Puchar Starosty dla naszych piłkarzy


Autor: , Dodany: 21 października 2019, Kategoria: Bez kategorii


15 i 17 10 2019 r. odbyły się Zawody Powiatowe Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Starosty Koneckiego w Piłce Nożnej Chłopców. Zawody rozgrywano w dwóch grupach. Grupa 1 I LO ZSP nr 1 ZSP nr 3 Grupa 2 II LO ZSP nr 2 ZSP Stąporków Do półfinału awansowały po dwie drużyny z grupy: gr 1 I LO i ZSP nr 3 gr 2 ZSP Stąporków i II LO
W finale zagrały drużyny I LO i ZSP nr 3 Wygrała drużyna I LO im KEN 1:0 W meczu o trzecie miejsce wygrała drużyna że Staporkowa po serii rzutów karnych.
Skład zwycięskiej drużyny I LO 1 Błachowicz Przemysław 3E 2 Górecki Olaf 3A 3 Smyka Bartosz 2B 4 Cuper Piotr 3B 5 Dajer Jakub 3E 6 Płyta Mateusz 3B 7 Ludwikowski Jakub 2C 8 Milcarz Jakub 2B 9 Ostrowski Kacper 3B 10 Mechelewski Paweł 2A 11 Gwarek Kacper 1A 12 Owczarek Daniel 3A 13 Milczarz Maciej 1BG 14 Wrona Piotr 1BG 15 Sasal Kacper 2B 16 Kasiński Kacper 1BG 17 Wasik Kacper 1BG 18 Wołowiec Filip 1BG
Składamy gratulacje naszym piłkarzom oraz ich opiekunowi Piotrowi Deszczyńskiemu.

Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III


Autor: , Dodany: 17 października 2019, Kategoria: Bez kategorii


Wiemy, dlaczego warto być przedsiębiorczym – bierzemy udział w akcji „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”!
Bycie przedsiębiorczym to nie tylko odpowiednia wiedza. To również zdolność do pracy
w zespole, umiejętność analizowania, podejmowania decyzji i planowania, a także autoprezentacji.
Wielu młodych ludzi zastanawia się, czy warto otworzyć własną firmę i jak osiągnąć sukces – dlatego my przystąpiliśmy do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich Przedsiębiorczość III”, której organizatorem jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dzięki udziałowi, nasi uczniowie nie tylko zwiększą poziom wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, ale także pobudzą w sobie postawy przedsiębiorcze i dowiedzą się w jaki sposób Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm oraz jakie możliwości dają młodym ludziom.
W ramach tej akcji w naszej szkole odbędą się wyjątkowe zajęcia, podczas których uczniowie wcielą się w rolę młodych przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu. Podstawowym materiałem dydaktycznym, który im to umożliwi, jest gra planszowa „Czas na Start-up!”. Każdy jej uczestnik rozwinie swój własny start-up, aby stał się najlepszy na rynku. Oprócz gry uczniowie zapoznają się z filmem animowanym, nauczą się tworzyć uproszczony model biznesowy oraz wypełniać wniosek do Platform startowych dla nowych pomysłów.
Dodatkowo, dzięki udziałowi w akcji nasi uczniowie mogą wziąć udział w dwuetapowych rozgrywkach gry planszowej „Czas na Start-up!. Trzy najlepsze drużyny z każdego z pięciu województw Polski Wschodniej otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrodzone zostaną również szkoły, które reprezentowały zwycięskie drużyny. Pozostali uczestnicy rozgrywek otrzymają upominki.
Jesteśmy przekonani, że udział w akcji pozwoli w naszych uczniach wzbudzić prawdziwego ducha przedsiębiorczości, a także stanie się wstępem do dalszej nauki, która w przyszłości zaowocuje wielkim sukcesem rynkowym.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


Autor: , Dodany: 14 października 2019, Kategoria: Bez kategorii


– Święto Edukacji jest chyba nielicznym ze świąt, które dotyczą każdego człowieka, bo przecież nie ma osoby w Polsce, która by w tym święcie nie uczestniczyła i to kilka razy w życiu. Drodzy uczniowie, to prawda, że przez kilka godzin w ciągu pięciu dni tygodnia jesteśmy na siebie skazani, ale sądzę, że nie jest to niewygoda, a raczej sprawdzian naszej sympatii, czasami cierpliwości, czasami punktualności, często troski i zwykłej serdeczności – takimi słowami dyrektor Wojciech Jasnos powitał uczniów i nauczycieli na uroczystej akademii w piątek 11 października br.
Chciałbym, – kontynuował – żebyście, parafrazując słowa Einsteina, uważali naukę za dar, a nie za przykry obowiązek, bo tylko tak rozumiana nauka nada sens naszej wspólnej pracy. (..) Na zakończenie pozwolę sobie przytoczyć słowa osoby, o której od wczoraj mówi z dumą cała Polska i cały intelektualny świat, słowa zdobywczyni Literackiej Nagrody Nobla, największego światowego sukcesu, o którym marzą tysiące , a otrzymują jednostki, słowa Olgi Tokarczuk :”Bóg stworzył człowieka z oczami z przodu, a nie z tyłu głowy, co znaczy, że człowiek ma się zajmować tym co będzie, a nie tym co było. Myślcie więc o swojej przyszłości, budujcie ją w tej szkole, z pełnymi zapału profesorami, odrzucajcie błędy przeszłości i kierujcie się ku nowym celom. Państwu Profesorom składam serdecznie podziękowania za trud pracy, za zaangażowanie, troskę o naszą młodzież i życzę z okazji tego święta wszystkiego najlepszego.
Do tych życzeń uczniowie dołączyli piękną część artystyczną.

RAJD KOTÓW


Autor: , Dodany: 27 września 2019, Kategoria: Bez kategorii


W minioną środę, 25 września 2019 uczniowie klas pierwszych wzięli udział w tradycyjnym Rajdzie Kotów. Uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami zebrali się przy budynku szkoły, po czym nastąpił wymarsz w kierunku stadionu OSiR. Tam oczekiwali już przedstawiciele samorządu szkolnego, którzy zorganizowali młodszym kolegom ciekawe konkurencje. Na początku wszyscy zatańczyli słynną „belgijkę”. Każda klasa przygotowała swoje hasło i przedstawiła się wierszem lub piosenką. Uczniowie brali udział w konkurencjach zręcznościowych. Każda klasa wraz z wychowawcą zaprezentowała także wybrany utwór muzyczny i układ choreograficzny. Najwyżej ocenione zostały klasy I Dp oraz I Bg. Nagrodą dla nich będzie wybrany dzień bez pytania i sprawdzianów. Nie zabrakło także kiełbasek z grilla. Rajd zakończył się wspólnym posiłkiem i odtańczeniem „belgijki”.
W ten sposób szkolny samorząd przyjął uczniów klas pierwszych do grona społeczności szkolnej.
Akcja „Sprzątanie świata”


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


Dnia 20 września 2019 po raz kolejny uczniowie I LO wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”.
Celem akcji było nie tylko zwrócenie uwagi na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami, które powinny z powrotem trafić do wykorzystania i dlatego warto segregować odpady, ale również uporządkowanie lasu Karolinów. Uczniowie słusznie twierdzą, że powinniśmy podjąć osobiste wyzwania takie jak:
– zmniejszenie ilości tworzonych odpadów,
– używanie własnych toreb na zakupach,
-pamiętanie o tym, że nie ma śmieci- są surowce!
Wzorem lat ubiegłych staraliśmy się uprzątnąć tereny leśne, przy trasie Końskie ul. Zachodnia – las karolinowski. Obserwowaliśmy także zmiany zachodzące w środowisku na skutek składowania odpadów w pobliskim lesie przez mieszkańców. Co roku staramy rozbudzić świadomość ekologiczną mieszkańców naszego miasta i uświadomić wszystkim, że o przyrodę należy dbać i szanować ją, a ona potrafi odwdzięczyć się nie tylko pięknem, ale czystym środowiskiem.
Składam podziękowanie młodzieży i opiekunom za udział w naszym przedsięwzięciu:
klasie ICg – opiekun i wychowawca Iza Jasnos, Elżbieta Krzysztofik
klasie I Cp – opiekun Marlena Bernacka – Pluta
klasie I Dp – opiekun i wychowawca Renata Korabiewska
Zapraszamy chętnych do udziału w przedsięwzięciu w przyszłym roku.
Do zobaczenia!
Marlena Bernacka Pluta, szkolny koordynator akcji.

Profilaktyczna opieka zdrowotna.


Autor: , Dodany: 25 września 2019, Kategoria: Bez kategorii


Dz. U. 2019 poz. 1078

U S T A W A
z dnia 12 kwietna 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami

Art.7.

ust.2. Profilaktyczna opieka zdrowotna oraz opieka stomatologiczna nad uczniami w zakresie, o którym mowa wart.9 ust.1 pkt 2 i ust.2 pkt 2, jest sprawowana w przypadku braku sprzeciwu rodziców albo pełnoletnich uczniów.

ust.3. Rodzice na pierwszym zebraniu rodziców oraz pełnoletni uczniowie na pierwszych zajęciach z wychowawcą w roku szkolnym uzyskują informację o zakresie opieki zdrowotnej oraz o prawie do wyrażenia sprzeciwu, o którym mowa w ust.2, złożonego w formie pisemnej do świadczeniodawcy realizującego opiekę. Informację tę umieszcza się ponadto w miejscu ogólnie dostępnym w szkole.

pobierz wzór sprzeciwu wobec objęcia ucznia opieką profilaktyczną

Walne Zgromadzenie Rady Rodziców


Autor: , Dodany: 20 września 2019, Kategoria: Bez kategorii


Sz.P. Nauczyciele, Rodzice,Uczniowie!

Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im.KEN w Końskich informuje, że w dniu 26.09.2019 (czwartek) odbędzie się
Walne Zgromadzenie Rady Rodziców wg harmonogramu:

Godz. 16.15 -Spotkanie z rodzicami klas I – sala rekreacyjna – prelekcja w ramach profilaktyki uzaleznień:
Substancje psychoaktywne popularne wśród młodzieży– specjalista promocji zdrowia M.Szyposzyński z PSSE w Końskich.

Godz. 17.00 -Walne Zebranie Rady Rodziców – spotkania wychowawców klas z rodzicami.

Godz. 18.15 – Spotkanie trójek klasowych – sala rekreacyjna.

Godz. 18.15 – Spotkanie komitetu studniówkowego – klub Parnas.


Autor: , Dodany: 3 września 2019, Kategoria: Bez kategorii


„Każdy przecież początek
to tylko ciąg dalszy,
a księga zdarzeń
zawsze otwarta w połowie” /W.Szymborska/

Drodzy Uczniowie!
Charakterystyczną cechą roku szkolnego jest właśnie to, że ponownie otwieramy przymkniętą na dwa miesiące wakacji „księgę zdarzeń”, uchylamy ją i potrafimy domyślić się, co nastąpi. A zapewne nadchodzące ostatnie miesiące tego roku, jak i półrocze przyszłego będą niezwykle pracowite. Łatwo to przewidzieć, ponieważ tak właśnie wygląda praca nas nauczycieli i Was uczniów. To, co pociesza, to fakt, że wszyscy kochamy szkołę. Proponujemy zatem, by tą sympatią do szkoły popisać się już od dzisiaj, zarażać nią kolegów, którzy być może duchem są jeszcze na wakacjach. Nie tęsknijcie za nimi, nadejdą wkrótce znów, a na razie obecni tu nauczyciele, wychowawcy i cała obsługa szkoły zatroszczą się, by było Wam, jeżeli nie lepiej, to przynajmniej równie dobrze: ciekawie, atrakcyjnie, czasem z dużą dawką adrenaliny – jak w czasie tych wakacyjnych miesięcy.
Za nami majowa matura. Wasi koledzy dostali się na uczelnie, na których chcą kształcić się dalej. Gratulujemy im, cieszymy się z ich sukcesów, w których także jako szkoła mamy swój udział. Bierzmy z nich przykład, przekuwajmy talenty, zapał, zaangażowanie Państwa Profesorów w Wasze osobiste sukcesy. Słowa te kierujemy nie tylko do przyszłych maturzystów -uczniów klas trzecich, chociaż to na Was w tym roku spoczną czujne oczy kolegów, rodziców, nauczycieli a nawet prasy, która wasze zmagania opisze. Te słowa dotyczą wszystkich -także drugoklasistów. Jesteście na półmetku, nie zmarnujcie tego czasu, bo niewielkie będą szanse, by go nadrobić. Niech nie opuszcza was energia, dobre chęci; rozwijajcie talenty, kształcie umiejętności i dawajcie dobry przykład najmłodszemu pokoleniu licealistów z I LO. Otoczcie pierwszoklasistów życzliwą opieką, uwagą; pomagajcie im, nim pewnie staną na naszych słynnych długich – jak kolejka do wiedzy – korytarzach.
Cieszymy się, że wybraliście naszą szkołę, jesteśmy pewni, że będzie to naszą obopólną satysfakcją. Życzymy Wam sukcesów, wielu wspaniałych dni spędzonych w murach naszej szkoły i uroczyście ogłaszamy NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020 za rozpoczęty, a „księgę zdarzeń” otwartą ponownie.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne I LO

Najlepsi z najlepszych


Autor: , Dodany: 25 czerwca 2019, Kategoria: Bez kategorii


18 czerwca 2019 miało miejsce uroczyste wręczenie stypendiów oraz wyróżnień dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie koneckim. Z każdej szkoły ponadgimnazjalnej wytypowano dwóch uczniów z najwyższą średnią. Na uroczystość przybyli dyrektorzy, uczniowie wraz z rodzicami i przedstawiciele Starostwa Powiatowego: starosta Grzegorz Piec i Krzysztof Stachera – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Końskich. Wśród wyróżnionych uczniów były Weronika Sapieja i Julia Wąsik.

Weronika Sapieja jest uczennicą klasy IIA- humanistycznej w I LO im.KEN . W br. szkolnym uzyskała najwyzsza średnią w wyniku klasyfikacji końcoworocznej 5,86.Jest kandydatką do stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Już od najmłodszych lat wykazywała duże zainteresowanie nauką oraz rozwijaniem swoich pasji i zainteresowań. W okresie nauki w gimnazjum brała udział w licznych konkursach przedmiotowych: z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie i języka niemieckiego. Osiągała znaczące sukcesy w tych konkursach : I miejsce w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie, Prawie i Regionie, zdobyła tytuł laureata XIV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjum woj. świętokrzyskiego, tytuł laureata XIII Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum woj. świętokrzyskiego oraz  tytuł laureata XV Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów woj. Świętokrzyskiego. Podczas nauki w liceum nie zwalnia tempa i wciąż osiąga wysokie wyniki w konkursach i olimpiadach przedmiotowych : brała udział w zawodach okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej w r. szkolnym 2018/19 i awansowała do III etapu IV edycji tej ollimpiady , uczestniczyła w zawodach II stopnia XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego, także w zawodach II stopnia XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, zdobyła tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu JERSZ Sprachdoktor, laureata JERSZ Deutschfreund w 2018/2019, została wyróżniona w XXV Konkursie Literackim ,,Ikarowe Strofy”, III miejsce w konkursie eseistycznym ,,Smartfon – moja miłość?”, osiągnęła IV miejsce w etapie diecezjalnym XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej,
Weronika Interesuje się literaturą. Lubi czytać książki, szczególnie z gatunku fantasy, ale także powieści sensacyjne i kryminały, zarówno współczesne, jak i klasyczne. Jej ulubiona dziedzina wiedzy to historia. Najbardziej fascynuje ją epoka starożytna. Interesuje się również mitologiami różnych kultur, na przykład grecką, nordycką, egipską czy słowiańską.

Julia Wąsik jest uczennicą klasy I C biologiczno-chemicznej.Uzyskała w klasyfikacji koncoworocznej drugą najwyższą średnią ocen – 5,5 i jest stypendystką dyrektora szkoły.
-V Wojewódzki Konkursu Recytatorski „Spotkanie ze Słowem” – 1 msc
-VI Wojewódzki Konkursu Recytatorski „Spotkanie ze Słowem” – 2 msc
-VII Wojewódzki Konkursu Recytatorski „Spotkanie ze Słowem” – wyróżnienie
-IV ogólnopolski konkurs recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”- wyróżnienie
– Świętokrzyski Konkurs Recytatorski Literatury Regionalnej 2017- 1 msc
-Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Recycling na miarę. Świętokrzyskie dziedzictwo kulturowe” 1 msc
-Etap regionalny XVI Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę” w kategorii: poezja – 1 msc
– Etap diecezjalny – 3 msc
– udział w finale Międzynarodowego Projektu Teatralnego Pasch 2018 i występ na scenie głównej Teatru Gerharta Hauptmanna w Zittau
– udział w finałach Młodzieżowych Igrzysk Sportowych w piłce ręcznej w kategorii dziewcząt- 1 msc
– Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego JERSZ Sprachdoktor – 5 msc w województwie

O swoich zainteresowaniach mówi:
„Uwielbiam występować na scenie, przed publicznością, grać, recytować. Jednak moim największym marzeniem jest zostać lekarzem. Chciałabym pracować w szpitalu i pomagać chorym lub pracować na uniwersytecie. Aktywnie biorę udział w przedstawieniach wystawianych przez Miejsko- Gminny Dom Kultury w Końskich. Bardzo lubię pomagać innym ludziom, dlatego od kilku lat jestem członkiem PCK i wolontariuszem WOŚP. Kocham także sport, piłka nożna czy ręczna sprawiają mi ogromną przyjemność. Biegam i ćwiczę kilka razy w tygodniu. Pragnę osiągnąć w życiu wiele i pozostawić coś po sobie.”

Życzymy Wam kolejnych osiągnięć i dalszych sukcesów.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


W środę, 19 czerwca 2019 o godzinie 9:00 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Pan dyrektor Wojciech Jasnos przypomniał wydarzenia roku szkolnego. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą średnią, zostali wyróżnieni w konkursach i olimpiadach, zawodach sportowych, zaangażowani w pracę na rzecz samorządu szkolnego otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Na zakończenie dyrektorzy i przewodnicząca komitetu rodzicielskiego podziękowali wszystkim nauczycielom za pracę, a uczniom za aktywność i wyniki w nauce oraz złożyli życzenia miłych wakacji i bezpiecznego wypoczynku. Wychowawcy rozdali świadectwa w klasach.
Poniżej lista uczniów ze średnią 4,75 i więcej:
Klasa I A: Dobrowolski Wiktor, Domagała Małgorzata, Dziuba Zuzanna, Kamińska Wiktoria, Kania Patryk, Mariańczyk Mikołaj, Młodzińska Aleksandra, Rogowski Kamil.
Klasa I B: Fabicka-Krakowiak Katarzyna, Jakubowska Alicja, Janikiewicz Jakub, Knez Dominik, Kuśmierczyk Emilia, Łuszczyńska Nadia, Młynarczyk Marta, Nowak Katarzyna, Owczarek Michał, Spiżewska Weronika, Stefańczyk Magdalena, Zroślak Martyna.
Klasa I C: Banaszczyk Anna, Cedro Ida, Dołowska Karolina, Góral Maria, Góralska Wiktoria, Jarosz Marta, Jasnos Julia, Kalinowski Kacper, Kamińska Klaudia, Kania Anita, Konecka Wiktoria, Kowalska Izabela, Ludwikowski Jakub, Młynarczyk Monika, Pakuła Dominik, Perlak Wiktoria, Sierszyńska Weronika, Szemberg Alicja, Szustak Małgorzata, Walasik Julia, Wąsik Julia, Wężykowska Martyna, Włodarczyk Aleksandra.
Klasa II A: Brandeburg Jakub, Domagała Paulina, Sapieja Weronika, Woldańska Alicja,
Klasa II B: Burakowski Maciej, Pachuc Patrycja, Ślifierski Michał.
Klasa II C: Baran Karolina, Brot Wiktoria, Cieślak Joanna, Skibińska Agnieszka.
Klasa II C1: Gąszcz Paulina, Górecka Wiktoria, Kuleta Weronika, Maleszak Weronika, Owczarek Aleksandra, Zamachowska Aleksandra.
Klasa II E Bubel Justyna, Cygan Adam, Kasielska Julia, Kowalczyk Alicja, Małecka Karolina, Milczarek Julia, Rurarz Zuzanna, Tusińska Maria, Zganiacz Dominika
Gratulujemy wszystkim i dołączamy życzenia miłych wakacji.

Finalistka w Ogólnopolskim Konkursie Geologicznym


Autor: , Dodany: 10 czerwca 2019, Kategoria: Bez kategorii


Nadia Łuszczyńska, uczennica klasy o profilu geograficzno – matematycznym została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej ,,OKAWANGO”, któremu patronowali m.in. Ministerstwo Środowiska, Uniwersytet Warszawski, Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej.
Opiekunem merytorycznym Nadii jest mgr Dorota Pałgan. Składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Nasza drużyna najlepsza w województwie


Autor: , Dodany: 6 czerwca 2019, Kategoria: Bez kategorii


W dniu 05 czerwca br. w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego w Końskich rozegrano wojewódzkie
Finały Młodzieżowych Igrzysk Sportowych w Piłce Ręcznej w kategorii dziewcząt. To zawody uznawane za mistrzostwa województwa. Pierwsze miejsce zajęła drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Broniąc tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku nasze dziewczyny pokonały LO Bogoria i II LO Końskie. Zespoły zagrały systemem „każdy z każdym”:
LO Bogoria – I LO Końskie 9:21 (3:9)
II LO Końskie – LO Bogoria 24:5 (14:1)
I LO Końskie – II LO Końskie 18:13 (10:3)

W składzie naszego zespołu wystąpiły: Jarzyńska Anna, Kania Anita, Karbownik Paulina, Karbownik Wiktoria, Kasielska Julia, Kusiak Monika, Kuśmierczyk Katarzyna, Mazurowicz Paulina, Walasik Julia,Wąsik Julia, Wcisło Aleksandra, Woldańska Alicja. Opiekun:Wojciech Jasnos

Dzień Otwarty w I LO


Autor: , Dodany: 28 maja 2019, Kategoria: Bez kategorii


Dziękujemy wszystkim uczniom szkół podstawowych oraz gimnazjalnych za liczne przybycie do naszej szkoły na Dzień Drzwi Otwartych 😍. Mamy nadzieję że doceniliście ciężką pracę i trud włożony w przygotowanie tego wyjątkowego dnia. Jesteście na progu ważnych życiowych decyzji, których skutek będziecie odczuwać w przyszłości po zakończeniu nauki. Dlatego, życzymy Wam wszystkim dobrych i właściwych wyborów odnośnie miejsca, w którym będziecie kontynuować naukę. Liczymy, że pozytywnie rozpatrzycie wybór naszej placówki ❤️ #TEAMSTARY😎

Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzeniu wczorajszego wydarzenia, a Kubie Grobisowi oraz Patrykowi Lisowskiemu za wspaniałe zdjęcia 🥰 Jesteśmy bardzo wdzięczni za Waszą pomoc i wyrozumiałość! 🤗

Sukces naszego ucznia


Autor: , Dodany: 27 maja 2019, Kategoria: Bez kategorii


Ogłoszono wyniki II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt pt. „Co chciałbym zmienić w Polsce – prawo, administracja i ekonomia”.
Jury II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt pt. „Co chciałbym zmienić w Polsce – prawo administracja i ekonomia” w roku akademickim 2018/2019, którego obradom przewodniczył prof. dr hab. Andrzej Piasecki, postanowiło przyznać indeks na kierunek ekonomia społeczna dla Jakuba Brandenburga, ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich, za pracę pt. „Sprawniejsze i wydajniejsze państwo, ułatwiające życie obywatelom” (opiekun: Małgorzata Bieńkowska – Dębska).
Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w czasie uroczystego absolutorium dnia 15 czerwca 2019 roku w budynku głównym Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, ul. Podchorążych 2. Na uroczystość serdecznie zapraszamy również nauczycieli i opiekunów merytorycznych.

Partnerska wizyta na UP w Krakowie


Autor: , Dodany: 22 maja 2019, Kategoria: Bez kategorii


W ramach partnerstwa pomiędzy Instytutem Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Pedagogicznego a I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich w dniu 17 maja 2019 roku odbyło się w IPAiE spotkanie związane z XIX Festiwalem Nauki i Sztuki w Krakowie.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kreatywnego CV i otrzymali certyfikaty uczestnictwa. Później brali udział w grach naukowych zorganizowanych na zasadzie escape room-ów przez studentów prawa IPAiE. Kolejnym etapem był spacer po Rynku Głównym w Krakowie. Dzień zakończył spektakl teatralny w Teatrze Bagatela pt. „Kotka na gorącym, blaszanym dachu”.Najlepsi w konkursie JERSZ SPRACHDOKTOR


Autor: , Dodany: 15 maja 2019, Kategoria: Bez kategorii


Dnia 13 marca 2019 odbyła się XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego JERSZ Sprachdoktor. Wzięło w niej udział blisko 5 tys uczniów, wśród których wyłoniono 91 laureatów. Z wielką przyjemnością informujemy, że w tej grupie znaleźli się uczniowie naszego liceum.
W kategorii klas I:
1. Alicja Szemberg (jednocześnie zdobyła I miejsce w województwie)
W kategorii klas II:
1. Weronika Sapieja (jednocześnie 2 miejsce w województwie)
2. Aleksandra Zamachowska (3 miejsce w województwie)

Nasi uczniowie stanowili najlepszą grupę w województwie. Na 207 uczestników z 11 świętokrzyskich szkół zajęli następujące miejsca:
W kategorii klas I:
Igor Pargieła – 2 miejsce
Aleksandra Młodzińska – 3 miejsce
Zuzanna Dziuba – 4 miejsce
Julia Wąsik – 5 miejsce
W kategorii klas II:
Michał Wiąckiewicz – 4 miejsce
Karolina Bukowska – 7 miejsce
Justyna Bubel – 8 miejsce
Maria Tusińska i Kamil Bobrowski – 9 miejsce
W kategorii klas III:
Kamila Kornecka -3 miejsce
Radosław Ludwikowski – 4 miejsce
Klaudia Słowik – 6 miejsce
Gratulacje składamy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom: D. Zaborowskiej- Szymusik,
P. Fidosowi oraz R. Korabiewskiej

Finał wojewódzki piłki ręcznej chłopców


Autor: , Dodany: 11 maja 2019, Kategoria: Bez kategorii


W poniedziałek 29.04.2019r. w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego w Końskich rozegrano wojewódzkie finały Młodzieżowych Igrzysk Sportowych w Piłce Ręcznej w kategorii chłopców. To zawody uznawane za mistrzostwa województwa. Drugie miejsca zajęła drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Do Końskich przyjechały najlepsze drużyny w swoich regionach: III Liceum Ogólnokształcące imienia Cypriana Kamila Norwida z Kielc oraz Liceum Ogólnokształcące z Bogorii. Zespoły zagrały systemem „każdy z każdym” i tak:
III LO Kielce – I LO Końskie 22:18 (12:7)
III LO Kielce – LO Bogoria 38:27 (16:13)
I LO Końskie – LO Bogoria 23:21 (9:12)
Skład zespołu: Cuper Piotr, Gaca Jakub, Gałązka Mikołaj, Kazik Karol, Krauza Hubert, Lisowski Piotr, Ludwikowski Jakub, Makuch Jakub, Salata Łukasz, Sanecki Mikołaj, Sota Bartłomiej, Świercz Jakub, Wodecki Adam. Gratulujemy drużynie i opiekunowi p. Wojciechowi Jasnos.

Mamy laureatkę Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH


Autor: , Dodany: 2 maja 2019, Kategoria: Bez kategorii


Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Patrycja Pachuc została laureatką III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Zawody finałowe odbywały się w Krakowie 23 marca 2019r, a Patrycja uzyskała w nich aż 92% punktów. Mimo,że jest dopiero uczennicą drugiej klasy matematyczno -fizycznej, uzyskany tytuł daje jej wstęp na dowolny kierunek studiów na Akademii Górniczo-Hutniczej. Serdecznie gratulujemy Patrycji i jej nauczycielce Annie Młynarczyk.

Nasz uczeń w finale Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


Jakub Brandeburg, uczeń klasy II a został finalistą 60. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Zawody odbyły się w dniach 5 – 7 kwietnia 2019 r. w Warszawie. Tytuł finalisty uprawnia Jakuba do otrzymania 100 % oceny na egzaminie maturalnym z wiedzy o społeczeństwie. Składamy gratulacje Jakubowi oraz jego opiekunce p. Marioli Domagała.

Zakończenie roku szkolnego w klasach III


Autor: , Dodany: 29 kwietnia 2019, Kategoria: Bez kategorii


„To specyficzny rodzaj uroczystości, bo jest ona niezwykle radosna, bo to koniec edukacji, pewnego etapu. Jest jednak i niezwykle trudna, smutna, wzruszająca, bo kończy się pewien kilkuletni okres więzi między nami nauczycielami i Wami uczniami. Drodzy uczniowie… spotykamy się na tej sali rekreacyjnej w tej wyjątkowej chwili. Dzisiaj to miejsce stanowi swoisty dworzec. Dworzec, z którego za chwilę odjedziecie w daleką podróż otrzymując świadectwo, bilet do podróży w dorosłe życie […] Wasi nauczyciele na pewno pozostaną na zawsze w Waszej pamięci, ale i Wy zostaniecie na zawsze w naszej pamięci. Mury Starego Ogólniaka, które od przeszło stu lat co roku opuszczali Wasi starsi koledzy na pewno zapamiętacie w Waszym przyszłym życiu” – takimi słowami dyrektor Wojciech Jasnos żegnał w piątek, 26 kwietnia 2019 absolwentów klas trzecich.
Na uroczystości obecny był naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego Marian Wikiera, który wraz z dyrektorami pogratulował wszystkim absolwentom, a szczególnie najlepszym, którzy otrzymali tytuł Złotego Absolwenta. W tym gronie znaleźli się: Jakub Jędrasik, Sylwia Grubarek, Radosław Ludwikowski, Natalia Bocheńska, Aleksandra Malkowska, Julia Langier, Jakub Wawrzyńców, Kinga Banaśkiewicz oraz ex equo: Żaneta Kania, Kamila Kornecka, Martyna Popiel i Weronika Śliwak. Nagrody książkowe otrzymali uczniowie ze średnią co najmniej 4,5, a sportowcy, honorowi krwiodawcy, uczniowie zaangażowani w pracę na rzecz szkoły i w akcjach wolontariatu zostali wyróżnieni dyplomami. Młodzież klas drugich pod kierunkiem p. Sylwii Fidor przygotowała piękną oprawę artystyczną akademii. Na zakończenie w klasach uczniowie otrzymali swoje świadectwa z rąk wychowawców: Ewy Młynarczyk- Wróbel, Danuty Zaborowskiej- Szymusik, Renaty Gałązki- Skowron i Marzeny Domagały.
Drodzy Absolwenci! Życzymy Wam połamania piór na maturze i jak najlepszych wyników. Będziemy trzymać kciuki!Wielki sukces Klaudii Stańczyk


Autor: , Dodany: 25 kwietnia 2019, Kategoria: Bez kategorii


Z satysfakcją informujemy, że uczennica klasy III A Klaudia Stańczyk została finalistką IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej, która odbyła się w Golubiu-Dobrzyniu w dniach 15-16 kwietnia br. Oprócz licznych nagród rzeczowych, Klaudia uzyskała indeks na prestiżowe polskie uniwersytety na kierunki humanistyczne. Gratulujemy Klaudii oraz jej opiekunce Barbarze Wojciechowskiej.

Dołączamy do bazy dawców szpiku kostnego


Autor: , Dodany: 18 marca 2019, Kategoria: Bez kategorii


11 marca 2019 baza dawców szpiku kostnego fundacji DKSM Polska powiększyła się o kolejne 12 nazwisk uczniów klas maturalnych z naszej szkoły, którzy zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Koordynatorem akcji była Barbara Więcław, przedstawicielka fundacji DKSM.

Matematyczny sukces


Autor: , Dodany: 10 marca 2019, Kategoria: Bez kategorii


Uczennica klasy II B Patrycja Pachuc zakwalifikowała się do III etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Finałowe zawody odbędą się 24 marca na AGH w Krakowie. Życzymy powodzenia (zwłaszcza, że rywalizuje z maturzystami).  Opiekun: Anna Młynarczyk


Autor: , Dodany: 3 marca 2019, Kategoria: Bez kategorii


Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dziś zginął tragicznie nasz wychowanek, kolega, przyjaciel Dawid Jakubowski.
Jest to dla nas wszystkich ogromny cios. Łączymy się w bólu i smutku z Jego najbliższymi.

Rozstrzygnięcie IV Powiatowego Konkursu Historyczno – Literackiego pod hasłem: „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”


Autor: , Dodany: 28 lutego 2019, Kategoria: Bez kategorii


27 lutego bieżącego roku została rozstrzygnięta IV edycja Powiatowego Konkursu Historyczno- Literackiego pod hasłem: „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Konkurs, skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu koneckiego, cieszył się dużym zainteresowaniem, a napływające prace wyróżniały się pod względem merytorycznym i miały ciekawą formę. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej. Komisja konkursowa w składzie: Barbara Wojciechowska – nauczyciel historii, Ewa Młynarczyk-Wróbel nauczyciel języka polskiego, Sylwia Fidor – nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, Jarosław Wasiński- nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, wytypowała zwycięzców konkursu w kategoriach:

Praca literacka: I miejsce – Magdalena Kolus, I LO im. KEN w Końskich II miejsce – Joanna Szocińska, II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich III miejsce – Karolina Połeć, ZSP nr 3 w Końskich Prezentacja multimedialna: I miejsce – Urszula Piątkowska, ZSP nr 3 w Końskich II miejsce – Paweł Kołodziejczyk, ZSP nr 3 w Końskich Aleksandra Nowak, ZSP nr 3 w Końskich III miejsce – Przemysław Hajduk, ZSP nr 3 w Końskich, Mateusz Walkiewicz, II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich.

W imieniu Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich informujemy, że dnia 1 marca 2019 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich odbędzie się uroczyste wręczenie nagród przyznanych w konkursie. Do udziału w spotkaniu serdecznie zapraszamy wszystkich nagrodzonych uczestników wraz z ich opiekunami. Wszystkim nagrodzonym i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Organizatorzy konkursu.

Szkolne Walentynki


Autor: , Dodany: 23 lutego 2019, Kategoria: Bez kategorii


W dniu 14 lutego w naszym Liceum odbyła się akademia z okazji Walentynek. Uczniowie pod opieką p. Beaty Zasempy i Renaty Korabiewskiej poprowadzili przedstawienie w dwóch językach – francuskim i niemieckim. Zaprezentowali nam jak za pomocą tych języków pięknie mówić o miłości 💘 oraz opowiedzieli o najbardziej romantycznych miejscach w krajach tych języków.

Zostań dawcą szpiku kostnego


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


W dniu 7 lutego odbyła się prelekcja prowadzona przez Barbarę Więcław, nauczycielkę w ZSP nr 3 i wolontariuszkę Fundacji DKMS Polska dotycząca możliwości oddania komórek macierzystych. Spotkanie było zapowiedzią wydarzenia, które jest zaplanowane na 11 marca. Właśnie wtedy odbędzie się czwarta edycja otwartej rejestracji do bazy dawców komórek macierzystych. Zapraszamy osoby z zewnątrz, z innych szkół, dorosłych, wszystkich zainteresowanych akcją: „I Ty możesz uratować komuś życie.”

Olimpiada Wiedzy Historycznej


Autor: , Dodany: 14 lutego 2019, Kategoria: Bez kategorii


Z przyjemnością informujemy, że Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Historycznej zakwalifikował do etapu centralnego Klaudię Stańczyk kl III A oraz Weronikę Sapieję kl II A. Etap centralny olimpiady odbędzie się na zamku w Golubiu-Dobrzyniu dnia 16 kwietnia br.  Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz opiekunce pani Barbarze Wojciechowskiej

Wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów


Autor: , Dodany: 7 lutego 2019, Kategoria: Bez kategorii


6 lutego br. w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów oraz ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania. Z  województwa świętokrzyskiego stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 131 uczniów a 4 uczniów otrzymało stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2017/2018. Stypendystką z naszej szkoły jest uczennica klasy IIIC – Sylwia Grubarek.
Aktu wręczenia dokonała Katarzyna Nowacka – Świętokrzyski Wicekurator Oświaty oraz Wiktor Michał Kowalski – doradca Wojewody Świętokrzyskiego.

Umowa o partnerstwie


Autor: , Dodany: 4 lutego 2019, Kategoria: Bez kategorii


W dniu 1 lutego 2019 roku została zawarta umowa o partnerstwie między Instytutem Prawa, Administracji i Ekonomii UP a I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich (woj. Świętokrzyskie). W ramach współpracy partnerskie instytucje zadeklarowały podejmowanie działań naukowych i dydaktycznych na rzecz rozwoju uczniów oraz całego grona pedagogicznego Szkoły.

Konkurs historyczno-literacki


Autor: , Dodany: 1 lutego 2019, Kategoria: Bez kategorii


W imieniu Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu koneckiego do wzięcia udziału w IV edycji Powiatowego Konkursu Historyczno – Literackiego pod hasłem: „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”.
Szczegółowe informacje i regulamin konkursu znajdziecie Państwo  na stronie internetowej naszej szkoły: http://lo1konskie.pl.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Regulamin

Nasz uczeń w finale olimpiady


Autor: , Dodany: 29 stycznia 2019, Kategoria: Bez kategorii


Dnia 26.01.2019 r. w Kielcach odbyły się zawody okręgowe Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Jakub Brandenburg, kl. II a, zakwalifikował się do etapu centralnego tej olimpiady. Finał odbędzie się 5-6-7 kwietnia 2019 r.  w Warszawie. Wielkie gratulacje dla Jakuba i jego opiekunki p. Marioli Domagały. Będziemy trzymać kciuki!

Kolejne sukcesy naszych uczniów


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


Z przyjemnością informujemy, że Weronika Sapieja uczennica kl. II A została zakwalifikowana do okręgowego etapu XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego Opiekunką Weroniki jest p. Małgorzata Bieńkowska- Dębska

Sukcesy matematyczne


Autor: , Dodany: 28 stycznia 2019, Kategoria: Bez kategorii


W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ALFIK w klasyfikacji wojewódzkiej I miejsce zajął Mateusz Książek, kl. 3 B, VII miejsce zajęli Sylwia Grubarek, kl. 3 C oraz Hubert Krauza, kl. 3 B, a XVI miejsce zajął Paweł Kusztal, kl. 3 B. (opiekun: Ewa Kuzak) XVII miejsce zajęła Patrycja Pachuc kl 2 B (opiekun Anna Młynarczyk) Gratulujemy!

STUDNIÓWKA 2019


Autor: , Dodany: 13 stycznia 2019, Kategoria: Bez kategorii


W sobotni wieczór 12 stycznia 2019 uczniowie klas trzecich na chwilę zapomnieli o nauce i stopniach. Wraz z Dyrekcją I Liceum, wychowawcami, nauczycielami oraz rodzicami spotkali się w sali „Markiz” na balu studniówkowym. Tradycyjnie rozpoczął się on polonezem w wykonaniu 14 par w specjalnie przygotowanej choreografii. Następnie wszystkich obecnych przywitał dyrektor Wojciech Jasnos, który w swoich życzeniach podkreślił także wyjątkowość obecnego rocznika maturzystów – 2000.
Do dyrektorów i nauczycieli słowa podziękowań za codzienny trud, zaangażowanie, pasję i troskę skierowali uczniowie oraz rodzice. Nie zabrakło tradycyjnego toastu z życzeniem pomyślnie zdanej matury dla każdego z uczniów.

http://tkn24.pl/to-byl-bal-na-250-osob-za-nami-studniowka-i-lo-wideo-zdjecia/

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW w I półroczu


Autor: , Dodany: 11 stycznia 2019, Kategoria: Bez kategorii


W ogólnopolskich konkursach językowych JERSZ nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom:
1. Weronika Sapieja – kl. II A jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego JERSZ. Opiekun – Danuta Zaborowska-Szymusik
2. Jakub Jędrasik – kl. III C zajął I miejsce w województwie , a 7 w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego JERSZ. Opiekun – Agnieszka Wąsala
Mateusz Musiał – kl. I A zajął 13 miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Jersz. Opiekun Joanna Stołowska – Grzegorczyk.

W mijającym półroczu bardzo duża grupa naszych uczniów brała udział w szkolnych eliminacjach olimpiad przedmiotowych. Najlepsi będą niebawem reprezentować nasze Liceum w etapach okręgowych. Są to:

1.Sylwia Grubarek–kl. III C zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Chemicznej. Opiekun – Iwona Orlińska

2.Weronika Sapieja – zakwalifikowała się do etapu okręgowego 42 Olimpiady Języka Niemieckiego w Krakowie. Opiekun – D. Zaborowska-Szymusik

3.Jakub Brandenburg- kl. II A zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Opiekun Mariola Domagała

4.Klaudia Stańczyk – kl. III A, W. Sapieja – kl. II A zakwalifikowały się do II etapu Olimpiady Wiedzy Historycznej. Weronika Sapieja – kl. II A zakwalifiko-wana do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpiada Solidarności” oraz do II etapu Olimpiady Historycznej. Opiekun – B. Wojciechowska

5.Patrycja Pachuc – kl. II B zakwalifikowała się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks „AGH”. Opiekun A. Młynarczyk
6.Hubert Krauza i Paweł Kusztal – kl. III B zakwalifikowali się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks „AGH”. Opiekun E. Kuzak

7. Kamil Bobrowski – kl. II B zakwalifikował się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości. Opiekun – D. Pałgan

8.Natalia Kucharska – kl. III B zakwalifikowała się do III etapu Olimpiady o Żywieniu i Żywności. Opiekun – Marlena Bernacka- Pluta

9.Jakub Jędrasik – kl. III C wziął udział w etapie rejonowym XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Opiekun – P. Fidos

Matematyka na poziomie rozszerzonym okazała się mocną stroną naszych uczniów:

1.Paulina Biała i Mateusz Książek – kl. III B zajęli III miejsce w województwie w Świętokrzyskim Maratonie Matematycznym – Opiekun – E. Kuzak

Mamy także talenty literackie:
1.Katarzyna Nowak kl. I B, Kamil Rogowski kl. I A zostali wyróżnieni w konkursie na esej ,,Nasza niepodległość, moja wolność” organizowanym przez Fundację im. Agi Skrobackiej ,,Wiatr w żagle” przy współpracy SODMiDN w Kielcach oraz UJK w Kielcach. Opiekun – Jolanta Duda
2.Weronika Sapieja – kl. II A- wyróżnienie w XXV Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Ikarowe strofy”. Opiekun – M. Bieńkowska – Dębska

Natomiast w Powiatowych Zawodach w Piłce Koszykowej reprezentacja chłopców zdobyła II miejsce.

Wszystkim uczniom, którzy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i wiedzą oraz nauczycielom, których praca daje takie wspaniałe efekty gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W oczekiwaniu na Święta


Autor: , Dodany: 26 grudnia 2018, Kategoria: Bez kategorii


W piątek, 21 grudnia obejrzeliśmy w naszej szkole niezwykły spektakl, przygotowany przez księdza Radosława Zaborskiego. Obraz codzienności w wielkim mieście, ludzkie problemy, dylematy życiowych wyborów połączyły się z atmosferą przygotowań do Bożego Narodzenia. Piękny montaż słowno- muzyczny skłaniał do refleksji i przypomnienia, jaką wartość w życiu daje przyjaźń, prawda, życzliwość i to, co
zawiera się w życzeniach wyrażanych w wieczór wigilijny.
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2019!

VII KONCERT CHARYTATYWNY „MIKOŁAJ dla KAŻDEGO”


Autor: , Dodany: 13 grudnia 2018, Kategoria: Bez kategorii


Po raz siódmy w naszej szkole odbył się w środę, 12 grudnia, koncert charytatywny, na którym zjawiło wielu zaproszonych gości. Wszystkich powitał dyrektor Wojciech Jasnos, mówiąc m. in.o początkach tej idei i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej w tak szlachetny cel, jakim jest pomoc potrzebującym. Następnie występowali nasi uczniowie, młoda wokalistka Pola Grzegorczyk oraz Studio Tańca Balans. Usłyszeliśmy najpopularniejsze piosenki nawiązujące do okresu Bożego Narodzenia, a także kolędy. Ola Grosman zaprezentowała humorystyczne skecze. Koncert przygotowała p. Joanna Stołowska- Grzegorczyk, poprowadzili Hubert Zaleśny oraz Julia Odziemek.
Najważniejszym momentem wydarzenia były jak co roku licytacje. Od pierwszej edycji prowadzi je ksiądz Krzysztof Sieczka, który pracował u nas jako katecheta. Nasi uczniowie, nauczyciele, absolwenci i ich rodzice chętnie brali udział licytacjach, można było także zakupić ciasta przygotowane przez szkolną społeczność. W sumie udało się zebrać ponad 12000 złotych. Dzięki temu wielu uczniów otrzyma wsparcie finansowe na swoje dalsze kształcenie.
Sponsorzy 2018:

1. Grzegorz Pietrasiak 2. Krzysztof Dziuba 3. Monika i Paweł Sztork
4. Urszula Kucharska 5. Monika Cholewińska 6. Akademia Semilac Kielce
7. Mariola Domagała 8.Urszula i Ryszard Banaśkiewicz 9. Pracownia i Akademia Fryzjerska Mniów
10. Piotr Salata 11.Salon Fryzjerski Sylwia w Stąporkowie 12. Edyta i Maria Góral
13. Iwona Gregiel 14. Iwona i Tomasz Śliwak 15. Magdalena Ran – Rokicka
16. Ewa i Patrycja Peliwo 17. Wioletta Płodzik 18. Stajnia Fullmet
19. Beata Musiał 20. Dom Kultury w Końskich 21. Łukasz Werens
22. Grzegorz Olszewski 23. Paweł Kuleta 24. Beata i Andrzej Gruszkiewicz
25. Aldona Orman 26. Mateusz Sikora 27. Małgorzata Kowal
28. Beata Cymerys 29. Mateusz Kornecki 30. Dawid Jakubowski
31. Bartłomiej Fornalczyk 32. Anna Kowalska 33. Ewa Janus
34. Halina Wysokińska 35. Zespół Enej 36. Ewelina Struzik
37. Piotr Ciszek 38. Andrzej i Agata Cholewa 39. Katarzyna Zielińska – Oriflame
40. Katarzyna Janus 41.Katarzyna i Mirosław Ludwikowscy 42. Małgorzata Bieńkowska-Dębska
43. Magdalena Kwiatkowska 44. Bogdan Soboń 45. Andrzej Marek Lenart
46. Krzysztof Stachera 47. Renata i Wojciech Korabiewscy 48. Wojciech Jasnos
49. Teresa Jasnos 50. Katarzyna i Dariusz Jędrasik 51. Karolina Ludwikowska
52. Ewa i Robert Makuch 53. Joanna Stołowska 54. Izabela i Mirosław Milcarz
55. Sylwia Tomala 56. Monika i Dariusz Smyka 57. Monika i Adam Filiks
58.Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 59.Michał Szewczyk 60. Teatr Powszechny w Łodzi
61. Małgorzata Maciejczyk 62. Jeanette i Rafał Olak 63. Lilianna i Piotr Pałgan
64.Magdalena i Jacek Zaleśny 65. Marcin Pytlos 66. Małgorzata i Marcin Kocowicz
67. Marlena Bernacka Pluta 68. Małgorzata Kołodziejczyk 68. Milena i Sławomir Ludwikowscy
70. Katarzyna Zielińska 71. Dominika Stefańczyk 72. PSS Końskie – Jerzy Cholewiński
73. Michał Cichocki 74. Aneta Brzeska 75. Anna Dymna – Fundacja Mimo Wszystko
76. Jacek Postuła Fansuld 77. Joanna Wrzecionowska 78. Anna Puchała – Infinity Studio
79. Edyta Więckowska 80. Małgorzata Bogusz 81. Barbara i Kazimierz Płyta
kliknij aby zobaczyć

Akademia Patriotyczna ku czci błogosławionego księdza Sykulskiego


Autor: , Dodany: 12 grudnia 2018, Kategoria: Bez kategorii


We wtorek 11 grudnia w koneckiej Kolegiacie św. Mikołaja uczczono 77 rocznicę śmierci patrona powiatu błogosławionego księdza Kazimierza Sykulskiego. Ta uroczystość wpisuje się w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po złożeniu wieńców pod pomnikiem patrona powiatu w gmachu naszego Liceum odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli m. in. starosta konecki Andrzej Lenart i burmistrz miasta Krzysztof Obratański. Pan dyrektor Wojciech Jasnos podzielił się następującą refleksją:
„Powodem do tej dumy, która dzisiaj w naszych sercach gości jest fakt, że w rocznicę 77-lecia bohaterskiej śmierci patrona powiatu możemy w murach tej starej szkoły powitać Państwa i wymienić refleksję na temat naszego patrona. Nasza szkoła to obiekt niezwykle wiekowy, stuletni. Mieści się tutaj tablica pod którą codziennie młodzież składa świeże kwiaty by upamiętnić ludzi, którzy zostali zamordowani, zginęli, byli absolwentami naszej szkoły. Pamięć poprzez to symboliczne składanie kwiatów jest nieustannie odnawiana. Wyryte słowa na tablicy na pewno upamiętniają tych ludzi i ułatwiają odbudowanie tej pamięci w sercach i umysłach nas nauczycieli, ale i uczniów. Jestem głęboko przekonany, że błogosławiony Kazimierz Sykulski byłby dumny z tego faktu pamięci o naszych przodkach.”
Na zakończenie tej uroczystości młodzież naszej szkoły przedstawiła część artystyczną poświęconą działalności błogosławionego księdza Kazimierza Sykulskiego.Zaproszenie do socjologii.


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


W dniu 30 listopada 2018 r. gościła w naszej szkole Pani Dr Hanna Dębska z otwartym wykładem, zatytułowanym: Zaproszenie do socjologii. Dlaczego warto rozumieć nauki społeczne?, w którym uczestniczyli uczniowie klas humanistycznych. W jego trakcie pokazywała nie tylko jak wiedza socjologiczna pozwala zrozumieć zjawiska, z którymi spotykamy się w codziennym życiu (m.in.podwójną prawdę dotyczącą prezentów, miłość romantyczną, czy procesy grupowe związane z oddziaływaniem na nas innych osób i autorytetu itp.), ale podzieliła się również szeregiem refleksji na temat związku nauk społecznych z prawem, przybliżając w ten sposób reprezentowaną przez siebie dyscyplinę.
Doktor Dębska jest prawniczką i socjolożką, zajmującą się badaniem prawa za pomocą narzędzi socjologicznych. Obecnie pracuje w Instytucie Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, gdzie wykłada socjologię prawa.

WARSZTATY MATURALNE Z JĘZYKA POLSKIEGO


Autor: , Dodany: 11 grudnia 2018, Kategoria: Bez kategorii


06.12.2018 tegoroczni maturzyści naszego liceum wzięli udział w warsztatach „Ostatnia powtórka
przed maturą”, zorganizowanych przez Instytut Filologii Polskiej na Uniwersytecie Jana
Kochanowskiego w Kielcach. Wykłady dotyczyły „Analizy fragmentów prozy na maturze pisemnej”
oraz „Analizy fragmentów poezji na maturze pisemnej”. Uczniowie mieli w ten sposób możliwość
wyboru zajęć, które bardziej ich interesowały. Oprócz tego mogli również poczuć się jak studenci,
odpowiadając na pytania wykładowców oraz wspólnie z nimi analizować dane zagadnienie, za które
później najbardziej aktywni dostali nagrody.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: p. Ewa Młynarczyk-Wróbel, p. Marzena Domagała, p. Renata Gałązka- Skowron, p. Renata Jakubowska.

Znamy wyniki II Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego


Autor: , Dodany: 9 grudnia 2018, Kategoria: Bez kategorii


Dnia 7 grudnia 2018, w piątek w naszej szkole gościliśmy finalistów i laureatów II Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych. Spotkanie, któremu towarzyszył Dzień Języka Niemieckiego odbyło się w nastroju mikołajkowym. Nasi uczniowie prezentowali wypieki świąteczne, które oceniali i nagradzali nauczyciele germaniści ze szkół podstawowych. Na uroczystości był obecny naczelnik wydziału polityki społecznej, edukacji i zdrowia Starostwa Koneckiego Krzysztof Stachera, który wraz z dyrektorem Wojciechem Jasnosem rozdał finalistom i laureatom dyplomy wraz z nagrodami ufundowanymi przez Starostwo. Nagrody i wyróżnienia otrzymali także autorzy najpiękniejszych kartek świątecznych. W sumie w obu konkursach wzięło udział ponad 70 uczniów ze szkół podstawowych naszego powiatu.
W drugiej części spotkania dużym zainteresowaniem cieszyły się quizy internetowe, w których wszyscy obecni mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe.
Poniżej lista nagrodzonych w kategorii klas VII- VIII:
Finaliści: Jakub Persona- SP Nr 1 w Końskich, Julia Bajor, Adam Skwara- SP w Rudzie Malenieckiej, Martyna Stępień, Katarzyna Popielewska, Julia Tarnawska- SP w Radoszycach
Laureaci: Zuzanna Czarnecka, Adam Janus, Anna Trojanowska, Marta Kowalska – SP w Radoszycach
W kategorii klas III gimnazjalnych finalistami zostali: Maciej Narożnicki, Kamila Laskowska- Końskie, Alicja Rusek- Ruda Maleniecka.
Laureaci: Marcelina Zielińska -Ruda Maleniecka, Bartłomiej Bogulak, Daria Ciupa, Mateusz Kałuziński, Dawid Lewosiński – Radoszyce oraz Emilia Młodawska z Końskich.
Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.kliknij aby zobaczyć

XII Powiatowy Przegląd Piosenki Anglojęzycznej


Autor: , Dodany: 28 listopada 2018, Kategoria: Bez kategorii


28 XI 2018 odbył się w naszej szkole XII Powiatowy Przegląd Piosenki Anglojęzycznej . 24 uczestników reprezentujących szkoły podstawowe i ponadpodstawowe powiatu koneckiego zaprezentowało swoje umiejętności wokalne i językowe. W kategorii szkół podstawowych i klas gimnazjalnych zwyciężyła Natalia Zielińska, reprezentująca Szkołę Podstawową w Rudzie Malenieckiej, drugie miejsce zajęła Jadwiga Kołodziej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich, a trzecie Katarzyna Cuper z Zespołu Placówek Oświatowych w Rogowie.
W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyła uczennica naszej szkoły Patrycja Dukat , która zaśpiewała „I can’t make you love me”. II miejsce zdobyła Julia Pałgan z I LO („The power of love”), a trzecie duet ze Starego : Wiktoria i Paulina Karbownik („Sorry”).
Jury wyróżniło także Alicję Woldańską za wykonanie piosenki „Russian Roulette”. Statuetki i dyplomy wręczył nagrodzonym uczniom, reprezentujący Starostwo Koneckie, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia, Pan Krzysztof Stachera. Dziękujemy wszystkim uczestnikom ich opiekunom, wspaniałej publiczności I LO, oraz Staroście Koneckiemu za patronat honorowy i ufundowanie nagród.
Organizatorki Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej – Małgorzata Boś i Agnieszka Dorobek.
Warsztaty historyczno- językowe na UJK w Kielcach


Autor: , Dodany: 16 listopada 2018, Kategoria: Bez kategorii


Michaił Gorbaczow, Erich Honecker, Ronald Reagan, Helmut Kohl, Solidarność, Berlin w dniu 9 listopada 1989, zjednoczenie Niemiec w przekazie medialnym i we wspomnieniach świadków tamtych wydarzeń: Niemców z dawnego RFN, NRD, a także Polaków; życie codzienne w latach 80 i 90-tych – o tym mogliśmy się dowiedzieć, uczestnicząc 15 listopada 2018 w warsztatach zorganizowanych w Instytucie Filologii Obcych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach z okazji 29 rocznicy upadku muru berlińskiego. Była to wspaniała lekcja historii kraju naszych zachodnich sąsiadów, przedstawiona w obrazach, słowach i utworach muzycznych przez wykładowców oraz studentów filologii germańskiej.Akademia z okazji 100-lecia niepodległości


Autor: , Dodany: 10 listopada 2018, Kategoria: Bez kategorii


To prawda, że każdego roku w rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości spotykamy się na szkolnej akademii, ale dziś jest chwila wyjątkowa, rocznica szczególna – setna.
Dlatego też możemy czuć się wyróżnieni przez los, że oto my, możemy oddać hołd naszym bohaterskim przodkom właśnie w stulecie odrodzenia ojczyzny.
Gdyby zadać pytanie: czym jest wolność? – zapewne każdy odpowiedziałby nieco inaczej, podał swoją własną definicję. Zawiera się w nim przekonanie o samostanowieniu państwa, możliwości podejmowania decyzji zgodnie z własną wolą, o życiu poza zamknięciem. Jest też wiele innych definicji. Jedną z najpiękniejszych zapisano w słowach kultowej dziś piosenki:
„Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem.”
To, co najważniejsze, to przekonanie, że wolność jest niezbędna jak powietrze, wolnością się oddycha i karmi każdego dnia. Nie można jej oddać, zamienić na coś innego, bo jest wartością bezcenną, świętą, wyznacznikiem istnienia, jego sensem. Czasami wydaje się nam tak oczywista, że jej nie zauważamy, nie doceniamy.
Dziś w rocznicę symbolicznego odzyskania niepodległości spotykamy się, by wspólnie zamanifestować miłość do ojczyzny pod biało czerwonym sztandarem. Ale nasza miłość do Polski nie może być jedynie symbolem. Musi być żywa, mieć barwę którą dobrze znacie: biało czerwoną, symbol niewinności i pulsującej krwi, odwagi, waleczności i bohaterstwa, tych najznamienitszych cnót.
Nie my pierwsi i nie my ostatni wyznajemy miłość ojczyźnie, nie wstydźmy się kochać ją mądrze, uczciwie i nowocześnie, jak na XXI wiek przystało. A tej współczesnej wersji patriotyzmu niech przyświecają słowa Bolesława Prusa:
„Prawdziwy patriotyzm nie tylko polega na tym, ażeby kochać jakąś idealna ojczyznę, ale – ażeby kochać, badać i pracować dla realnych składników tej ojczyzny, którymi są ziemia, społeczeństwo, ludzie i wszelkie ich bogactwa.
Uczmy się dla naszego kraju, kształćmy przymioty ducha i ciała, pracujmy i żyjmy szczęśliwie w naszej wolnej, niepodległej ojczyźnie – Polsce.

DZIEŃ ANIOŁA w I LO


Autor: , Dodany: 3 listopada 2018, Kategoria: Bez kategorii


31 października 2018 roku z inicjatywy samorządu szkolnego w naszej szkole odbył się ”Dzień Anioła”. Ten specjalny dzień jest odpowiedzią na przybyłe do nas z zachodu Halloween. W tym dniu wchodząc do szkoły w oczy rzucał się tylko jeden kolor- biel. Uczniowie mieli za zadanie ubrać się na biało aby upodobnić się do aniołów – białe ubrania, skrzydła, aureole. Taki strój miał ich uchronić przed niezapowiedzianymi kartkówkami oraz odpowiedzią na ocenę.
Największą atrakcją był występ, w którym udział wzięli uczniowie klas 1 i 2 pod przewodnictwem ks. Radosława Zaborskiego. Spektakl ukazał nam przybycie śmierci, która zabiera nam bliskie osoby lecz wiara w Boga pozwala przeżyć ten trudny czas. Jest to czas, w którym człowiek zastanawia się nad przemijaniem i kruchością życia.
W nieco weselszym akcencie odbył się tradycyjny taniec belgijski w wykonaniu uczniów naszego Liceum. -„Dzień Anioła w naszej szkole to już tradycja. Nie tylko się bawimy, ale i zbieramy na szczytny cel„. W tym roku dołączyliśmy do programu „Adopcja na odległość”. Kwestowaliśmy na szkołę w Kabwe w Zambii, w której mieści się także sierociniec. Zebrane pieniądze mogą pomóc ubogim dzieciom, młodzieży i sierotom w edukacji, wychowaniu i odżywianiu. To nie koniec charytatywnej działalności naszego Liceum. Dzień wcześniej uczennice klasy 2E udały się na konecki cmentarz by przed dniem Wszystkich Świętych wysprzątać groby nauczycieli oraz zapalić symboliczne znicze.

Maturzyści w Częstochowie


Autor: , Dodany: 25 października 2018, Kategoria: Bez kategorii


W czwartek, 25 października 2018 uczniowie klas trzecich udali się do Częstochowy. Wraz z wychowawcami i dyrektorem Wojciechem Jasnosem wzięli udział we mszy świętej w intencji pomyślnych egzaminów maturalnych.  Na zakończenie wszyscy mogli obejrzeć cykl obrazów Jerzego Dudy -Gracza zatytułowanych „Golgota”.  Pielgrzymkę zorganizowali księża Paweł Marczak  i Radosław Zaborski.

O naszych wakacjach po niemiecku – warsztaty językowe w I LO


Autor: , Dodany: 5 października 2018, Kategoria: Bez kategorii


Chociaż od rozpoczęcia roku szkolnego minął już miesiąc, wspomnienia i opowieści wakacyjne były nam nadal bliskie. Stało się tak za sprawą pana Ralpha Arzta z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, który 5 października br. prowadził w naszym Liceum warsztaty w języku niemieckim. Uczniowie naszej szkoły oraz obecni ich młodsi koledzy i koleżanki z koneckich szkół podstawowych mieli okazję pochwalić się swoimi podróżami wakacyjnymi, miejscem i sposobem spędzania wakacji. W drugiej części warsztatów pan Arzt prezentował turystyczne ciekawostki Niemiec, a my opowiadaliśmy o interesujących miejscach wartych zobaczenia w Polsce i naszej okolicy.


RAJD KOTÓW


Autor: , Dodany: 2 października 2018, Kategoria: Bez kategorii


28.09.2018 Samorząd Szkolny oraz drugoklasiści zorganizowali Rajd Kotów.
Zgodnie z tradycją rozpoczęliśmy zabawę na boisku przy ul. Południowej wspólnym tańcem belgijki. Tam też odbyła się prezentacja transparentów, strojów oraz piosenek przygotowanych przez pierwszoklasistów. Następnie ruszyliśmy w kierunku Piekła. Po drodze na uczestników czekały liczne konkurencje m.in. wyścigi z jajkiem, wyścigi w workach oraz poligon. Gdy doszliśmy na miejsce docelowe pojawiły się wróżki, które przeprowadziły quiz o szkole. Imprezę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Gratulacje dla zwycięzców tegorocznego rajdu czyli klasy 1 B !!!

Niezwykłe spotkanie z absolwentką naszego Liceum


Autor: , Dodany: 29 września 2018, Kategoria: Bez kategorii


W dniu 21.09.2018 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie uczniów klas II z panią Anną Gregorczyk, absolwentką naszej szkoły, lekarzem, pierwszą kobietą na mecie Kilimanjaro Extreme Marathon, a trzecią w ogólnej klasyfikacji.
Uczniowie mogli posłuchać opowieści o trudach tej niezwykłej wyprawy, stresie i zmęczeniu, także o przekraczaniu granic swoich możliwości. Trasa maratonu była wyczerpująca, ale pozytywna motywacja, wielotygodniowe przygotowania oraz hart ducha pani Anny zaowocowały końcowym sukcesem.
Oprócz prelekcji uczestnicy spotkania mogli obejrzeć emocjonujący film, który nakręcono podczas „Kilithonu”. Dokument ten „przeniósł” nas na Czarny Ląd, w sam środek tego ekstremalnego wydarzenia. Staliśmy się świadkami pięciodniowego morderczego marszu na szczyt świętej góry Tanzanii, przeżywaliśmy lęk o życie jednego z uczestników, walczącego z chorobą na wysokości 5700 m n.p.m. Następnie obserwowaliśmy zmagania sportowców zbiegających z samego wierzchołka góry. Mogliśmy „poczuć” podmuchy lodowatego wiatru na szczycie Kilimandżaro i zapach dżungli, usłyszeć dudnienie afrykańskich bębnów, obserwować niepewność na górze i ogromną radość w sercach śmiałków na mecie najwyżej startującego maratonu Ziemi.
Uczestnicy spotkania z panią Anną Gregorczyk mogli poznać biegową przygodę na najwyższym poziomie i uświadomić sobie, że w życiu można osiągnąć wszystko, bez względu na przeszkody, które napotkają po drodze – wystarczy chcieć.
Nasi uczniowie i absolwenci na pewno mogą przenosić góry lub z nich zbiegać…


Rajd rowerowy klas drugich do Czarnej


Autor: , Dodany: 21 września 2018, Kategoria: Bez kategorii


Dnia 18.09.2018 odbył się rajd rowerowy klas II do Czarnej. Uczniowie uczestniczyli we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej. Odprawiał ją ksiądz Radosław Zaborski w intencji młodzieży i nauczycieli z naszej szkoły. Po mszy uczniowie wraz z opiekunami pozostali na ognisku integracyjnym na terenie Sanktuarium. Pełni sił powrócili do Końskich. Organizatorem pielgrzymki był ksiądz Paweł Marczak, za co serdecznie dziękujemy.

UWAGA SZKOLNY KONKURS !


Autor: , Dodany: 17 września 2018, Kategoria: Bez kategorii


Wszystkich zainteresowanych uczniów klas I-III I LO im. KEN w Końskich zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie literacko- historycznym pod hasłem: „ Polsko, składam Ci życzenia…” (z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości). Prace należy składać do 1 listopada 2018 r.
Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych w konkursie: uwzględnione tło historyczne, znajomość dowolnego tekstu literackiego, przestrzegana poprawność i staranność językowa. Praca powinna być twórcza i oryginalna, zgodna z tematem konkursu oraz zawierać do 250 słów.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO


Autor: , Dodany: 31 sierpnia 2018, Kategoria: Bez kategorii


Informujemy, że nowy rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się 3 września.
W kościele Chrystusa Odkupiciela o godz. 8:00 odprawiona będzie msza św.
O godzinie 9:00 na boisku szkolnym odbędzie się inauguracja roku szkolnego.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018


Autor: , Dodany: 23 czerwca 2018, Kategoria: Bez kategorii


W piątek, 22 czerwca 2018 odbyło się zakończenie roku szkolnego. Na uroczystość przybył wicestarosta Andrzej Lenart, który podziękował nauczycielom za ich pracę, a uczniom za zaangażowanie i wyniki w nauce. Dyrektor Wojciech Jasnos przypomniał osiągnięcia minionego roku szkolnego. Następnie uczniowie wyróżnieni za wyniki w nauce, udział w konkursach, zawodach sportowych, zaangażowani w pracę na rzecz samorządu szkolnego otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Wychowawcy rozdali w klasach świadectwa. Najlepsi uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 5,0 to:
1. Sylwia Grubarek,
2. Jakub Jędrasik,
3. Weronika Sapieja,
4. Maria Tusińska,
5. Julia Milczarek,
6. Justyna Bubel,
7. Jakub Brandenburg,
8. Weronika Maleszak,
9. Patrycja Pachuc,
10. Agnieszka Skibińska,
11. Kamil Bobrowski,
12. Joanna Cieślak,
13. Julia Langier,
14. Radosław Ludwikowski,
15. Kinga Walter,
16. Wiktoria Brot,
17. Adrian Knez,
18. Alicja Kowalczyk,
19. Julia Walczyk,
20. Aleksandra Zamachowska,
21. Natalia Bocheńska,
22. Klaudia Cholewa,
23. Wiktoria Górecka,
24. Wiktoria Karbownik,
25. Julia Kasielska,
26. Piotr Knez,
27. Aleksandra Malkowska,
28. Aleksandra Śliwińska

Drodzy Uczniowie!
Przed Wami oczekiwane wakacje i czas zasłużonego wypoczynku. Życzymy Wam bezpiecznych wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne I LO im. KEN w Końskich

Starosta nagrodził najlepszych uczniów


Autor: , Dodany: 21 czerwca 2018, Kategoria: Bez kategorii


w czwartek 21 czerwca 2018 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie z wyróżnionymi uczniami oraz stypendystami Dyrektorów Szkół Ponadgimnazjalnych powiatu koneckiego. Nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie z I LO, II LO, ZSP Nr 1, ZSP Nr 2, ZSP Nr 3, ZSP w Stąporkowie oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Baryczy. W gronie najlepszych znaleźli się nasi uczniowie:

Jakub Jędrasik – stypendysta dyrektora szkoły,
Weronika Sapieja -wyróżniona uczennica.

Przypominamy, że Weronika została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego JERSZ, a Kuba brał udział w finale okręgowym Olimpiady Języka Angielskiego.
Serdecznie gratulujemy Wam tych wyróżnień i trzymamy kciuki za Wasze dalsze sukcesy.

SUKCESY w KONKURSACH MATEMATYCZNYCH


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zdobyli czołowe miejsca w konkursach matematycznych.
W OLIMPIADZIE WIEDZY ARCHIMEDES PLUS. MATEMATYKA PLUS
Laureatami I stopnia są:
Patrycja Pachuc Ib, Mateusz Książek -IIb.

w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Kangur 2018 wyróżnieni zostali:
Mateusz Książek – IIb, Hubert Krauza -IIb

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KONKURSY dla GIMNAZJALISTÓW ROZSTRZYGNIĘTE


Autor: , Dodany: 15 czerwca 2018, Kategoria: Bez kategorii


5 czerwca bieżącego roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich odbyło się rozstrzygnięcie trzech konkursów: IV Powiatowego Konkursu „Fotoinspiracje gimnazjalisty” pod hasłem „Miejsca pamięci narodowej i ich niezwykłe historie”, V Powiatowego Konkursu Literackiego „Kto ojczyźnie swej służy, sam sobie służy” oraz Konkursu plastycznego na plakat lub kartkę o tematyce patriotycznej „Końskie i okolice widziane oczami młodego patrioty”.
Celem wymienionych konkursów było promowanie wśród młodzieży idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa. Wszystkie konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem, a napływające prace wyróżniały się profesjonalnymi zdjęciami, ciekawą formą literacką lub plastyczną oraz oryginalną interpretacją dotyczącą rozumienia patriotyzmu.
Na uroczyste wręczenie nagród zostali zaproszeni gimnazjaliści wraz z opiekunami oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. Część oficjalną połączono z występem artystycznym licealistów, którzy przedstawili zabawny skecz i zaśpiewali piosenki dedykowane wszystkim uczestnikom. Zaproszeni goście obejrzeli również krótki film prezentujący najciekawsze prace konkursowe. Atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez starostę koneckiego Bogdana Sobonia, zwycięzcom i wyróżnionym wręczył dyrektor I LO Wojciech Jasnos oraz organizatorki konkursów: Ewa Młynarczyk – Wróbel, Sylwia Fidor i Małgorzata Bieńkowska – Dębska.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W LICEALIADZIE !!!


Autor: , Dodany: 13 czerwca 2018, Kategoria: Bez kategorii


W dn.08.06.2018r. w hali sportowej w Końskich na ul.Stoinskiego 3 odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej -Licealiada Szkół Ponadgimnzajalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt z udziałem reprezentacji naszej szkoły.Dziewczęta wywalczyły I miejsce i tytuł Mistrza Województwa Świetokrzyskiego w 2018r..Wyniki meczów turniejowych:
1/2 finału
I LO Końskie-LO Bogoria 18:12 (9:3)
II LO Końskie – I LO Staszów 17:12 (7:4)
mecz o III miejsce
I LO Staszów – LO Bogoria 8:2 (5:2)
mecz o I miejsce
I LO Końskie – II LO Końskie 16:13 (6:9)
Skład I LO:
Aleksandra Wcisło, Katarzyna Pluta, Paulina Mazurowicz, Urszula Jankowiak, Sylwia Grubarek, Katarzyna Kuśmierczyk, Wiktoria Karbownik, Anna Jarzyńskia, Weronika Śliwak, Faustyna Kołodziej, Angelika Mąka.opiekun : Wojciech Jasnos
Wyróżnione zostały Aleksandra Wcisło,Wiktoria Karbownik, Katarzyna Kuśmierczyk.

Młodzież zapobiega pożarom- etap wojewódzki


Autor: , Dodany: 4 maja 2018, Kategoria: Bez kategorii


W dniu 24. 04. 2018 r. odbyły się Wojewódzkie Eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Pożarniczego „Młodzież zapobiega pożarom”. Powiat konecki reprezentował Jan Pachuc uczeń klasy I A naszego Liceum, który ostatecznie zajął V miejsce w województwie.
Gratulujemy sukcesu.

Konkurs plastyczny dla uczniów naszej szkoły!


Autor: , Dodany: 28 kwietnia 2018, Kategoria: Bez kategorii


Serdecznie zapraszamy uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na plakat lub kartkę o tematyce patriotycznej pod hasłem: „Końskie i okolice widziane oczami młodego patrioty”. Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 25 maja 2018 roku. Więcej informacji można znaleźć w załączonym regulaminie.
konkurs wok

Pożegnanie maturzystów


Autor: , Dodany: 27 kwietnia 2018, Kategoria: Bez kategorii


Piątek, 27 kwietnia był dniem zakończenia nauki dla uczniów klas trzecich. 140 absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego otrzymało świadectwa ukończenia szkoły. Na uroczystości byli obecni wicestarosta Andrzej Lenart oraz przewodniczący Rady Rodziców I LO Cezary Maliborski, którzy wraz z dyrektorem Wojciechem Jasnosem przemawiali do absolwentów. Najlepsi uczniowie otrzymali medale i tytuł „Złotego Absolwenta” W tym roku byli to: Kinga Balińska, Agnieszka Kijewska, Antoni Plech, Izabela Popiel, Mateusz Stępień, Mikołaj Michorek, Paulina Bogusz, Joanna Pluta, Maria Teper, Bartłomiej Komisarczyk, Jan Piekutowski, Paulina Młodawska, Marta Trojanowska.
Drodzy Absolwenci! Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć w nauce i sporcie, w działalności społecznej i wolontariacie. Życzymy Wam jak najlepszych wyników na egzaminach maturalnych i dostania się na wymarzone studia.

Pamiętamy o zbrodni katyńskiej


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


W dniu 26 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy I B naszego Liceum: P.Cuper, J. Dajer, M. Płyta, J. Szczepanik, J. Młodawska, D. Wilk, A. Smak, K. Jagieła, P. Lisowski, J. Grobis i P. Ciułkiewicz brali udział w Obchodach Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej uczestnicząc w MARSZOBIEGU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.

Dzień Licealisty i projekt „Szkoła ambasadorem Parlamentu Europejskiego”


Autor: , Dodany: 26 kwietnia 2018, Kategoria: Bez kategorii


Prezentacje wybranego kraju Unii Europejskiej, konkurs na wiersz, piosenkę lub narodowy taniec, konkurs na najlepsze danie oraz test wiedzy o Unii Europejskiej – wszystko to odbywało się w naszym liceum we wtorek, 24 kwietnia w ramach projektu „Szkoła ambasadorem Parlamentu Europejskiego”, połączonego z Dniem Licealisty. Klasy pierwsze i drugie przygotowały ciekawostki dotyczące poszczególnych krajów Unii Europejskiej i przedstawiły je w formie wierszy, piosenek, skeczy, tańca.
Jury w składzie Mariola Domagała, Joanna Stołowska – Grzegorczyk, Marzena Domagała oraz Piotr Ciszek oceniło również potrawy przygotowane przez uczniów.
Pierwsze miejsce zdobyła klasa 2C, drugie miejsce przypadło klasie 2 B, a trzecie zajęła klasa 1C. Na koniec wszyscy uczniowie zatańczyli Taniec Belgijski oraz Farmera. Wszyscy mogli się dobrze bawić i jednocześnie poszerzyć własną wiedzę o Unii Europejskiej.
kliknij tutaj, aby zobaczyć

dav

dav

IV Powiatowy Konkurs Fotograficzno – Literacki „Fotoinspiracje gimnazjalisty”


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Końskich serdecznie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych powiatu koneckiego do wzięcia udziału w IV Powiatowym Konkursie Fotograficzno – Literackim pod hasłem: „Miejsca pamięci narodowej i ich niezwykłe historie”. Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 25 maja 2018 roku. Więcej informacji można znaleźć w załączonym regulaminie.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
Regulamin-konkursu-2018

Uwaga, konkurs!


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej zaprasza do udziału w V Powiatowym Konkursie Literackim. Tematem tegorocznego konkursu będzie swobodna refleksja nad myślą Piotra Skargi – ” Kto ojczyźnie swej służy, sam sobie służy”.
Na eseje nieprzekraczające 2500 słów oczekujemy do 25 maja 2018 roku. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród zwycięzcom nastąpi 5 czerwca 2018, o czym powiadomimy telefonicznie oraz na stronie internetowej I LO.

Poznajemy Japonię


Autor: , Dodany: 24 kwietnia 2018, Kategoria: Bez kategorii


6 kwietnia naszą szkołę odwiedziła pani Marzena Kądziela – dziennikarka i miłośniczka podróży, która miała okazję zwiedzić już ponad 100 krajów!
Tym razem Pani Marzena zabrała nas w niezwykłą, kolorową podróż do Japonii. zaprezentowała ciekawostki na temat kraju „kwitnącej wiśni” ubarwiając je autorskimi zdjęciami. Wykład „W poszukiwaniu Gejszy” był dla maturzystów przydatną przedmaturalną lekcją, a uczniom klas pierwszych dał możliwość zgłębienia wiedzy na temat tego wciąż zaskakującego kraju.
Dziękujemy Pani Marzenie Kądzieli i zapraszamy na kolejne spotkania.

Bierzemy udział w projektach międzynarodowych


Autor: , Dodany: 23 kwietnia 2018, Kategoria: Bez kategorii


Od stycznia tego roku grupa języka angielskiego klasy 2E wraz z nauczycielką p Katarzyną Baran bierze udział w międzynarodowym projekcie na platformie eTwinning (platforma zrzeszająca nauczycieli i uczniów z całej Europy).
Projekt nosi tytuł „Map your emotions”, a bierzemy w nim udział razem z innym szkołami z Włoch, Hiszpanii, Ukrainy oraz 2 szkoły z Turcji.
W tym projekcie mamy do zrealizowania różne ciekawe zadania. Pierwszym było utworzenie powitalnego avatara, aby się przedstawić i zaprezentować. Stworzyliśmy też swoje profile na eTwinningu, przez które możemy się bezpośrednio kontaktować z uczniami z innych krajów, możemy wymieniać maile i wiadomości, dzięki temu możemy lepiej się poznać, a przede wszystkim ćwiczyć nasz angielski. Tworzyliśmy też wspólne logo naszego projektu.
W projekcie mówimy przede wszystkim o emocjach, więc na forach, które tu są otwarte dla nas, możemy wstawiać rzeczy, które sprawiają że czujemy się pozytywnie np. linki do ulubionych piosenek, ciekawe zdjęcia, linki do ulubionych filmów, czy opisy sytuacji w których najczęściej czujemy się szczęśliwi.
W projekcie tym poznajemy się, więc każda szkoła wstawia filmy o sobie, bądź miejscu, z którego pochodzi.
Ostatnim naszym zadaniem będzie planowanie podróży do jednego z partnerskich krajów. Na zakończenie projektu każdy z uczestników otrzyma dyplom Masters of emotions.
Mamy nadzieje, że takich projektów będzie więcej, bo jest to ciekawy sposób na lekcje angielskiego i sprawdzenie kompetencji językowych.
certyfikat udziału w projekcie

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej


Autor: , Dodany: 19 kwietnia 2018, Kategoria: Bez kategorii


W dniu 6.04.2018r. odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Naszą szkołę reprezentowali Jan Pachuc uczeń klasy I A i Norbert Ziółkowski uczeń klasy II B.
Po części pisemnej, a następnie ustnej Turnieju I miejsce w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych zajął Jan Pachuc.
Będzie reprezentował nasz powiat na etapie wojewódzkim w Kielcach.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Mamy laureatkę Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego JERSZ


Autor: , Dodany: 16 kwietnia 2018, Kategoria: Bez kategorii


W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego JERSZ SPRACHDOKTOR wzięło udział ok. 5,5 tys. uczniów w całej Polski, a w naszym województwie do tego konkursu przystąpiło 257.
Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów:
W ścisłym finale znalazła się WERONIKA SAPIEJA z kl I A, która jako laureatka zajęła 3 miejsce w kraju oraz 2 w województwie świętokrzyskim. Opiekunką Weroniki jest Danuta Zaborowska- Szymusik
W kategorii klas II bardzo dobre i dobre wyniki uzyskali:
KAMILA KORNECKA i JAKUB JĘDRASIK – op. R. Korabiewska
ALEKSANDRA DUKAT i KLAUDIA SŁOWIK – op. D. Zaborowska- Szymusik
w kategorii klas III:
ANNA ŁOSIAK i WERONIKA FORNAL -op. R. Korabiewska

Gratulujemy wysokich lokat i sukcesów.

Wygraliśmy III Konecki Maraton Pływacki


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


W dniu 14 kwietnia 2018 odbył się III Konecki Maraton Pływacki. Uczniowie naszej szkoły w ciągu jednej godziny przepłynęli 4350 m , zajmując pierwsze miejsce. Skład naszego zespołu:
1. Mikołaj Gałązka, kl 2E
2. Paweł Maleszak, kl 3E,
3. Dawid Cichoń, kl 3A,
4. Piotr Janus, kl 3C,
5. Norbert Ziółkowski, kl 2B,
6. Marysia Markiewicz, kl 2C,
7. Wiktoria Bednarska, kl 2A,
8. Paulina Stępień, kl 2E,
9. Julia Pałgan, kl 1C1,
10. Wiktoria Bańburska,kl 3C
Składamy gratulacje wszystkim uczestnikom maratonu.
kliknij aby zobaczyć

„Lekcja z Niemcem” w I LO


Autor: , Dodany: 7 kwietnia 2018, Kategoria: Bez kategorii


6 kwietnia 2018 nasi uczniowie oraz ich młodsi koledzy i koleżanki ze szkół w Końskich, Radoszyc, Rudy Malenieckiej i Fałkowa wzięli udział w warsztatach języka niemieckiego, które przybliżyły tradycje związane ze świętami wielkanocnymi w krajach niemieckojęzycznych. Zajęcia prowadził pan Ralph Arzt z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W trakcie zajęć pojawiły się prezentacje, opisy i porównania zwyczajów wielkanocnych znanych w Polsce i w Niemczech. Na zakończenie wszyscy mogli sprawdzić zdobytą wiedzę, uczestnicząc w quizie internetowym.
Dziękujemy p. Arztowi za ciekawe zajęcia i zapraszamy w przyszłości na następne.

Nasi zdolni uczniowie otrzymali stypendia


Autor: , Dodany: 6 kwietnia 2018, Kategoria: Bez kategorii


Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły otrzymali stypendia ze Świętokrzyskiego Programu Stypendialnego.
Projekt pn. „Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów gimnazjów i liceów ogólnokształcących” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. W roku szkolnym 2017/2018 stypendium otrzymali:
Kinga Balińska,
Justyna Bubel,
Sylwia Grubarek,
Patrycja Pachuc,
Maria Tusińska,

Gratulujemy stypendystom i życzymy im wielu sukcesów.

Nasi uczniowie na warsztatach językowych na UJK w Kielcach


Autor: , Dodany: 5 kwietnia 2018, Kategoria: Bez kategorii


27 marca 2018 nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach językowych zorganizowanych w Instytucie Filologi Obcych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w grupach języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego.
Uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi jak korzystać z nowoczesnych słowników, w jaki sposób Goethe i Schiller wciąż inspirują współczesnych muzyków, brali udział w grach językowych, wspólnie śpiewali. Zastanawiali się też nad obecnością stereotypów w kontaktach polsko -niemieckich. Studentki drugiego roku Filologia Germańska przygotowały fantastyczny quiz i dzieliły się z uczniami tajnikami życia studenckiego. Ważne były także informacje dotyczące programu Erasmus, który umożliwia studia na wyższych uczelniach w Niemczech, Austrii lub innych krajach Unii Europejskiej.
Po takiej porcji wiedzy i ćwiczeń praktycznych zainteresowani będą mogli łatwiej podjąć decyzję o wyborze kierunku studiów.


Regionalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


W czwartek 5 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Gowarczowie, pod hasłem „Kocham swoją Ojczyznę”, odbył się Regionalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Naszą szkołę w kategorii „pieśń – solista” reprezentowali uczniowie: Julia Pałgan kl. I c1, Zuzanna Szlenk Ia i Alicja Woldańska kl. Ia, której przygrywał na gitarze Wojciech Kołodziejczyk kl. IIc.
W kategorii „szkoły ponadpodstawowe” nasi uczniowie zajęli miejsca:
• Alicja Woldańska (Wojciech Kołodziejczyk, gitara) – I miejsce
• Zuzanna Szlenk – II miejsce
• Julia Pałgan – III miejsce
Gratulujemy!!! Nie daliśmy żadnych szans innym uczestnikom.
Zwycięzca konkursu przechodzi do etapu diecezjalnego, który odbędzie się 26 kwietnia 2018 r. w Radomiu.
Opiekunem naszej młodzieży był ks. Paweł Marczak.

Dzień Języków Obcych


Autor: , Dodany: 27 marca 2018, Kategoria: Bez kategorii


14 marca 2018 w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych.
Grupa uczniów z okolicznych gimnazjów oraz podstawówek wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem dyrektora I LO. Oprócz testu czekały na nich również niespodzianki. Uczniowie naszego liceum przygotowali część artystyczną, a w przerwie między piosenkami odbył się poczęstunek. Wypieki przygotowane zostały na potrzebę konkursu na najładniejszą muffinkę.
Na koniec ogłoszono wyniki, a najlepszym wręczono nagrody.

Nagrodzeni gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych w IV Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem dyrektora I LO:
Żaneta Słowik ( Ruda Maleniecka)I miejsce
Natalia Błaszczyk Gimnazjum nr 2 Końskie I miejsce
Dawid Pawlik Stadnicka Wola II miejsce
Jakub Persona Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich II miejsce
Adrian Lamch Gimnazjum nr 1 Konskie II miejsce
Karolina Borowiec Gimnazjum nr 1 w Konskich III miejsce
Jakub Struzik Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich III miejsce
Gabriela Ciszek Gimnazjum nr 2 w Końskich III miejsce
Magda Stefańczyk Gimnazjum nr 2 w Końskich III miejsce

W konkursie języka angielskiego dla uczniów naszej szkoły
1. Klaudia Cholewa 2C
2. Jakaub Jędrasik 2C
3. Kamil Bobrowski I B

W konkursie na najładniejszą muffinkę:
1. Julia Milczarek i Weronika Obara
2. Justyna Bubel
3. Sylwia Grubarek

Warsztaty w Instytucie Historii UJK w Kielcach


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


9 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Otwartym w Instytucie Historii na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Myślą przewodnią Dnia otwartego była analiza różnych typów źródeł historycznych a także ukazanie warsztatu naukowego historyka. Tematyka wykładów wpisywała się w obchody rocznic ogłoszonych przez Sejm na 2018 rok. Najważniejszy jubileusz to 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, jubileusz 100. rocznicy przyznania Polkom praw wyborczych oraz 250. rocznica zawiązania Konfederacji Barskiej. Nie zabrakło również tematów z innych epok, od starożytności do czasów PRL-u.
W ramach tych spotkań uczniowie uczestniczyli w multimedialnych wykładach połączonych
z warsztatami obejmującymi analizę i interpretację tekstów źródłowych. Mieli też możliwość wzięcia udziału w konkursach historycznych oraz pokazach grup rekonstrukcyjnych.

Opiekunowie: Renata Korabiewska i Jolanta Kusztal

Powiatowe Sympozjum „Nowe spojrzenie na technologię”


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


W dniu 21.03. 2018 r. uczniowie kl. III E uczestniczyli w Powiatowym Sympozjum Naukowym „Nowe spojrzenie na technologię”.
W konkursie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii III miejsce zajął Piotr Makowski, a II miejsce Agnieszka Kijewska – oboje z III E. Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i książkami.
Składamy gratulacje uczniom oraz opiekunce p. Elżbiecie Leśniak

Sukces uczennicy klasy humanistycznej


Autor: , Dodany: 26 marca 2018, Kategoria: Bez kategorii


Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy II A Wiktoria Karbownik zajęła II miejsce w VI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Spotkanie ze słowem”. Głównym celem konkursu była popularyzacja poezji i prozy polskiej oraz dbałość o kulturę języka. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Ogólnopolski Konkurs „Żołnierze Wyklęci- Bohaterowie Niezłomni”


Autor: , Dodany: 22 marca 2018, Kategoria: Bez kategorii


Uczennica klasy III A Kinga Balińska zajęła II miejsce w etapie regionalnym VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w kategorii prace multimedialne (szkoły średnie). Kinga wykonała prezentację multimedialną dotyczącą kobiecych sylwetek, m.in. o „Ince”, „Dance” (Wandzie Minkiewicz) oraz mjr Z. Franio.
Gratulujemy uczennicy i opiekunce p. Barbarze Wojciechowskiej

Ortograficzny sukces!


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


Tytuł Mistrza Ortografii w XII Stąporkowskim Dyktandzie 2018 zdobyła uczennica klasy IIIa
Katarzyna Lisowska ( opiekun Jolanta Duda) Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Olimpiada Języka Angielskiego


Autor: , Dodany: 20 marca 2018, Kategoria: Bez kategorii


Jakub Jędrasik, uczeń klasy 2C, jest wyjątkowo utalentowanym językowo uczniem, odnosi sukcesy w wielu konkursach języka angielskiego, a także niemieckiego. Niewątpliwie największym jego osiągnięciem w bieżącym roku szkolnym jest udział w 42. Olimpiadzie Języka Angielskiego. Po eliminacjach szkolnych Kuba przeszedł do etapu okręgowego. Ten odbył się w Krakowie 15 stycznia, gdzie Kubie towarzyszyła jego opiekunka p. Katarzyna Baran. Jest to etap niezwykle trudny językowo, w którym trzeba się wykazać nie tylko szczegółową znajomością i wyczuciem języka, ale również ogromną wiedzą z historii i kultury krajów anglojęzycznych.
Kuba osiągnął świetny wynik, co pozwoliło mu zakwalifikować się do części ustnej, czyli finału okręgowego. Część ustna polegała na opracowaniu po 3 lektur z literatury brytyjskiej i amerykańskiej, dogłębnej wiedzy z historii, geografii, polityki oraz życia codziennego krajów anglojęzycznych.
Z 750 uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego, jedynie 50 z całej Polski dostało się do finału. Kubie bardzo niewiele zabrakło, aby znaleźć się wśród nich. Jednakże zdobył ogromne doświadczenie oraz poszerzył znacznie swoją wiedzę, dlatego jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku odniesie sukces.
Gratulujemy Ci Kuba! Trzymamy kciuki i wierzymy w Twoje kolejne sukcesy!
kliknij aby zobaczyć

Nasi humaniści na Olimpiadzie Solidarności


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


5 marca br. w Kielcach odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego – Olimpiada Solidarności.
Do zawodów zakwalifikowano 40 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego.
Miło nam poinformować, że Wiktoria Karbownik zajęła 8, a Weronika Słowik – 9-te miejsce. Obie uczennice są z klasy II A.
Przekazujemy gratulacje uczennicom i opiekunce pani Barbarze Wojciechowskiej.

OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH


Autor: , Dodany: 5 marca 2018, Kategoria: Bez kategorii


02.03.2018 zgodnie z tradycją nasze liceum obchodziło Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto upamiętniające bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Uroczystą akademię pod hasłem: ,,PRZYSIĘGALIŚMY NA ORŁA I NA KRZYŻ” uświetniły patriotyczne piosenki oraz wspomnienia o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, Ince, Zagończyku i innych bohaterach. W akademii wzięli udział: Ala Woldańska, Patrycja Dukat, Zuzanna Szlenk, Jakub Grobis, Jakub Dajer, Ola Duda, Julia Pałgan, Ola Maciejczyk, Justyna Bubel, Julia Kasielska, Patryk Skrzypczyk, Wiktoria Karbownik, Darek Hyb, Wojciech Kołodziejczyk, Piotr Karlikowski, Ola Wcisło, Marysia Markiewicz, Kasia Pluta, Ola Chojnacka, Marta Makuch, Kamila Kornecka, Bartosz Bukowski, Mikołaj Pękacz, Dawid Cichoński, Iza Popiel i ksiądz Jacek Maroszek. Organizatorami uroczystej akademii byli nasi profesorowie: Barbara Wojciechowska, Ewa Młynarczyk- Wróbel, Sylwia Fidor i Jarosław Wasiński. Całe wydarzenie było dla uczniów I LO ciekawą lekcją historii, którą zapewne zapamiętają na długo.
III Powiatowy Konkurs Historyczno – Literacki


Autor: , Dodany: 27 lutego 2018, Kategoria: Bez kategorii


W związku z decyzją władz powiatu koneckiego o zmianie miejsca odbywania się uroczystości poświęconej pamięci Żołnierzy Wyklętych organizatorzy III Powiatowego Konkursu Historyczno – Literackiego pod hasłem: „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych” informują, że uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień przyznanych w konkursie odbędzie się 01.03.2018 roku o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Końskich.

Olimpiada Języka Niemieckiego


Autor: , Dodany: 15 lutego 2018, Kategoria: Bez kategorii


Komitet Główny Olimpiady Języka Niemieckiego w Poznaniu przesyła gratulacje
dla IZABELI POPIEL, uczennicy klasy III b, która została zakwalifikowana i reprezentowała
nasze liceum w części ustnej finału okręgowego 41. Olimpiady Języka Niemieckiego w Krakowie.
Dołączamy nasze gratulacje dla Izy!
kliknij aby zobaczyć

Bal studniówkowy


Autor: , Dodany: 11 lutego 2018, Kategoria: Bez kategorii


W sobotę, 10 lutego 2018 o godzinie 19.00 w sali „Astoria” rozpoczął się bal studniówkowy tegorocznych maturzystów. Tradycją naszego liceum jest polonez reprezentacyjny. Uczennice występują w białych bluzkach i długich czarnych spódnicach, a uczniowie w ciemnych garniturach. Tegoroczny układ do tego tańca przygotowały nauczycielki: Renata Gałązka-Skowron i Ewa Janus
Po reprezentacyjnym polonezie w imieniu rodziców głos zabrali Cezary Maliborski i Agnieszka Staciwa, w imieniu uczniów przemawiali Łukasz Stępień i Magdalena Rut. Dyrektor Wojciech Jasnos życzył maturzystom dobrej zabawy i świetnych wyników z egzaminów maturalnych.
Następnie podziękowano wychowawcom klas maturalnych za ich pracę: Jolancie Dudzie, która opiekuje się klasą humanistyczną; Annie Młynarczyk wychowawczyni klasy matematyczno-fizycznej; Małgorzacie Boś wychowawczyni klasy biologiczno-chemicznej, Piotrowi Deszczyńskiemu, który jest wychowawcą drugiej klasy o profilu biologiczno-chemicznym oraz Małgorzacie Bieńkowskiej-Dębskiej wychowawczyni klasy o profilu matematyczno-geograficznym oraz dyrektorom: Wojciechowi Jasnosowi i Piotrowi Ciszkowi
Drodzy maturzyści, po balu studniówkowym przed Wami matura. Trzymamy kciuki!


kliknij aby zobaczyć

Rozstrzygnięcie III Powiatowego Konkursu Historyczno – Literackiego pod hasłem: „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


9 lutego bieżącego roku została rozstrzygnięta III edycja Powiatowego Konkursu Historyczno-Literackiego pod hasłem: „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Konkurs, skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu koneckiego, cieszył się dużym zainteresowaniem, a napływające prace wyróżniały się pod względem merytorycznym i miały ciekawą formę. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej. Komisja konkursowa w składzie: Barbara Wojciechowska – nauczyciel historii, Ewa Młynarczyk-Wróbel nauczyciel języka polskiego, Sylwia Fidor – nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, Jarosław Wasiński- nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, wytypowała zwycięzców konkursu w kategoriach:
Praca literacka:
Beata Stępień, I LO im. KEN w Końskich
Prezentacja multimedialna:
I miejsce – Katarzyna Pukal, ZSP nr 3 w Końskich
II miejsce – Kinga Balińska, I LO im. KEN w Końskich
III miejsce – Anastazja Solarz, II LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich
Wyróżnienia otrzymują:
Maria Balińska, ZSP nr 1 w Końskich
Żaneta Kania, I LO im. KEN w Końskich
Monika Kilar, II LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich
Weronika Ciszek, I LO im. KEN w Końskich
Paulina Trojecka, ZSP nr 1 w Końskich
Magdalena Kolus, I LO im. KEN w Końskich
Weronika Maleszak, I LO im. KEN w Końskich
Kacper Łyczek, ZSP nr 1 w Końskich
Aleksandra Wychowałek, II LO im.Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich
Martyna Olszyna, II LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich
Weronika Sapieja, I LO im. KEN w Końskich
W imieniu Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich informujemy, że dnia 1.03.2018r. w auli naszej szkoły odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień przyznanych w konkursie. Do udziału w spotkaniu serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników wraz z ich opiekunami.
Szczegółowe informacje ukażą się na stronie naszej szkoły 27.02.2018 roku.
Wszystkim nagrodzonym i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorzy konkursu

WARSZTATY MATURALNE


Autor: , Dodany: 4 lutego 2018, Kategoria: Bez kategorii


25.01.2018 r. uczniowie klas 3b,3c1,3e wraz z prof. Ewą Młynarczyk-Wróbel, prof. Sylwią Fidor, prof. Małgorzatą Bieńkowską-Dębską i ks. Jackiem Maroszkiem wybrali się na Uniwersytet Jana Kochanowskiego do Kielc. Wzięli oni udział w wykładzie ,,Idea vanitas w kulturze i literaturze europejskiej”. Zajęcia poprowadziła dr hab. Małgorzata Krzysztofik. Nasi maturzyści chętnie udzielali się i odpowiadali na pytania prowadzącej. Mogli wczuć się w klimat życia studenckiego. Już wkrótce to oni zasiądą w ławkach uniwersyteckiej auli.

Konkurs Języka Angielskiego Jersz


Autor: , Dodany: 19 stycznia 2018, Kategoria: Bez kategorii


W dniu 29. 11. 2017 odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Jersz „English High Flier”. W konkursie uczestniczyło 280 uczniów z województwa świętokrzyskiego, w tym 42 uczniów z naszej szkoły.
Najlepsze lokaty w kategorii klas II uzyskali:
Jakub Jędrasik– 1 miejsce w województwie, opiekun mgr Katarzyna Baran
Klaudia Cholewa – 4 miejsce w województwie- opiekun mgr Katarzyna Baran,
Marta Trojanowska – 7 miejsce w województwie- opiekun mgr Katarzyna Bogacka,
W kategorii klas III:
Bartłomiej Komisarczyk – 9 miejsce w województwie – opiekun mgr Małgorzata Boś
Izabela Popiel – 12 miejsce w województwie- opiekun mgr Małgorzata Boś
Damian Pawłowski – 11 miejsce w województwie- opiekun pani Katarzyna Bogacka.
Spośród uczniów klas I najlepszy wynik w szkole zdobył Patryk Smołuch, który zajął jednocześnie 25 miejsce w województwie – opiekun mgr Agnieszka Wąsala.
Gratulujemy uczestnikom i ich nauczycielom.

Literacki sukces uczniów klas humanistycznych


Autor: , Dodany: 16 stycznia 2018, Kategoria: Bez kategorii


6 stycznia 2018 roku zostały wręczone nagrody w konkursie na esej ,,Smartfon-moja miłość?” organizowanym przez Fundację im. Agi Skrobackiej ,,Wiatr w żagle”.
W gronie osób nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszego liceum. Pierwsze miejsce zajął Jan Piekutowski uczeń klasy IIIa ( opiekun Jolanta Duda), trzecie miejsce zdobyła uczennica klasy Ia Weronika Sapieja (opiekun Małgorzata Bieńkowska-Dębska).
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Matematyczne sukcesy


Autor: , Dodany: 10 stycznia 2018, Kategoria: Bez kategorii


Dnia 22 listopada odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny 2017. Wzięło w nim udział 21 uczniów klas I i II.
Najlepsze rezultaty i dyplomy za bardzo dobry wynik uzyskali :
Paweł Kusztal (II mat -fiz) – 8 miejsce województwie
Hubert Krauza (II mat -fiz) -11 miejsce województwie
Patrycja Pachuc (I mat-fiz) – 11 miejsce w województwie
Sylwia Grubarek (II biol-chem) – 22 miejsce w województwie
Opiekunami nagrodzonych są Ewa Kuzak i Anna Młynarczyk.
Gratulujemy serdecznie.

Nasi uczniowie w olimpiadach historycznych


Autor: , Dodany: 3 stycznia 2018, Kategoria: Bez kategorii


Informujemy, że Komitet Okręgowy Olimpiady Historycznej w Kielcach zakwalifikował do II etapu olimpiady Weronikę Sapieję i Jakuba Brandenburga – uczniów klasy IA.
Natomiast Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku zakwalifikowała do II etapu Olimpiady Solidarności Weronikę Słowik i Wiktorię Karbownik – uczennice klasy IIA.
Gratulujemy uczniom i opiekunce Pani Barbarze Wojciechowskiej.

Kolejne sukcesy naszych uczniów


Autor: , Dodany: 2 stycznia 2018, Kategoria: Bez kategorii


Rozpoczynamy nowy rok bardzo dobrą wiadomością: Do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z geografii z elementami geologii, zakwalifikowali się: Agnieszka Kijewska z kl. III E, opiekun prof. Elżbieta Leśniak oraz Klaudia Mikuła z kl. III E, Izabela Popiel z kl. III B i Adrian Pol z kl. III E, opiekun prof. Dorota Pałgan. Gratulujemy uczestnikom i ich opiekunom.


Autor: , Dodany: 22 grudnia 2017, Kategoria: Bez kategorii


Pięknych świąt Bożego Narodzenia, wypełnionych zapachem choinki i świątecznych wypieków, obecnością najbliższych oraz ciepłem kochających się serc
życzy
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
Uczniowie i Pracownicy I LO im. KEN w Końskich

Konkurs Kolęd i Pastorałek


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


22 grudnia odbył się w naszym liceum Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Poszczególne klasy prezentowały się na scenie w wybranym repertuarze świątecznym. Jury, w składzie: księża J.Maroszek i P. Marczak oraz J. Stołowska- Grzegorczyk przyznało III miejsce klasie 2C, II miejsce przypadło klasie IE, a pierwsze miejsce wyśpiewała klasa I C1. Zwycięska klasa otrzymała nagrodę pieniężną, którą przeznaczyła na potrzeby rodziny z okolic Końskich, poszkodowanej w wyniku pożaru.


Olimpiada Języka Angielskiego


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


Miło nam poinformować że Jakub Jędrasik z klasy 2C zakwalifikował się do drugiego etapu 42. Olimpiady Języka Angielskiego. Opiekunką Kuby jest p. Katarzyna Baran. Gratulujemy!!!

Sukcesy w konkursach języka niemieckiego


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


Konkursy Języka Niemieckiego

W Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego JERSZ Deutschfreund wzięło udział łącznie 6863 uczniów z całej Polski, w tym 336 z naszego województwa. Uczniowie naszego liceum osiągnęli wysokie miejsca:
W kategorii klas I:
Weronika Sapieja – dobry wynik i 14 miejsce w województwie
Agnieszka Skibińska: dobry wynik i 16 miejsce w województwie
W kategorii klas II i III:
Izabela Popiel – bardzo dobry wynik i 5. miejsce w województwie
Paulina Bogusz – bardzo dobry wynik i 11. miejsce w województwie
Weronika Fornal- dobry wynik i 16. miejsce w województwie
W Ogólnopolskim Konkursie VERSTEHEN czołowe miejsca w województwie zajęli:
Jakub Jędrasik, Aleksandra Malkowska, Anna Łosiak, Izabela Popiel i Weronika Fornal.
Gratulujemy uczniom oraz germanistkom: Danucie Zaborowskiej- Szymusik, Izabeli Popik i Renacie Korabiewskiej.

Po raz szósty Mikołaj dla każdego


Autor: , Dodany: 20 grudnia 2017, Kategoria: Bez kategorii


Uczniowie i nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej w Końskich kontynuują piękną tradycję bożonarodzeniowych koncertów połączonych z aukcjami charytatywnymi pt. „Mikołaj dla każdego”. Wiadomo już, że w piątek uzbierali prawie 12 tysięcy złotych na rzecz swoich potrzebujących kolegów.
Koncert poprowadzili uczniowie I LO: Hubert Zaleśny i Aleksandra Maciejczyk. Natomiast część związaną z licytacją prowadził ksiądz Krzysztof Sieczka. To były nauczyciel religii w „Starym Ogólniaku” –„A teraz moi drodzy czas przejść do tego co jest w tym dniu najważniejsze, a więc musimy zebrać taką sumę pieniędzy, która pomoże innym jak najlepiej przeżyć święta i jak najlepiej przeżyć również czas po świętach.”– mówił tuż przed licytacją ks. Sieczka.
Pomysłodawcą całego wydarzenia był uczeń Wiktor Janic. Od 5 lat rolę organizatora koncertu „Mikołaj dla każdego” pełni nauczycielka Joanna Stołowska- Grzegorczyk. Koncert ma nadawać wydarzeniu kulturalny i świąteczny ton, ale głównie chodzi o licytacje. Dochód z nich zostaje przekazany na wsparcie rodzin mniej zamożnych uczniów. W tej edycji zlicytowano między innymi: piłkę z podpisami zawodników Vive za 500 złotych, płytę Andrzeja Piasecznego z autografem za 420 złotych, piłkę kadry narodowej szczypiornistów z podpisami zawodników za 500 złotych, koszulkę Mai Włoszczowskiej z podpisem za 300 złotych. Łącznie licytowano 60 przedmiotów, a łączny dochód z nich to 10 020 złotych! Dodatkowe 1400 złotych dorzucili darczyńcy. Wciąż nieprzeliczone zostały pieniądze ze sprzedaży ciast podczas koncertu.
Przez sześć edycji koncertu „Mikołaj dla każdego” społeczność koneckiego Starego Ogólniaka zebrała łącznie ponad 55 tysięcy złotych!
Dodajmy jeszcze, że w piątek artystycznie prezentowali się uczniowie I LO: Magda Rut, Wojciech Kołodziejczyk, Adam Wodecki, Alicja Woldańska, Aleksandra Maciejczyk, Aleksandra Wcisło, Dawid Cichoń, Dominika Jakubowska, Iza Popiel, Jakub Grobis, Julia Pałgan, Klaudia Gardzińska, Jakub Dajer, Maria Teper, Aleksandra Chojnacka, Maria Markiewicz, Aleksandra Grosman, Patrycja Dukat, Wiktoria Karbownik, Zuzanna Szlenk. Gościnnie na scenie wystąpiła też Apolonia Grzegorczyk. Na scenie prezentowały się także dzieci ze Szkoły Fantasy Dance Academy, która ma zajęcia w klubie Balans pod kierunkiem Zbigniewa Zasady (wielokrotny mistrz Polski i mistrz świata).
Lista darczyńców:
1. Ewa Janus
2. Monika Cholewińska
3. Ryszard Wiśniewski
4. Beata i Andrzej Gruszkiewicz
5. Krystyna i Krzysztof Siemieniec
6. Katarzyna Janus
7. Małgorzata Dębska
8. Jacek Postuła
9. Małgorzata Kowal
10. MGDK Końskie
11. Beata Musiał
12. Rafał Gałązka
13. Anna Jakubowska
14. Alina Sadowska
15. Elżbieta Grochala
16. Edyta i Jacek Cichoń
17. Iwona i Tomasz Śliwak
18. Grzegorz Pietrasiak
19. Teresa Jasnos
20. Elżbieta Krzysztofik
21. Piotr Salata
22. Katarzyna i Dariusz Jędrasik
23. Karol Cygankiewicz
24. Wioletta Ziółkowska
25. Wojciech Korabiewski
26. Wioletta Walcharz
27. Iwona Gregiel
28. Małgorzata Gajos
29. Beta i Mirosław Orzechowscy
30. Magdalena i Mirosław Biały
31. Anna Sęga
32. Urszula i Ryszard Banaśkiewicz
33. Marian Jankowski
34. Piotr Bocheński
35. Ewa Klimowicz
36. Krzysztof Jasiński
37. Cezary Maliborski
38. Wojciech Jasnos
39. Aneta Brzeska
40. Natalia Brzozowicz
41. Krzysztof Dziuba
42. Magdalena Prasał
43. Dominika Stefańczyk
44. Magdalena i Jacek Zaleśni
45. Iza Jasnos
46. Ewa i Zbigniew Sadorscy
47. Justyna Bąk
48. Małgorzata Kołodziejczyk
49. Wioletta Płodzik
50. Czarna Flota
51. Elwira Sibiga i Bartek Gärtner
52. Michał Trojanowski
53. Danuta Bednarczyk
54. Iwona Orlińska
55. Agata Koczaj
56. Jakub Gad
57. Małgorzata Maciejczyk

XI Powiatowy Przegląd Piosenki Anglojęzycznej Końskie 2017


Autor: , Dodany: 15 grudnia 2017, Kategoria: Bez kategorii


14 grudnia 2017 roku w Miejskim Domu Kultury w Końskich odbył się XI Powiatowy Przegląd Piosenki Anglojęzycznej, organizowany przez naszą szkołę. W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce wyśpiewała sobie Żaneta Słowik z Publicznego Gimnazjum w Rudzie Malenieckej, drugie zdobyła Alicja Burbeluk z Gimnazjum w Gowarczowie, a trzecie Paulina Karbownik z Gimnazjum w Stadnickiej Woli. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych ‚ pozamiatali’ nasi artyści.
‚ Brazową nutkę’ i trzecie miejsce zdobyła Patrycja Dukat z klasy Ia , magicznym wykonaniem piosenki ‚ Runin’, Beyonce. ‚ Srebrną’ nutkę i drugie miejsce przypadło niezwykłemu duetowi : Wiktorii Karbownik (IIa) i Izabeli Popiel (IIIb) – piękny wokal Wiktorii cudownie współgrał ze skrzypcowym akompaniamentem Izy. ‚Złotą nutkę’ i pierwsze miejsce zdobyła natomiast Julia Pałgan z klasy Ia mistrzowskim wykonaniem piosenki ‚I have nothing’ Witney Huston.
Miejsc na podium jest niestety tylko trzy ale wszyscy artyści a raczej artystki reprezentujące w tym roku naszą szkołę były fantastyczne : Alicja Woldańska (1a), Natalia Gawryś (1c), Dominika Jakubowska (1a),Magdalena Rut (3c) i Maria Markiewicz (IIc) Przegląd Piosenki odbywa się jak co roku pod honorowym patronatem Starosty Koneckiego, dlatego nagrody i dyplomy wręczył zwyciężczyniom w imieniu starosty Naczelnik wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Pan Krzysztof Stachera.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy naszym uczniom za mega super reprezentowanie naszej szkoły. Małgorzata Boś i Agnieszka DorobekDzień Języka Niemieckiego


Autor: , Dodany: 12 grudnia 2017, Kategoria: Bez kategorii


W dniu 8 grudnia 2017 w I Liceum Ogólnokształcącym spotkali się nauczyciele i uczniowie ze szkół podstawowych naszego powiatu, którzy uczestniczyli w tegorocznych Powiatowych Konkursach Języka Niemieckiego. Finałowi tych konkursów towarzyszyła impreza znana już od wielu lat jako Dzień Języka Niemieckiego. Gościem specjalnym był Pan Ralf Arzt z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, który prezentował tradycje świąteczne z różnych rejonów Niemiec. Nasi uczniowie i zaproszeni goście dowiedzieli się m. in. skąd pochodzi tradycja przygotowania wieńca adwentowego, jakie potrawy świąteczne jada się na północy i na południu kraju, jakie wypieki towarzyszą tym świętom, jak wyglądają świeczniki i inne ozdoby wytwarzane w Erzgebirge. Niewątpliwym hitem tych warsztatów był quiz internetowy, który każdy uczestnik mógł wykonać na własnym telefonie i w ten sposób sprawdzić swoją wiedzę.
W Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego udział wzięło 92 uczniów klas gimnazjalnych z 9 szkół naszego powiatu. W gronie najlepszych znaleźli się uczniowie ze szkół w Radoszycach, Gowarczowie, Stadnickiej Woli, Stąporkowie, Fałkowie oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Końskich. Otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Instytut Goethego w Krakowie.
W Konkursie „Weihnachten” na najładniejszą kartkę świąteczną z życzeniami, poza uczestnikami z wymienionych szkół, nagrody i wyróżnienia otrzymali także uczniowie z Rogowa i Miedzierzy.
Uczniowie naszego liceum po raz drugi wzięli udział w Szkolnym Konkursie Kulinarnym na najpiękniejsze ciasta ze świątecznymi dekoracjami, a zaproszeni nauczyciele germaniści wytypowali zwycięzców: I miejsce zdobył Jakub Lachowski z IIE, II miejsce Jakub Wawrzyńców z II C, a III miejsce przypadło Wiktorii Sadlińskiej z IIE
Organizatorką i koordynatorką konkursów powiatowych jest p. Danuta Zaborowska- Szymusik, która przygotowała imprezę wraz z p. Renatą Korabiewską i młodzieżą z grup języka niemieckiego.
kliknij aby zobaczyć
kliknij tutaj, aby zobaczyć
Warsztaty fotograficzne


Autor: , Dodany: 9 grudnia 2017, Kategoria: Bez kategorii


Dnia 29.11.2017 r odbyło się w naszej szkole ciekawe oraz inspirujące spotkanie z Panem Wiesławem Turno. Miało ono na calu obycie pewnego rodzaju warsztatów z młodzieżą I LO w Końskich. Dotyczyły one szlachetnej techniki fotografowania tzw. gumą. Uczniowie poznali aspekty tej techniki pod względem teoretycznym oraz praktycznym, ale nie brakowało dobrej zabawy, uśmiechu oraz swobodnej rozmowy! Warto wspomnieć o tym, że spotkanie było filmowane, a materiały mogą posłużyć do filmu dokumentalnego, który ma opowiadać o Panu Wiesławie Turno. Całość filmował Pan Brunon Szczepański, który bierze udział np. w produkcji zdjęć do popularnego serialu „Na Wspólnej”. Chodziło także o to, aby zainspirować młodzież naszej szkoły oraz aby rozwijali się także pod innym aspektami niż tylko nauka. Uczniowie jak i Panowie prowadzący spotkanie po zakończeniu byli radośni i pełni nowych doświadczeń. Dziękujemy uczniom jak i Panom, którzy prowadzili spotkanie!
kliknij aby zobaczyć

MARATON FILMOWY


Autor: , Dodany: 1 grudnia 2017, Kategoria: Bez kategorii


Dnia 17.11. 2017 odbyła się w naszej szkole Noc Filmowa. Uczniowie późnym wieczorem udali się do I LO aby do samego rana oglądać wiele wspaniałych produkcji. Opiekunami całego wydarzenia byli dyrektor Wojciech Jasnos oraz ks. Jacek Maroszek.
W przyjaznej i nielekcyjnej atmosferze licealiści mogli ze sobą spędzić czas grając w różne gry, tańcząc lub dyskutować o wyświetlanym filmie. W ten sposób uczniowie mieli możliwość lepiej się poznać i nawiązać nowe przyjaźnie.

Opowieść o „drugim obiegu” wydawniczym


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


25.10.2017 r. klasa II „A” wraz z p. Ewą Młynarczyk-Wróbel i p.Sylwią Fidor udała się na zaproszenie Fundacji „Pamięć i Niepodległość” oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie na spotkanie pod tytułem „Opowieść o „drugim obiegu” i niezależnym ruchu wydawniczym za czasów PRL”. Głównymi gośćmi tego wydarzenia byli Mirosław Chojecki (polski aktywista, działacz opozycji PRL, producent filmowy) oraz Michał Płoski (współtwórca Bibliotek Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”). Panowie w niezwykle interesujący sposób opowiadali o działaniach podejmowanych w czasach panującego w Polsce komunizmu. Pomimo cenzury oraz panującej wtedy trudnej sytuacji w zakresie kupna dobrej maszyny do druku, panowie Chojecki i Płoski organizowali przedsięwzięcia mające na celu rozwój kultury, czyli m.in wydawanie książek. Licealiści wysłuchali ciekawych opowieści, które z pewnością przydadzą się im na lekcjach historii.

99 rocznica Odzyskania Niepodległości


Autor: , Dodany: 11 listopada 2017, Kategoria: Bez kategorii


W piątek, 11 listopada akademią uczciliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dyrektor Wojciech Jasnos podkreślił znaczenie patriotyzmu i zaznaczył, ze wśród obrońców ojczyzny byli także absolwenci naszej szkoły. Na uroczystość przybyli wicestarosta konecki Andrzej Lenart oraz naczelnik Wydziału Edukacji Krzysztof Stachera, którzy wręczyli nagrody zwycięzcom Powiatowego Konkursu „Ocalić od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”
Po wręczeniu nagród rozpoczął się patriotyczny program artystyczny przygotowany przez młodzież z I LO pod kierunkiem prof. Jolanty Dudy. Śpiewał szkolny chór, wiersze recytowali: Karolina Baran, Amelia Kosmal, Mikołaj Pękacz, Kinga Balińska, Natalia Stępień, Anna Waszczuk, Katarzyna Cichowska. Solo śpiewali: Wiktoria Karbownik, Dawid Cichoń, Piotr Karlikowski, Magdalena Rut. Na pianinie grała Natalia Gawryś, na skrzypcach Aleksandra Dukat. Uroczystość prowadzili: Aleksandra Maciejczyk i Patryk Skrzypczyk.
kliknij aby zobaczyć

Uwaga – konkurs z atrakcyjnymi nagrodami!


Autor: , Dodany: 10 listopada 2017, Kategoria: Bez kategorii


Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu koneckiego do udziału w III edycji Powiatowego Konkursu Historyczno – Literackiego: „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”.
Prace należy dostarczyć do dnia 5 lutego 2018 roku do sekretariatu I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich.
Więcej informacji można znaleźć w załączonym regulaminie.

DZIEŃ ANIOŁA w naszym liceum


Autor: , Dodany: 2 listopada 2017, Kategoria: Bez kategorii


Samorząd Uczniowski I LO organizuje corocznie Dzień Anioła- imprezę, która zamiast Halloween odbywa się w ostatnim dniu października. Miniony wtorek upłynął pod znakiem dobroci i radości. Uczniowie nie tylko bawili się, lecz także zbierali pieniądze na pomoc ubogim rodzinom z naszych okolic, które znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej.
Obszerną relację z Dnia Anioła znajdziecie tutaj: kliknij aby zobaczyć

Wizyta w Geoparku w Kielcach


Autor: , Dodany: 30 października 2017, Kategoria: Bez kategorii


20 października 2017 roku, uczniowie z klasy IIe, o profilu matematyczno – geograficznym wraz z opiekunkami panią Dorotą Pałgan i panią Ewą Młynarczyk – Wróbel odwiedzili Geopark w Kielcach, gdzie uczestniczyli w warsztatach geoedukacyjnych (tematyczno – praktycznych), odbyli seans w kapsule 5D ,,Podróż do wnętrza Ziemi” oraz zwiedzali Galerię Ziemi.Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy


Autor: , Dodany: 25 października 2017, Kategoria: Bez kategorii


20 października 2017 r. klasy maturalne z naszego liceum brały udział w pielgrzymce na Jasną Górę, którą zorganizowali ks. Paweł Marczak i ks. Jacek Maroszek. Maturzyści wraz z dyrektorem p. Wojciechem Jasnosem oraz wychowawcami poszczególnych klas uczestniczyli we mszy świętej. Potem miała miejsce wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz różaniec w intencji naszych maturzystów.

Kinga Balińska otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


Kinga Balińska z klasy III A otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018.
Ponadto uczennica naszego liceum została wytypowana do odbioru dyplomu podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie w dniu 16 października 2017.
Kinga znalazła się w gronie uczniów z całej Polski, którzy odebrali dyplom stypendialny z rąk Pani Premier Beaty Szydło. Mieli oni również możliwość zwiedzenia gmachu KPRM, między innymi sali im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego, w której odbywają się posiedzenia rządu.

Rajd Kotów


Autor: , Dodany: 21 października 2017, Kategoria: Bez kategorii


We wtorek, 17 października odbył się tradycyjny Rajd Kotów dla uczniów klas pierwszych.
O godzinie 8:30 uczniowie wraz z organizatorami rajdu i wychowawcami klas wyruszyli spod szkoły w stronę ulicy Zachodniej. Tam też czekały na nich różnorodne konkurencje sprawnościowe, przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki z klas drugich. Za udział w każdej z nich uczniowie zdobywali punkty. Ważną częścią zabawy, była prezentacja poszczególnych klas, w której przedstawiono maskotki oraz transparenty. Ostatecznie zwyciężyła klasa I B. Rajd zakończył się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.

Dzień Edukacji Narodowej


Autor: , Dodany: 13 października 2017, Kategoria: Bez kategorii


Uroczysta akademia poprzedzająca Dzień Edukacji Narodowej odbyła się w naszym liceum w czwartek, 12 października. Dyrektor Wojciech Jasnos powitał nauczycieli i uczniów oraz przypomniał, że jest to jednocześnie święto naszego patrona- Komisji Edukacji Narodowej. Mówiąc, jak ważna jest edukacja w życiu każdego młodego człowieka, zachęcał do rozwijania własnych horyzontów. Z tej okazji przekazał serdecznie życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Do życzeń dołączyli się przedstawiciele Samorządu Szkolnego. Młodzi wykonawcy części artystycznej w humorystyczny sposób odegrali scenki obrazujące perypetie nauczycieli i uczniów w szkole.

Warsztaty językowe po niemiecku


Autor: , Dodany: 21 września 2017, Kategoria: Bez kategorii


W środę 20 września 2017 w Kielcach odbyły się warsztaty językowe, które prowadził rodzimy użytkownik języka niemieckiego pan Ralf Arzt, znany już naszej młodzieży ze spotkań na UJK w ubiegłym roku szkolnym.
Tematem tych warsztatów stały się wspomnienia z wakacji. Uczestnicy opowiadali o celach podróży, miejscach swojego wypoczynku, mogli się podzielić wrażeniami ze swojego wakacyjnego wyjazdu.
W drugiej części warsztatów uczestnicy w małych grupkach opracowali i zaprezentowali wybrane ciekawostki turystyczne różnych regionów Niemiec i Polski. Wszyscy brali czynny udział w zajęciach i mogli się wykazać znajomością języka niemieckiego.
Na zakończenie pan Ralf Arzt opowiadał o swoich doświadczeniach z językiem polskim i radził, jak efektywnie oraz skutecznie nauczyć się języka obcego.
Dziękujemy za ciekawe zajęcia i czekamy na następne!Witamy w roku szkolnym 2017/2018


Autor: , Dodany: 4 września 2017, Kategoria: Bez kategorii


Poniedziałek, 4 września. Za nami czas wakacji i wypoczynku, po którym z radością wróciliśmy do naszej szkoły. Uczniowie klas drugich i trzecich po dwumiesięcznej przerwie spotkali się z wychowawcami, nauczycielami oraz rówieśnikami. Pierwszoklasiści z uwagą poznawali szkołę, lokalizowali sale lekcyjne i skrzętnie notowali ważne informacje przekazywane przez wychowawców. Pogoda wyraźnie zaznaczyła zmianę w kalendarzu: pierwszy dzień w szkole trochę ochłodził wspomnienia z wakacji, dając wszystkim do zrozumienia, że oto nadchodzi czas intensywnej pracy w nowym roku szkolnym.
Życzymy Wam, drodzy Uczniowie, dużo entuzjazmu, chęci do pracy i satysfakcji z poznawania wiedzy.
–Dyrekcja i Nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego

Wyniki egzaminów maturalnych absolwentów I LO


Autor: , Dodany: 4 lipca 2017, Kategoria: Bez kategorii


W ubiegły piątek, 30 czerwca 2017, nasi maturzyści otrzymali swoje świadectwa dojrzałości i mogli porównać jak ich praca oraz wiedza, zdobyta podczas trzyletniego pobytu w naszym liceum, przełożyła się na oceny z egzaminów zewnętrznych. Spośród 131 tegorocznych maturzystów aż 48 uzyskało wyniki w granicach 90- 100 % z jednego lub więcej przedmiotów. W podziale na klasy, przedmioty i poziomy wygląda to następująco:

Klasa humanistyczna:
język polski na poziomie podstawowym
1. Jaruga Weronika 96 %
2. Szustak Patrycja 93 %
język angielski na poziomie podstawowym:
1. Sękowska Anna 100 %
2. Szustak Patrycja 100 %, poziom rozszerzony 92 %
3. Jaruga Weronika 92 %
4. Piwowarczyk Anita 98 %
język niemiecki na poziomie podstawowym:
1. Majkrzak Weronika 96 %
2. Trzcińska Karolina 94 %
3. Szewczyk Adrian 90 %
matematyka na poziomie podstawowym:
1. Adach Klaudia 90 %

Klasa matematyczno-fizyczno-informatyczna
matematyka na poziomie podstawowym:
1.Bubel Alicja 100 % , poziom rozszerzony 96 %
2. Bakalarczyk Łukasz 98 %
3. Kończak Krzysztof 100 %
4. Ludwikowski Bartłomiej 98 %, poziom rozszerzony 98 %
5. Kowalczyk Katarzyna 92 %
6. Smołuch Kamil 92 %
7. Janus Jolanta 94 %
8. Stolarczyk Patrycja 92 %
9. Zygmunt Karolina 98 %
10. Bracik Bartłomiej 90%
język angielski na poziomie podstawowym:
1.Lis Wiktor 94 %
2. Wodecki Michał 92 %
3. Musiał Elżbieta 90 %
4. Ludwikowski Bartłomiej – 98 % na poziomie rozszerzonym
język niemiecki na poziomie podstawowym:
1. Kończak Krzysztof 100 %
2. Ludwikowski Bartłomiej 98 %

Klasa biologiczno- chemiczna
chemia na poziomie rozszerzonym:
1. Jakubowski Arkadiusz 98 %
2. Szustak Jan 93 %
3. Gałązka Dominik 92 %
matematyka na poziomie podstawowym
1. Jakubowski Arkadiusz 98 %
2. Ciupa Karolina 96 %
3. Szustak Jan 96 %
4. Dajer Emilia 92 %
5. Kania Karolina 92 %
6. Kowalska Gabriela 92 %
język angielski na poziomie podstawowym:
1. Kowalska Gabriela 100 %
2. Kubicz Magdalena 92 %
3. Kuleta Katarzyna 94 %
4. Ociepa Olga 94 %
5. Pastuszka Laura 96 %
6. Pilarska Patrycja 96 %
język niemiecki na poziomie podstawowym:
1. Gil Weronika 98 %
2. Kania Karolina 98 %
3. Szustak Jan 92 %
język polski na poziomie podstawowym
1. Jakubowski Arkadiusz 90 %

Klasa menadżerska
matematyka na poziomie podstawowym
1. Podwolska Aleksandra 100 %
2. Łosiak Marta 98 %
3. Dzitkowska Agnieszka 94 %
4. Leśniak Aleksandra 94 %
5. Salata Agata 94 % e
6. Stepanek Alicja 92 %
7. Wencław Damian 92 %
8. Gorzela Grzegorz 90 %
9. Olak Oliwia 90 %
matematyka na poziomie rozszerzonym:
1. Olak Oliwia 92 %
język polski na poziomie podstawowym:
1. Łosiak Marta 91 %,
język angielski poziom podstawowy:
1. Olak Oliwia 94 %
2. Dworak Michał 90 %
3. Dziuba Paulina 90 %
4. Kos Kacper 90 %
5. Sadowski Jakub 90 %
język niemiecki na poziomie podstawowym:
1. Łosiak Marta 100 % poziom rozszerzony: 90 %
2. Stepanek Alicja 92 %

Serdecznie gratulujemy wszystkim tegorocznym maturzystom i życzymy pomyślnych wyników rekrutacji na wymarzone studia.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017


Autor: , Dodany: 26 czerwca 2017, Kategoria: Bez kategorii


W piątek 23 czerwca 2017 na boisku przed naszą szkołą odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 Wszyscy zgromadzeni nauczyciele i uczniowie I LO wysłuchali przemówienia dyrektora Wojciecha Jasnosa, który podsumował pracę i osiągnięcia uczniów w mijającym roku szkolnym. Szczególnie wyróżnieni zostali uczniowie z najwyższą średnią ocen, t.j. powyżej 5,0 . W tej grupie znaleźli się: Kinga Balińska, Sylwia Grubarek, Jakub Jędrasik, Jan Piekutowski, Antoni Plech, Radosław Ludwikowski, Natalia Bocheńska, Aleksandra Malkowska, Weronika Śliwak, Agnieszka Kijewska, Paulina Młodawska, Julia Lengier, Katarzyna Pluta i Jakub Wawrzyńców. Średnią ocen 5,0 osiągnęli: Martyna Popiel, Paulina Bogusz, Joanna Pluta, Alicja Dziubińska, Joanna Kuśmierczyk, Maria Teper, Aleksandra Wach i Paweł Kuleta.
Natomiast Magdalena Kolus i Damian Fabicki – Krakowiak mogli się pochwalić 100 % frekwencją na zajęciach szkolnych.
Dyrektorzy Wojciech Jasnos i Marzena Domagała oraz przewodniczący Rady Rodziców I LO p. Maliborski wręczali także nagrody i dyplomy uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych oraz aktywnie działali w wolontariacie i samorządzie szkolnym.
Na zakończenie wychowawcy rozdali w salach świadectwa.

Życzymy Wam udanych i pięknych wakacji. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!
Rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu Historyczno – Literackiego pod hasłem: „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”


Autor: , Dodany: 24 czerwca 2017, Kategoria: Bez kategorii


23 czerwca bieżącego roku została rozstrzygnięta II edycja Powiatowego Konkursu Historyczno-
Literackiego pod hasłem: „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Konkurs, skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu koneckiego, cieszył się dużym zainteresowaniem, a napływające prace wyróżniały się pod względem merytorycznym i miały ciekawą formę. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej. Komisja konkursowa w składzie: Barbara Wojciechowska – nauczyciel historii, Ewa Młynarczyk-Wróbel – nauczyciel języka polskiego, Sylwia Fidor – nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, Jarosław Wasiński – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, wytypowała zwycięzców konkursu:

I miejsce – Kamil Polak, ZSP nr 1 w Końskich ( opiekun – Grażyna Kuzdak )
II miejsce – Ilona Dajer, II LO w Końskich ( opiekun – Adam Pancer )
III miejsce – Angelika Dudka, ZSP nr 3 w Końskich ( opiekun Halina Kowalczyk )

Wyróżnienia otrzymują:

Magdalena Kolus, I LO w Końskich
Arkadiusz Janus, ZSP nr 1 w Końskich
Karolina Prochowska, II LO w Końskich

Informacja o terminie wręczenia nagród ukaże się na stronie internetowej I LO w Końskich na początku września.
Wszystkim nagrodzonym i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy konkursu

Kolejny literacki sukces uczniów klasy humanistycznej


Autor: , Dodany: 22 czerwca 2017, Kategoria: Bez kategorii


05.06.17 w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wyróżnienie II stopnia otrzymał Jan Piekutowski zaś finalistką konkursu została jego koleżanka –Katarzyna Lisowska. Prace uczniów komisja oceniła bardzo wysoko.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Merytoryczną opiekę nad uczniami sprawowała polonistka Jolanta Duda.

SUKCESY SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


W mijającym roku szkolnym nasi uczniowie sprawdzili swoje uzdolnienia sportowe w wielu dyscyplinach. Poniżej krótka relacja z ich osiągnięć:
KOSZYKÓWKA
W dniu 27.10.2016r odbyły się zawody w piłce koszykowej chłopców. Drużyna I LO im. KEN w Końskich zajęła I miejsce w Powiatowych Zawodach o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Koneckiego .
W składzie drużyny znaleźli się :
1.Dominik Gałązka
2.Kacper Kos
3. Michał Trojanowski
4.Dawid Walewski
5. Bartosz Woś
6. Andrzej Malik
7. Piotr Makowski
TENIS STOŁOWY
16.03.2017r. 1Lo im. KEN w Końskich zajęło III miejsce w Powiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym.
Skład zespołu :
1. Dawid Jakubowski
2. Arkadiusz Jakubowski
SIATKÓWKA
W dniach 29-30 marca odbyły się zawody powiatowe szkół ponadgimnazjalnych
w siatkówce o Puchar Starosty Koneckiego. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły II miejsce,
chłopcy zajęli miejsce I awansując tym samym do półfinału wojewódzkiego.
Skład zwycięskiego zespołu:
1. Jakubowski Arkadiusz
2. Dominik Gałązka
3. Trojanowski Michał
4. Polak Wojciech
5. Sobaś Jakub
6. Świercz Kamil
7. Krauza Hubert
8. Sanecki Mikołaj
9. Janus Piotr
10. Jakubowski Dawid
W dniu 11.04.2017r. chłopcy wygrali półfinał wojewódzki awansując do finału, w którym zajęli miejsce piąte.
MARATON PŁYWACKI:
13 maja odbył się II Maraton Pływacki na Pływalni Miejskiej w Końskich. Zespól naszego liceum zajął II miejsce ustępując tylko zawodnikom klubu sportowego „Wodnik”.
PIŁKA RĘCZNA
W dniu 23 maja 2017 roku w hali sportowej KSSPR Końskie przy I Liceum Ogólnokształcącym w Końskich odbył się finał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2016/17. Drużyna naszego liceum wywalczyła tytuł mistrza województwa świętokrzyskiego. W składzie drużyny znaleźli się :
1.Dawid Jakubowski
2.Karol Kazik
3.Wiktor Kaźmierczyk
4.Hubert Krauza
5.Piotr Makowski
6.Andrzej Malik
7.Michał Pałgan
8.Łukasz Sałata
9.Łukasz Stępień
10.Jakub Świercz
11.Dawid Walewski
12.Adam Wodecki
13.Bartosz Woś
14.Kacper Woźniak

PIŁKA NOŻNA
30.05.2017r. I LO im. KEN w Końskich zajęło III miejsce w Powiatowych Zawodach w Piłce Nożnej o Puchar Starosty Koneckiego.
BADMINTON
8 czerwca odbyły się powiatowe zawody w badmintonie o Puchar Starosty Koneckiego par mieszanych. Zespół naszego liceum w składzie: Paulina Stępień, Jakub Świercz uplasował się na III miejscu.
LEKKOATLETYKA
W dniu 14.06 odbyły się Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Koneckiego.
Drużyny dziewcząt i chłopców z naszej z naszej szkoły zajęły II miejsce.
Najlepsze wyniki:
Wcisło Aleksandra – I miejsce w biegu na 100 m
Bocheńska Natalia – II miejsce w biegu na 100 m
Zwolska Karolina – I miejsce w skoku w dal
Biała Paulina – II miejsce w biegu na 600 m
Cholewa Klaudia – II miejsce w biegu na 300 m.
Cichoń Dawid – I m w biegu na 100m
Obratański Bartłomiej – III m w biegu na 100m
Świercz Jakub – I m w biegu na 400m
Kamil Smołuch – II m w skoku w dal
Obratański Bartłomiej , Smołuch Kamil , Cichoń Dawid , Defratyka Cezary – I miejsce w biegu 4x100m

Rozstrzygnięcie III Powiatowego Konkursu „Fotoinspiracje gimnazjalisty”


Autor: , Dodany: 19 czerwca 2017, Kategoria: Bez kategorii


13 czerwca bieżącego roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich odbyło się rozstrzygnięcie III Powiatowego Konkursu „Fotoinspiracje gimnazjalisty” pod hasłem: „Cztery pory roku w poezji i obiektywie”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży gimnazjalnej, a napływające prace wyróżniały się profesjonalnymi zdjęciami i ciekawą formą literacką. Na uroczyste wręczenie nagród zostali zaproszeni gimnazjaliści, ich nauczyciele, rodzice i opiekunowie oraz lokalna prasa. Część oficjalną połączono z występem artystycznym licealistów, którzy przedstawili zabawny skecz
i zaśpiewali piosenki dedykowane wszystkim uczestnikom konkursu. Gimnazjaliści obejrzeli również krótki film prezentujący najciekawsze prace konkursowe. Atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez starostę koneckiego Bogdana Sobonia oraz redaktor naczelną Kwartalnika Społeczno – Kulturalnego „Ziemia Odrowążów” Dorotę Dudę, zwycięzcom i wyróżnionym wręczył dyrektor I LO Wojciech Jasnos, pani Dorota Duda oraz organizatorki konkursu: Ewa Młynarczyk – Wróbel i Sylwia Fidor.

W III edycji Powiatowego Konkursu „Fotoinspiracje gimnazjalisty” pierwsze miejsce ex aequo zajęły: Sara Włodarczyk uczennica Gimnazjum nr 2 w Końskich oraz Klaudia Kosmal uczennica Gimnazjum w Stadnickiej Woli. Miejsce drugie przyznano: Aleksandrze Zamachowskiej uczennicy Gimnazjum w Stadnickiej Woli oraz Michalinie Dudzie uczennicy Gimnazjum nr 1 w Końskich. Trzecie miejsce zajęły: Julia Wydra i Kaja Stolarska uczennice Gimnazjum nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Radoszycach.
Najciekawsza praca według internautów należy do Klaudii Kosmal uczennicy Gimnazjum w Stadnickiej Woli.
Szczególne wyróżnienie za pracę literacką otrzymała Weronika Sapieja uczennica Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rogowie.
Wyróżnieni zostali również:
Gabriela Ciszek, Gimnazjum nr 2 w Końskich
Wiktoria Guldzińska, Gimnazjum w Stadnickiej Woli
Karolina Stolarczyk, Gimnazjum w Stadnickiej Woli
Kinga Tarasińska, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rogowie
Maria Ferens, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rogowie

kliknij aby zobaczyć
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Konkursu o Błogosławionym ks. Sykulskim


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


W środę 14 czerwca br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich odbył się finał IX Międzyszkolnego Powiatowego Konkursu o Błogosławionym ks. Sykulskim. W konkursie wzięli udział uczniowie z czterech szkół ponadgimnazjalnych powiatu koneckiego.
I miejsce zajęła uczennica I LO w Końskich – Kinga Balińska
II miejsce jej koleżanka z klasy – Katarzyna Lisowska
III miejsce – Paulina Deszczyńska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3.
Wręczenie nagród dla zwyciężczyń odbyło się w czasie obchodów „Koneckich Kaziuków”

Wizyta w Instytucie Pamięci Narodowej w Kielcach


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


W dniu 13 czerwca br. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach. W bieżącym roku była to klasa IIA. W programie wizyty przewidziano zwiedzanie podziemnego schronu w willi dawnego Sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR – Aleksandra Zarajczyka tw. „Zarajczykówki”. Ponad metrowy strop, równie grube mury ze zbrojonego betonu, kilka par hermetycznych metalowych drzwi miały chronić komunistycznych dygnitarzy i ich rodziny od broni masowego rażenia.
W archiwum IPN znajdującym się na terenie willi, uczniowie zapoznali się z pracą archiwisty, ze sposobem archiwizowania dokumentów oraz przejrzeli przykładową teczkę osobową agenta.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”.
W oparciu o analizę tekstów źródłowych uczniowie próbowali poznać prawdę o wypadkach w Kielcach w 1946 roku. Warsztaty połączone były z wykładem specjalisty w tej tematyce – Pana dr. Ryszarda Śmietanki-Kruszelnickiego.
Wizytę w Kieleckim oddziale IPN zorganizowała Pani prof. Barbara Wojciechowska wraz z Panią prof. Danutą Szymusik.

Wielki sukces naszej uczennicy


Autor: , Dodany: 14 czerwca 2017, Kategoria: Bez kategorii


IV edycja ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności – dwie dekady historii” dobiegła końca. Jesienią ubiegłego roku w etapie szkolnym konkursu wzięło udział ponad 3200 uczniów z całej Polski, a rywalizacja polegała na rozwiązaniu testu. Z każdej zgłoszonej szkoły do kolejnego etapu przechodziły 2 osoby – z naszego liceum byli to: Kinga Balińska oraz Mateusz Stępień – oboje z klasy II A. Etap wojewódzki odbył się 15 marca 2017r. w ŚCDN w Kielcach. Najlepszą w województwie świętokrzyskim okazała się Kinga, która zajmując pierwsze miejsce razem z Patrykiem Warchołem (2 miejsce, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach) i Julią Popielską (3 miejsce, Liceum Ogólnokształcące w Połańcu) tworzyła wojewódzką drużynę. Trzyosobowy zespół brał udział wraz z opiekunem – Barbarą Wojciechowską – w wizycie studyjnej w Gdańsku (19-22.04.2017), gdzie uczestniczył w zajęciach filmowych oraz zajęciach z autoprezentacji. Uczniowie zwiedzili również Europejskie Centrum Solidarności. Po powrocie, finałowym zadaniem każdej wojewódzkiej drużyny było wykonanie prezentacji (filmu) na zadany temat. „Postawy młodzieży wobec przemian politycznych w Polsce w latach 1970-1989” to wybrany temat drużyny świętokrzyskiej. Finał konkursu odbył się we Wrocławiu w dniach 6 – 8.06.2017, w Centrum Historii Zajezdnia. Składał się on z dwóch części – egzaminu ustnego i obrony prezentacji. Przewodniczącym Jury Konkursowego był historyk – prof. Jerzy Eisler. Wieczorem, wszyscy finaliści wzięli udział w koncercie, ambasadora IV edycji konkursu, – zespołu COMA. Podczas uroczystej gali ogłoszono wyniki. Trzecie miejsce w Polsce zajęło województwo świętokrzyskie! Każdy z laureatów otrzymał czek stypendialny na kwotę 1000 zł, bon na 5 publikacji z IPN, starter na 300 zł od sieci Plus i nagrody rzeczowe. Nagrodzono też opiekuna drużyny panią B. Wojciechowską.
Gratulujemy!
Zapraszamy uczniów naszego liceum do wzięcia udziału w następnej edycji „Olimpiady Solidarności”!Sukcesy artystyczne naszych uczniów


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


Iza Popiel, Marysia Teper oraz Piotrek Karlikowski zajęli drugie miejsce w
XII Ogólnopolskim Konkursie Norwidowskim w kategorii poezja śpiewana
wykonując własną kompozycję do wiersza „W Weronie”.
Wyróżnienie w kategorii plastycznej otrzymała także Paulina Ludwikowska.
Gratulujemy ☺!


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


Uczniowie naszej szkoły: Natalia Brzozowicz, Jan Piekutowski, Agata Bielecka, Maria Teper, Aleksandra Wach, Dominika Krawczyk, Mikołaj Michorek i Bartłomiej Broniecki nakręcili film krótkometrażowy pt. „Życie jako uleczalna choroba przenoszona drogą płciową”. Film zakwalifikował się do finału międzynarodowego festiwalu francuskich filmów krótkometrażowych Frankofilm w Zielonej Górze, który odbył się w dniach 26-28 maja.

Uczennica Wiktoria Karbownik zakwalifikowała się do finału Festiwalu Piosenki Francuskiej w Radziejowie. Festiwal odbył się 9 czerwca.
Gratulujemy!

UWAGA GIMNAZJALIŚCI!


Autor: , Dodany: 8 czerwca 2017, Kategoria: Bez kategorii


W imieniu Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej
w Końskich informujemy, że dnia 13.06.2017 r. o godz. 11.00 w auli naszej szkoły
odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień przyznanych w
III Powiatowym Konkursie Fotograficzno – Literackim „Fotoinspiracje gimnazjalisty” oraz w IV Powiatowym Konkursie Literackim „Ocalić od zapomnienia”.
Do udziału w spotkaniu serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursów
wraz z ich opiekunami.

Organizatorzy

Ogólnopolski Konkurs Prawniczy „SPRZECIW”


Autor: , Dodany: 26 maja 2017, Kategoria: Bez kategorii


Dnia 22 maja b.r. uczniowie naszej szkoły – Weronika Kubka, Ewa Mayer, Bartłomiej Broniecki, Mikołaj Michorek, Jan Piekutowski oraz Mateusz Stępień, wraz z Panią profesor Barbarą Wojciechowską i profesjonalnym wsparciem Pani Katarzyny Michorek, wyruszyli do Lublina na Ogólnopolski Konkurs Prawniczy „Sprzeciw”.
W trakcie zawodów uczniowie musieli wziąć udział w symulacji sprawy z zakresu prawa cywilnego, w którym wymagana była dokładna znajomość kazusu, Kodeksu Spółek Handlowych oraz obyczajów panujących na sali rozpraw.
Uczniowie (wszyscy są reprezentantami klasy 2A) byli absolutnymi debiutantami w konkursie, ale mimo tego zaprezentowali się na najwyższym poziomie. Jedną ze spraw wygrali, w kolejnej zapadł remis, a w ostatecznym rozrachunku zajęli czwarte miejsce, zaledwie o dwa punkty dając się wyprzedzić prywatnej szkołę z Rzeszowa oraz gospodarzom – liceum w Lublinie. Bezkonkurencyjni w tym roku okazali się być jednak białostoczanie.
Wielkie podziękowania należą się oczywiście Pani profesor, a także Pani Katarzynie Michorek oraz Dominice i Bartkowi Banasikom- absolwentom naszego liceum, studentom III roku wydziału prawa, którzy wydatnie wspierały naszych uczniów w przygotowaniach do konkursu. W następnych latach liczymy na poprawienie tegorocznego wyniku.


Autor: , Dodany: 24 maja 2017, Kategoria: Bez kategorii


Uczeń klasy 3B Bartłomiej Ludwikowski(obecnie absolwent) zajął I miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego JERSZ.
Gratulujemy Bartkowi i pani Marzenie Adach- nauczycielce języka angielskiego.

SUKCES w finale wojewódzkim piłki ręcznej


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


W dniu 23 maja 2017 roku w hali sportowej KSSPR Końskie przy I Liceum Ogólnokształcącym w Końskich odbył się finał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2016/17. Drużyna naszego liceum wywalczyła tytuł mistrza województwa świętokrzyskiego
W zawodach uczestniczyły 4 zespoły. Zwycięzcy półfinałów zagrali o pierwsze miejsce, a przegrani o miejsce trzecie.
Wyniki:
Półfinały:
I LO Końskie – LO nr III Ostrowiec 29:11 (18:5)
ZSP nr 1 Końskie – VI LO Kielce 15:22 (7:12)
O 3. miejsce:
LO nr III Ostrowiec – ZSP nr 1 Końskie 12:17 (6:10)
O 1. miejsce
I LO Końskie – VI LO Kielce 24:24 (12:11), karne 5:4 (3:3, 2:1)
Składy drużyn:
I Liceum Ogólnokształcące w Końskich: Dawid Jakubowski, Karol Kazik, Wiktor Kaźmierczyk, Hubert Krauza, Piotr Makowski, Andrzej Malik, Michał Pałgan, Łukasz Sałata, Łukasz Stępień, Jakub Świercz, Dawid Walewski, Adam Wodecki, Bartosz Woś, Kacper Woźniak. Opiekun – Wojciech Jasnos.

Organizatorzy wyróżnili Łukasza Stępnia (MVP, nagroda Starosty Powiatu Koneckiego Bogdana Sobonia) i Dawida Walewskiego.

Dzień Otwartych Drzwi


Autor: , Dodany: , Kategoria: Bez kategorii


*W sobotę (20. 05. 2017) w I Liceum Ogólnokształcącym w Końskich, w godzinach 9-12, odbył się niezwykle ciekawy Dzień Otwartych Drzwi! Tego dnia „Stary” Ogólniak odwiedziło mnóstwo gimnazjalistów zainteresowanych edukacją ponadgimnazjalną w tej placówce. *

*W pracowniach przedmiotach gimnazjalistów witali nauczyciele, a w rolę przewodników po murach stuletniej szkoły wcielili się licealiści. To oni odpowiadali na najróżniejsze pytania młodszych kolegów. Nie zabrakło atrakcji! Zainteresowanych z Żarnowa, Rudy Malenieckiej, Radoszyc oraz
pobliskich miejscowości przywiózł słynny Schoolbus. Lekko po godz. 9 zebranych przywitał dyrektor placówki mgr Wojciech Jasnos. Następnie, aby przełamać pierwsze lody, licealiści zaprosili gimnazjalistów do wspólnego odtańczenia „Belgijki” To taniec, który w tej szkole jest już tradycją. W jednej ze szkolnych klas odbywały się spotkania z absolwentami I Liceum Ogólnokształcącego. O szkole i swoich zawodach opowiadali: wiceprezes Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Beata Napierała, która przybliżyła uczniom idee przedsiębiorczości, twórca tkn24.pl Arek Góral, który uczył młodzież poprawnego pisania artykułów oraz lektor filmowy i telewizyjny Jan Salata, który zachęcał gimnazjalistów, aby z pasją wybierali swoje kierunki, a później zawody. W sali chemicznej wykonywano doświadczenia, a w pracowniach językowych można było spróbować przysmaków związanych z Niemcami, Francją, czy Rosją. Przed godz. 12 na boisku przed szkołą członkowie „Czarnej Floty” zorganizowali pokaz motocyklowy, który zakończył ten niezwykły dzień w „Starym”.

Gimnazjaliści byli zainteresowani atrakcjami i zachwyceni atmosferą I Liceum, a wielu z nich już tego dnia dostarczało swoje dokumenty związane z rekrutacją do naszej szkoły. Do 21 czerwca zainteresowani powinni także dostarczyć podanie o przyjęcie, a później świadectwo i wyniki egzaminu gimnazjalnego.

klilknij aby zobaczyć

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego


Autor: , Dodany: 11 maja 2017, Kategoria: Bez kategorii


Dnia 22 marca odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English Ace. Kolejny raz wielki sukces odniósł uczeń naszej szkoły – Jakub Jędrasik z klasy 1C, zdobywając pierwsze miejsce w województwie oraz pierwsze miejsce w kraju. Wygrał on nagrodę rzeczową w wysokości 200zł!
Dobre wyniki uzyskali również:
Izabela Popiel z klasy 2e – najlepszy wynik w szkole wśród uczniów drugich klas, 2 miejsce w województwie,
Klaudia Cholewa z klasy 1C zajmując 5 miejsce województwie,
Jan Piekutowski z klasy 2B, również 5 miejsce w województwie wśród uczniów drugich klas.
Gratulujemy!

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI


Autor: , Dodany: 9 maja 2017, Kategoria: Bez kategorii


Zapraszamy na DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI w I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich przy ul. kpt. Stoińskiego 4 w dniu 20 maja 2017r. (sobota) godz. 9.00 – 12.00.
Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie.

Mamy laureatkę Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego JERSZ SPRACHDOKTOR


Autor: , Dodany: 8 maja 2017, Kategoria: Bez kategorii


Marta Łosiak znalazła się w ścisłym finale i w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego JERSZ SPRACHDOKTOR, zajęła jednocześnie I. miejsce w województwie świętokrzyskim. To był wspaniały finał, wieńczący trzy lata nauki Marty w naszym liceum.
Dyplomy za bardzo dobre i dobre wyniki uzyskali:
W kategorii klas III:
Krzysztof Kończak – 6 miejsce w województwie,
Aleksandra Wilk – 7 miejsce w województwie
Aleksandra Turalska – 9 miejsce w województwie
Anna Szczygieł – 11 miejsce w województwie
Na wyróżnienie zasłużyli także: Aleksandra Podwolska, Alicja Stepanek, Jolanta Janus, Karolina Trzcińska, Adrian Szewczyk, Kamil Smołuch i Jan Szustak.
W kategorii klas II:
Paulina Bogusz – 4 miejsce w województwie
Izabela Popiel – 6 miejsce w województwie.
Na wyróżnienie zasłużyli: Weronika Fornal, Antoni Plech, Anna Łosiak, Ewa Konieczna i Mateusz Stępień.
W kategorii klas I na wyróżnienie zasługują: Jakub Jędrasik, Patryk Skrzypczyk, Alicja Salata, Natalia Kucharska.
W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu JERSZ Sprachdoktor wzięło udział ponad 6 tysięcy uczniów w całego kraju, z tego 310 z naszego województwa.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom: D. Zaborowskiej – Szymusik,
R. Korabiewskiej, I. Popik.