Sukces I LO w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego JERSZ 2013.

W konkursie wzięło udział prawie 2000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w tym 285 uczniów ze szkół województwa świętokrzyskiego.
Cała grupa 38 uczestników startujących w konkursie z naszego liceum uplasowała się w pierwszej pięćdziesiątce w województwie.
Najlepsze wyniki uzyskali:
1.Jakub Pietrusiewicz [op. R. Korabiewska]
2.Aleksandra Piecuch [op. D. Zaborowska-Szymusik, Izabela Popik]
Oboje z wynikami ponad 86 % znaleźli się w pierwszej pięćdziesiątce w skali kraju oraz zajęli 4 i 5 miejsce w naszym województwie.
3. Mikołaj Sobczyk [op. P. Fidos]
4. Agnieszka Laskowska [op. P. Fidos]
5. Weronika Świtoń [op. P. Fidos]
Uczniowie ci osiągnęli wynik 84% i zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce w naszym województwie.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i wiedzą oraz przyczynili się do tak znacznego sukcesu naszej szkoły. Trzymamy kciuki w kolejnych konkursach JERSZ.