Chronimy przyrodę

W dniu 26.02.2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji przeprowadzonej przez Panią Paulinę Pytlos, pracownika Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.
Tematem spotkania były formy ochrony przyrody w naszym województwie.

Organizatorkami spotkania były Panie Dorota Pałgan i Julita Dzwonek.

Zaproszenie do udziału w Szkolnym Konkursie Historyczno-Literackim „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”

Serdecznie zapraszamy uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich do udziału w szkolnym konkursie poświęconym pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ramach konkursu uczestnicy napiszą krótkie opowiadanie „Żołnierze Wyklęci – historia, która mnie poruszyła” oraz wypełnią test historyczny. Wszyscy zainteresowani zgłoszą się do Pana Mariusza Klocka (osobiście lub poprzez Librus) w terminie do 27 lutego 2024 r.
Ogłoszenie wyników nastąpi 4 marca 2024 r.
Prosimy także o zapoznanie się z regulaminem przesłanym drogą elektroniczną przez Librus.
Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!
Organizatorzy: RenataKorabiewska, Mariusz Klocek, Ewa Młynarczyk-Wróbel i Sylwia Fidor.

Warsztaty historyczne

W dniu 31 stycznia 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym spotkaniu, które odbyło się w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Końskie. Głównym tematem przeprowadzonych zajęć było przybliżenie młodzieży najważniejszych wiadomości o historii i funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Niezwykle ciekawe zajęcia, pełne różnorodnych form dydaktycznych, przeprowadziła Pani Anna Kania. Uczniowie, biorący udział w spotkaniu, zapoznali się m.in. z prezentacją pt. „Unia Europejska. Nasz Wspólny Europejski Dom” oraz aktywnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich grach edukacyjnych. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe warsztaty historyczne.
Organizatorzy: Anna Kania, Renata Korabiewska, Mariusz Klocek

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI I MIEJSCAMI HISTORYCZNYMI

W dniu 26stycznia 2024 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w kolejnym spotkaniu w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Końskie. Jest to cykl zajęć innowacji pedagogicznej, której celem jest popularyzowanie wiedzy o losach naszych rodaków, o regionie koneckim oraz krzewienie postaw patriotycznych wśród młodzieży.
Pani Magdalena Weber przybliżyła uczniom klasy 2A sylwetkę błogosławionego księdza Kazimierza Sykulskiego omawiając poruszającą prezentację pt. „Błogosławiony ksiądz Kazimierz Sykulski – patron powiatu koneckiego”. Serdecznie dziękujemy za wspaniały wykład.
Organizatorki seminarium: Magdalena Weber i Renata Korabiewska