Autor: , Dodany: 29 kwietnia 2021, Kategoria: Bez kategorii

Absolwenci I LO.

Nasi Drodzy, nadszedł dziś dzień pożegnania ze szkołą, z przyjaciółmi, z profesorami. W murach I LO spędziliście czas wyjątkowy z kilku przyczyn: był latami wytężonej nauki, etapem intensywnych kontaktów koleżeńskich, okresem niespokojnym, w którym musieliście zmierzyć się z wyzwaniem, jakie postawiła przed Wami nauka zdalna. Mam nadzieję, że tak jak radziliście sobie z zadaniami ze wszystkich przedmiotów, tak też zdaliście egzamin z odpowiedzialności za samych siebie, z którego co prawda nie będzie oceny na świadectwie szkolnym, ale nie o nią też chodziło. Nieco wcześniej niż Wasi starsi koledzy musieliście wykazać się determinacją,  kreatywnością, rozsądkiem. Te cechy obserwowaliśmy wśród Was i one bardzo nas cieszyły. W najbliższych tygodniach znów będziemy Wam kibicować. Wierzymy, że sprawnie i na wysokim poziomie rozwiążecie zadania maturalne, a potem z pasją, odwagą i uczciwością będziecie budować swoje biografie, starając się, by nie zabrakło w nich inspiracji, mądrości, żaru i  piękna. Wykorzystajcie zdobytą wiedzę, pochwalcie się nią, pokażcie swe umiejętności w tych wyjątkowych dniach maja. Niech  dopisuje Wam szczęście nie tylko w czasie egzaminów, ale i zawsze potem, niech radość, którą macie dziś w sobie, zawsze rozświetla Wasze twarze. Pożegnajmy się słowami portugalskiego pisarza, laureata Nagrody Nobla Jose de Sousa Saramago – który powiedział, że „każdy dzień jest kawałkiem historii, nikt nie jest w stanie opowiedzieć jej do końca”  –  życzę Wam , aby Wasza historia, która rozpoczęła się W ILO blisko trzy lata temu,  każdego dnia zataczała szersze, wspanialsze kręgi.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.