Autor: , Dodany: 17 lipca 2023, Kategoria: Bez kategorii

RAZEM dla STASIA

W dniu 19 czerwca bieżącego roku na boisku naszego liceum odbył się piknik charytatywny pod hasłem „Razem dla Stasia”. Celem pikniku było zebranie funduszy na rehabilitację neurologiczną naszego ucznia i przyjaciela Stasia Laurmana z klasy IIb. Stasiu uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, przeszedł operacje i już wiemy, że potrzebuje kosztownego leczenia.
Dyrektor Piotr Ciszek swoim przemówieniem oficjalnie otworzył piknik, wyraził nadzieję, że „zbiórka będzie udana i dobra zabawa również”. Imprezę swoją obecnością uświetnił również między innymi Starosta Konecki Grzegorz Piec, który życzliwymi słowami wsparł wszystkich zaangażowanych w pomoc Stasiowi.
Od godziny 9 na pikniku czekały na uczestników różne smakołyki przygotowane przez uczniów, loteria, tatuaże, syntetyczne warkoczyki, grill, i mnóstwo innych atrakcji.
Każdy z odwiedzających znalazł coś dla siebie i wsparł akcję.
Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom, którzy okazali wielkie serce i pomogli przy organizacji przedsięwzięcia oraz wszystkim osobom, które podczas zbiórki wsparły Stasia dokładając swoją „cegiełkę” do puszek.
Darczyńcy

1. Marian Cholewiński – Rolniczy handel detaliczny.
2. Natalia i Sebastian Brzozowicz N & S Foto Studio duet fotografów.
3. Tomasz Śliwak – Tomex. Fh. Art. Papiernicze, biurowe.
4. Aneta Woźniak – Avanti.
5. Piotr Kudłacz – Astoria Końskie.
6. Piotr i Paweł Kowalscy – Hurtownia Ania.
7. Jacek Kucharski – Kama.
8. Mariusz Kucharski – Lemar.
9. Kazimierz Tomal – Duet.
10. Maciej Muszyński – Bawialnia Nikuś.
11. Daniel Sroczyński – Lewiatan.
12. Rafał Kaczmarczyk.
13. Mateusz Zaleśny.
14. I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Końskich.
15. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Końskich.
16. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Emilii Plater w Końskich.
17. ZSP nr 3 w Końskich.
18. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie.
19. Starostwo Powiatowe w Końskich.
20. Parafia św. Anny w Bedlnie.
21. Parafia pw. Zwiastowania NMP w Kazanowie.
22. PGK Końskie.
23. ZUS w Końskich.
24. Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.
25. Towarzystwo Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka”.
26. Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach.
27. Parafia pw. NMP Matki Kościoła w Modliszewicach.
28. Aleksandra Kudłacz Restauracja „Przy Skwerku”.

Uczniowie i organizatorzy zgodnie zapowiadają, że to jeszcze nie koniec ich działań i zrobią wszystko, aby Stasio jak najszybciej wrócił do szkoły.

Jak jeszcze można pomóc Stasiowi?
Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy Rehabilitacja Stasia | zrzutka.pl
Kwota, jaką wyznaczono tam do zebrania to 100 tysięcy złotych, jednak koszty leczenia Stasia z pewnością będą dużo wyższe. Dlatego tak bardzo prosimy o wpłatę choćby symbolicznej złotówki.
Na facebooku: Razem dla Stasia

Zbiórka pieniędzy na ten cel została przeprowadzona również dnia 8 lipca podczas Kuźnic Koneckich.
Drodzy Rodzice, Przyjaciele, Sympatycy naszej szkoły zachęcamy do wsparcia finansowego naszych akcji na rzecz pomocy Stasiowi. Razem możemy wszystko!