Konkurs fotograficzno-literacki

Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu na najładniejsze Waszym zdaniem zdjęcie nadesłane przez gimnazjalistów na konkurs fotograficzno-literacki pod hasłem: „Końskie i okolice w obiektywie”. Głosy można oddawać do 13.04.2015 roku. Autor zdjęcia z największą liczbą polubień otrzyma atrakcyjną nagrodę.

„Znaszli swój kraj”

21 marca odbyła się 25 edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Znaszli swój kraj” zorganizowanego przez  Zakład Dydaktyki UŁ. W konkursie wzięło udział pięciu uczniów z naszej szkoły (klasa IIIE): Dzitkowska Karina, Lis Alicja, Kuleta Magdalena, Fidos Mikołaj, Pietrusiewicz Jakub. Wszyscy otrzymali wysoką punktację. Laureatami zostali Fidos Mikołaj i Pietrusiewicz Jakub. Otrzymali nagrody rzeczowe i książkowe. Opiekunem była pani profesor D. Staciwa.

Serdecznie gratulujemy!

Powiatowe zawody pływackie

W piątek 13.03.2015r. odbyły się zawody powiatowe szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu. Nasze liceum podobnie jak w ubiegłych latach wywalczyło I miejsce.

Składy drużyn:

dziewczęta: Makowska Katarzyna, Duda Izabella, Brzeska Magdalena, Ogonowska Maria, Staszewska Julia

chłopcy: Markiewicz Marek, Śledź Rafał, Choiński Michał, Saik Mikołaj, Kucharski Adam, Wijata Michał

Gratulujemy ambitnej postawy i życzymy dalszych sukcesów!

WARSZTATY MATURALNE

W dniu 19.03.2015r. 158 uczniów I LO im. KEN w Końskich wzięło udział w warsztatach maturalnych zorganizowanych przez UJK w Kielcach pod hasłem”: „Ostatnia powtórka przed maturą”. Przyszli maturzyści z uwagą wysłuchali wykładu prowadzonego przez panią prof. Beatę Utkowską, który dotyczył analizy fragmentów prozy na maturze pisemnej.
Wyjazd do Instytutu Filologii Polskiej zorganizowały polonistki: p. Sylwia Fidor, p. Małgorzata Bińkowska-Dębska i p. Ewa Młynarczyk-Wróbel. Opiekę nad młodzieżą sprawowali również: p. Małgorzata Boś, ks. Jacek Maroszek i p. Paweł Fidos.

XLI Olimpiada Geograficzna.

Z radością zawiadamiamy, że Mikołaj Saik uczeń klasy IIIE (mat-geo) został finalistą XLI Olimpiady Geograficznej.
Opiekunem ucznia jest Pani prof. Danuta Staciwa.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy sukces w finale.

High Flier 2014

W ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego High Flier 2014 nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki. W kategorii klas 2 i 3: Jakub Pietrusiewicz zdobył wyróżnienie i zajął 5 miejsce w województwie, Aleksandra Piecuch – wyróżnienie i 6 miejsce w województwie, Jacek Ziółkowski – 7 miejsce w województwie, Dorota Kowalik – 8 miejsce w województwie. W kategorii klas 1 najlepszy wynik osiągnęła Katarzyna Kuleta – 7 miejsce w województwie.

Wyniki Konkursu Polonistycznego „Fraszka”

Komitet organizacyjny Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka” poinformował
o wynikach tegorocznej edycji. I miejsce w szkole zdobyła Maria Dziuba z klasy IIIa, II miejsce Julia Gołąb klasa IIa, III miejsce Ewelina Hejda klasa IIIa.
Wyróżnienia otrzymali: Weronika Górecka – IIId, Piotr Mejnartowicz – IIc, Mikołaj Sobczyk – IIc, Dominik Ogonowski – IIa i Dominika Stach – IIIa.
Szkolnymi opiekunami konkursu były Panie: Ewa Młynarczyk-Wróbel i Sylwia Fidor. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

VIII Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH”

Do trzeciego (finałowego) etapu Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu geografia z elementami geologii zakwalifikował się Mikołaj Saik uczeń klasy IIIE.
Etap finałowy odbędzie się w dniu 21 marca 2015r. o godz. 10.00 w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Mikołajowi i opiekunowi Pani prof. Danucie Staciwie gratulujemi i trzymamy kciuki za sukces w finale.

XLIV Olimpiada Biologiczna

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IIIC Aleksandra Szemberg uzyskała tytuł laureata zawodów II stopnia XLIV Olimpiady Biologicznej. Oli oraz jej opiekunowi Pani profesor Elżbiecie Krzysztofik bardzo serdecznie gratulujemy.