Autor: , Dodany: 22 maja 2024, Kategoria: Bez kategorii


Kolejne warsztaty w ramach projektu DUJS

Dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie Dziś Uczeń Jutro Student uczniowie naszego liceum po raz kolejny uczestniczyli w bardzo ciekawych i kreatywnych warsztatach na Politechnice Świętokrzyskiej.
Po zajęciach w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Otwocku gdzie nasi uczniowie wysłuchali wykładu i przeprowadzali badania z detektorami promieniowania, przyszła kolej na warsztaty na Politechnice Świętokrzyskiej.
Tym razem 30 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunem Piotrem Ciszkiem udało się na zajęcia laboratoryjne gdzie zostali podzieleni na grupy i mogli poznać tajniki inżynierii odwrotnej, projektowania i modelowania 3D, zasad druku 3D czy kreatywnej obróbki fotografii.
Zajęcia okazały się bardzo ciekawe i rozbudziły w wielu naszych licealistach pasję, dlatego czekamy z niecierpliwością na kolejne. A tych będzie u nas w szkole wiele, bowiem projekt będzie realizowany do 2027 roku i zawiera mnóstwo tego typu działań.
Już w czerwcu nasi uczniowie wyjadą do Sandomierza na trzydniowe plenerowe warsztaty z rysunku przygotowujące do egzaminów na architekturę.
Wychodzimy z ławek szkolnych, zwiedzamy laboratoria wyższych uczelni i centrów naukowych w całej Polsce, nabieramy doświadczenia i powoli stajemy się studentami już w liceum – tak oceniają to uczniowie.
A wszystkie działania prowadzone są nieodpłatnie w ramach projektu „Dziś Uczeń Jutro Student”.

Skip to content