Autor: , Dodany: 31 maja 2016, Kategoria: Bez kategorii

Międzynarodowe seminarium w Bad Marienberg

Młodzież naszego Liceum z koordynatorką Danutą Zaborowską-Szymusik i opiekunką Izą Jasnos, uczestniczyła w dniach 17-22. maja 2016 w międzynarodowym seminarium z zakresu europejskiego kształcenia młodzieży w ośrodku EUROPA HAUS Bad Marienberg w Republice Federalnej Niemiec. Tegoroczne spotkanie z rówieśnikami z Niemiec, Francji, Słowenii, Czech i Węgier było poświęcone problemom migracyjnym we współczesnym świecie. W czasie seminarium uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych, które odbywały się w grupach międzynarodowych. Redagowaliśmy artykuły, blog, wypowiadaliśmy się na temat przyczyn i skutków migracji. Podczas jednodniowej wycieczki do Bonn zwiedziliśmy Muzeum Historii Niemiec XX wieku oraz poznaliśmy miasto. Zajęcia odbywały się w językach niemieckim i angielskim, ale nie przypominały tradycyjnych lekcji szkolnych. Mogliśmy sprawdzić nasze umiejętności, prezentować poglądy i poznać rówieśników z krajów Unii Europejskiej. Podczas wieczoru „Country Market” zaprezentowaliśmy także naszą szkołę, miejscowość i kulturę polską. Na zakończenie mogliśmy zrelaksować się w parku linowym i poznać turystyczne walory okolicy.
szczegóły w zakładce „Projekty

Ÿ