Autor: , Dodany: 28 lutego 2019, Kategoria: Bez kategorii


Rozstrzygnięcie IV Powiatowego Konkursu Historyczno – Literackiego pod hasłem: „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”

27 lutego bieżącego roku została rozstrzygnięta IV edycja Powiatowego Konkursu Historyczno- Literackiego pod hasłem: „Ocal od zapomnienia Żołnierzy Wyklętych”, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Konkurs, skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu koneckiego, cieszył się dużym zainteresowaniem, a napływające prace wyróżniały się pod względem merytorycznym i miały ciekawą formę. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej. Komisja konkursowa w składzie: Barbara Wojciechowska – nauczyciel historii, Ewa Młynarczyk-Wróbel nauczyciel języka polskiego, Sylwia Fidor – nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, Jarosław Wasiński- nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, wytypowała zwycięzców konkursu w kategoriach:

Praca literacka: I miejsce – Magdalena Kolus, I LO im. KEN w Końskich II miejsce – Joanna Szocińska, II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich III miejsce – Karolina Połeć, ZSP nr 3 w Końskich Prezentacja multimedialna: I miejsce – Urszula Piątkowska, ZSP nr 3 w Końskich II miejsce – Paweł Kołodziejczyk, ZSP nr 3 w Końskich Aleksandra Nowak, ZSP nr 3 w Końskich III miejsce – Przemysław Hajduk, ZSP nr 3 w Końskich, Mateusz Walkiewicz, II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich.

W imieniu Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich informujemy, że dnia 1 marca 2019 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich odbędzie się uroczyste wręczenie nagród przyznanych w konkursie. Do udziału w spotkaniu serdecznie zapraszamy wszystkich nagrodzonych uczestników wraz z ich opiekunami. Wszystkim nagrodzonym i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Organizatorzy konkursu.

Skip to content