Autor: , Dodany: 27 września 2021, Kategoria: Bez kategorii

ŻYWA LEKCJA BIOLOGII

Żywe lekcje biologii to ważna część działalności naszej szkoły. W ramach lekcji biologii prowadzonych przez panią Marlenę Bernacką- Plutę uczniowie dokonują preparatyki ważnych narządów kręgowców, poznając przy tym anatomię i fizjologię pracy narządów człowieka. Nauka stacjonarna pozwala uczniom dotykać, preparować tkanki i przede wszystkim dostrzegać jak zbudowany jest dany narząd.
W ubiegłym tygodniu klasa trzecia realizująca rozszerzony program biologii dokonała preparatyki serca, nerek, płuc, wątroby oraz śledziony dzika. Mogli zobaczyć różnicę w budowie żył i tętnic oraz poznać budowę zastawek w sercu. Zajęcia anatomiczne cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży, co można było zauważyć w trakcie ich trwania. Przedstawiamy krótką fotorelację.