Autor: , Dodany: 10 marca 2020, Kategoria: Bez kategorii

Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

Zgodnie z tradycją nasze liceum obchodziło Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto upamiętniające bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Uroczystą akademię pod hasłem: ,,NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI” uświetniły patriotyczne piosenki, wiersze i wspomnienia o Żołnierzach Wyklętych: rotmistrzu Witoldzie Pileckim, Ince, Zagończyku i innych bohaterach. Podczas uroczystości rozstrzygnięto także V Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki pod hasłem „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych” skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z całego powiatu. Konkurs był podzielony na dwie kategorie – pracę literacką oraz krótki komiks. Dyplomy oraz upominki laureatom i wyróżnionym wręczali starosta konecki Grzegorz Piec, członek zarządu Jarosław Staciwa i dyrektor I LO Wojciech Jasnos. Organizatorkami powiatowej akademii i konkursu były nasze nauczycielki: Barbara Wojciechowska, Ewa Młynarczyk- Wróbel, Sylwia Fidor. Uczniowie I LO mieli okazję uczestniczyć w ciekawej lekcji historii, którą zapewne zapamiętają na długo.