STUDNIÓWKA 2020

W sobotę, 25 stycznia 2020 uczniowie klas maturalnych bawili się na uroczystym balu studniówkowym.
Nastrojowy polonez Bartosza Chajdeckiego zatańczyło 12 par. Dziewczęta wystąpiły w długich czarnych spódnicach i białych bluzkach, chłopcy w czarnych garniturach. Po takim wprowadzeniu głos zabrał dyrektor Wojciech Jasnos, przypominając, że matura nastąpi dopiero za około 100 dni, a ten wieczór winien być okazją do dobrej zabawy. Rodzice oraz przedstawiciele klas trzecich podziękowali swoim wychowawcom. Następnie wszyscy uczniowie dołączyli do tradycyjnego poloneza, rozpoczynając w ten sposób swój pierwszy bal….
Drodzy maturzyści, wykorzystajcie czas ferii, aby wrócić z nowymi siłami do pracy. Wierzymy że do matury przygotujecie się jak najlepiej!

Nasze uczennice w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach matematycznych:
Patrycja Pachuc z klasy 3 B – uczennica pani Anny Młynarczyk oraz Julia Milczarek z klasy 3E- uczennica pani Ewy Kuzak zakwalifikowały się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AHG
Gratulujemy Patrycji, Julii oraz ich opiekunkom i życzymy powodzenia w zmaganiach o finał, który odbędzie się 2 lutego 2020 w Krakowie.

Olimpiada Wiedzy o III RP

Komitet Główny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP informuje, że do zawodów III stopnia -etapu centralnego- zakwalifikowany został Jakub Brandeburg, który jako jedyny uczeń z naszego województwa uzyskał tytuł laureata II etapu. Etap centralny Olimpiady odbędzie się w marcu br. w Białymstoku. Drugi uczestnik tej Olimpiady Jan Pachuc uzyskał tytuł finalisty II etapu. Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunce pani Barbarze Wojciechowskiej.

Przypominamy o konkursie historyczno- literackim!

W imieniu Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu koneckiego do wzięcia udziału w V edycji Powiatowego Konkursu Historyczno – Literackiego pod hasłem:
„Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

regulamin konkursu (.pdf)

Hazard? Nie, dziękuję!

W dniu 15.01.2020 r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Urzędu Skarbowego w Końskich: Pana Roberta Pałgana i Sławomira Grzelaka, którzy przeprowadzili zajęcia edukacyjne: ,,Hazard? Nie, dziękuję!. Zajęcia miały na celu uświadomienie młodzieży zagrożeń wynikających z uprawiania hazardu, w tym ryzyko uzależnienia i negatywne konsekwencje zarówno na poziomie materialnym jak i w życiu osobistym oraz grożące kary za udział w nielegalnych grach. Uczniowie trzecich klas uczestniczący w zajęciach poznali także znaczenie podatków dla prawidłowości funkcjonowania kraju oraz dowiedzieli się podstawowych informacji o organizacji, roli i funkcjonowaniu Krajowej Administracji Skarbowej. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach profilaktyki uzależnień.

Akcja GÓRA GROSZA

W dniach 25.11.2019-02.01.2020 odbyła się w naszej szkole akcja Góra Grosza organizowana już po raz dwudziesty przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swoich rodzinach. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej zebraliśmy 11 kg monet o łącznej wartości 127 zł i 21 groszy. Dziękujemy wszystkim za udział.

Olimpiada o DIAMENTOWY INDEKS AGH

Z przyjemnością informujemy, ze do II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z geografii, zakwalifikowały się uczennice Nadia Łuszczyńska i Katarzyna Fabicka – Krakowiak kl. II B. Gratulujemy opiekunce, pani Dorocie Pałgan i trzymamy kciuki podczas kolejnych rywalizacji w Krakowie.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego JERSZ Deutschfreund.

W tegorocznych eliminacjach szkolnych konkursu JERSZ Deutschfreund brało udział 25 uczniów naszej szkoły.
Najlepszy wynik wśród uczestników z klas I uzyskała Anita Majewska w kl I Cg
W kategorii klas II dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w skali kraju zdobyła Alicja Szemberg z kl II C
Na uznanie zasługują także: Dominik Knez, Zuzanna Dziuba, Aleksandra Kamińska, Aleksandra Młodzińska, Julia Wąsik i Michał Owczarek, którzy osiągnęli dobre wyniki w klasyfikacji wojewódzkiej.
W kategorii finałowej klas III dyplom za bardzo dobry wynik uzyskał Kamil Bobrowski.
W krajowym finale oraz w czołówce wojewódzkiej znalazła się Weronika Sapieja z kl. III A, która otrzymała także dyplom za bardzo dobry wynik.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych konkursach.

Literackie sukcesy

W konkursie literackim „Mistrzowie i patrioci” organizowanym przez Fundację Instytut Łukasiewicza w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej poświęconym zasłużonym w czasie wojny polskim sportowcom naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II a: Aleksandra Cuper, Mikołaj Mariańczyk i Kamil Rogowski. Uczniowie ci za swoje prace otrzymali wyróżnienie.
Z przyjemnością informujemy też, że uczeń klasy II a Kamil Rogowski został zakwalifikowany do II etapu L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego . Etap pisemny odbędzie się 8 lutego. Opiekunem uczniów jest pani Jolanta Duda. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.