Dzień Otwarty w I LO

Dziękujemy wszystkim uczniom szkół podstawowych oraz gimnazjalnych za liczne przybycie do naszej szkoły na Dzień Drzwi Otwartych 😍. Mamy nadzieję że doceniliście ciężką pracę i trud włożony w przygotowanie tego wyjątkowego dnia. Jesteście na progu ważnych życiowych decyzji, których skutek będziecie odczuwać w przyszłości po zakończeniu nauki. Dlatego, życzymy Wam wszystkim dobrych i właściwych wyborów odnośnie miejsca, w którym będziecie kontynuować naukę. Liczymy, że pozytywnie rozpatrzycie wybór naszej placówki ❤️ #TEAMSTARY😎

Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzeniu wczorajszego wydarzenia, a Kubie Grobisowi oraz Patrykowi Lisowskiemu za wspaniałe zdjęcia 🥰 Jesteśmy bardzo wdzięczni za Waszą pomoc i wyrozumiałość! 🤗

Sukces naszego ucznia

Ogłoszono wyniki II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt pt. „Co chciałbym zmienić w Polsce – prawo, administracja i ekonomia”.
Jury II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt pt. „Co chciałbym zmienić w Polsce – prawo administracja i ekonomia” w roku akademickim 2018/2019, którego obradom przewodniczył prof. dr hab. Andrzej Piasecki, postanowiło przyznać indeks na kierunek ekonomia społeczna dla Jakuba Brandenburga, ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich, za pracę pt. „Sprawniejsze i wydajniejsze państwo, ułatwiające życie obywatelom” (opiekun: Małgorzata Bieńkowska – Dębska).
Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w czasie uroczystego absolutorium dnia 15 czerwca 2019 roku w budynku głównym Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, ul. Podchorążych 2. Na uroczystość serdecznie zapraszamy również nauczycieli i opiekunów merytorycznych.

Partnerska wizyta na UP w Krakowie

W ramach partnerstwa pomiędzy Instytutem Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Pedagogicznego a I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich w dniu 17 maja 2019 roku odbyło się w IPAiE spotkanie związane z XIX Festiwalem Nauki i Sztuki w Krakowie.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kreatywnego CV i otrzymali certyfikaty uczestnictwa. Później brali udział w grach naukowych zorganizowanych na zasadzie escape room-ów przez studentów prawa IPAiE. Kolejnym etapem był spacer po Rynku Głównym w Krakowie. Dzień zakończył spektakl teatralny w Teatrze Bagatela pt. „Kotka na gorącym, blaszanym dachu”.

Najlepsi w konkursie JERSZ SPRACHDOKTOR

Dnia 13 marca 2019 odbyła się XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego JERSZ Sprachdoktor. Wzięło w niej udział blisko 5 tys uczniów, wśród których wyłoniono 91 laureatów. Z wielką przyjemnością informujemy, że w tej grupie znaleźli się uczniowie naszego liceum.
W kategorii klas I:
1. Alicja Szemberg (jednocześnie zdobyła I miejsce w województwie)
W kategorii klas II:
1. Weronika Sapieja (jednocześnie 2 miejsce w województwie)
2. Aleksandra Zamachowska (3 miejsce w województwie)

Nasi uczniowie stanowili najlepszą grupę w województwie. Na 207 uczestników z 11 świętokrzyskich szkół zajęli następujące miejsca:
W kategorii klas I:
Igor Pargieła – 2 miejsce
Aleksandra Młodzińska – 3 miejsce
Zuzanna Dziuba – 4 miejsce
Julia Wąsik – 5 miejsce
W kategorii klas II:
Michał Wiąckiewicz – 4 miejsce
Karolina Bukowska – 7 miejsce
Justyna Bubel – 8 miejsce
Maria Tusińska i Kamil Bobrowski – 9 miejsce
W kategorii klas III:
Kamila Kornecka -3 miejsce
Radosław Ludwikowski – 4 miejsce
Klaudia Słowik – 6 miejsce
Gratulacje składamy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom: D. Zaborowskiej- Szymusik,
P. Fidosowi oraz R. Korabiewskiej

Finał wojewódzki piłki ręcznej chłopców

W poniedziałek 29.04.2019r. w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego w Końskich rozegrano wojewódzkie finały Młodzieżowych Igrzysk Sportowych w Piłce Ręcznej w kategorii chłopców. To zawody uznawane za mistrzostwa województwa. Drugie miejsca zajęła drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Do Końskich przyjechały najlepsze drużyny w swoich regionach: III Liceum Ogólnokształcące imienia Cypriana Kamila Norwida z Kielc oraz Liceum Ogólnokształcące z Bogorii. Zespoły zagrały systemem „każdy z każdym” i tak:
III LO Kielce – I LO Końskie 22:18 (12:7)
III LO Kielce – LO Bogoria 38:27 (16:13)
I LO Końskie – LO Bogoria 23:21 (9:12)
Skład zespołu: Cuper Piotr, Gaca Jakub, Gałązka Mikołaj, Kazik Karol, Krauza Hubert, Lisowski Piotr, Ludwikowski Jakub, Makuch Jakub, Salata Łukasz, Sanecki Mikołaj, Sota Bartłomiej, Świercz Jakub, Wodecki Adam. Gratulujemy drużynie i opiekunowi p. Wojciechowi Jasnos.

Mamy laureatkę Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Patrycja Pachuc została laureatką III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Zawody finałowe odbywały się w Krakowie 23 marca 2019r, a Patrycja uzyskała w nich aż 92% punktów. Mimo,że jest dopiero uczennicą drugiej klasy matematyczno -fizycznej, uzyskany tytuł daje jej wstęp na dowolny kierunek studiów na Akademii Górniczo-Hutniczej. Serdecznie gratulujemy Patrycji i jej nauczycielce Annie Młynarczyk.

Nasz uczeń w finale Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Jakub Brandeburg, uczeń klasy II a został finalistą 60. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Zawody odbyły się w dniach 5 – 7 kwietnia 2019 r. w Warszawie. Tytuł finalisty uprawnia Jakuba do otrzymania 100 % oceny na egzaminie maturalnym z wiedzy o społeczeństwie. Składamy gratulacje Jakubowi oraz jego opiekunce p. Marioli Domagała.