik, Katarzyna Kuśmierczyk.