Wizyta w Geoparku w Kielcach

20 października 2017 roku, uczniowie z klasy IIe, o profilu matematyczno – geograficznym wraz z opiekunkami panią Dorotą Pałgan i panią Ewą Młynarczyk – Wróbel odwiedzili Geopark w Kielcach, gdzie uczestniczyli w warsztatach geoedukacyjnych (tematyczno – praktycznych), odbyli seans w kapsule 5D ,,Podróż do wnętrza Ziemi” oraz zwiedzali Galerię Ziemi.

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

20 października 2017 r. klasy maturalne z naszego liceum brały udział w pielgrzymce na Jasną Górę, którą zorganizowali ks. Paweł Marczak i ks. Jacek Maroszek. Maturzyści wraz z dyrektorem p. Wojciechem Jasnosem oraz wychowawcami poszczególnych klas uczestniczyli we mszy świętej. Potem miała miejsce wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz różaniec w intencji naszych maturzystów.

Kinga Balińska otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów

Kinga Balińska z klasy III A otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018.
Ponadto uczennica naszego liceum została wytypowana do odbioru dyplomu podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie w dniu 16 października 2017.
Kinga znalazła się w gronie uczniów z całej Polski, którzy odebrali dyplom stypendialny z rąk Pani Premier Beaty Szydło. Mieli oni również możliwość zwiedzenia gmachu KPRM, między innymi sali im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego, w której odbywają się posiedzenia rządu.

Rajd Kotów

We wtorek, 17 października odbył się tradycyjny Rajd Kotów dla uczniów klas pierwszych.
O godzinie 8:30 uczniowie wraz z organizatorami rajdu i wychowawcami klas wyruszyli spod szkoły w stronę ulicy Zachodniej. Tam też czekały na nich różnorodne konkurencje sprawnościowe, przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki z klas drugich. Za udział w każdej z nich uczniowie zdobywali punkty. Ważną częścią zabawy, była prezentacja poszczególnych klas, w której przedstawiono maskotki oraz transparenty. Ostatecznie zwyciężyła klasa I B. Rajd zakończył się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.

Dzień Edukacji Narodowej

Uroczysta akademia poprzedzająca Dzień Edukacji Narodowej odbyła się w naszym liceum w czwartek, 12 października. Dyrektor Wojciech Jasnos powitał nauczycieli i uczniów oraz przypomniał, że jest to jednocześnie święto naszego patrona- Komisji Edukacji Narodowej. Mówiąc, jak ważna jest edukacja w życiu każdego młodego człowieka, zachęcał do rozwijania własnych horyzontów. Z tej okazji przekazał serdecznie życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Do życzeń dołączyli się przedstawiciele Samorządu Szkolnego. Młodzi wykonawcy części artystycznej w humorystyczny sposób odegrali scenki obrazujące perypetie nauczycieli i uczniów w szkole.