Autor: , Dodany: 23 maja 2024, Kategoria: Bez kategorii


Obchody DNIA EUROPY w naszej szkole

Obchody DNIA EUROPY w naszej szkole zostały zorganizowane dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Końskie.
30 kwietnia Pani Anna Kania przeprowadziła warsztaty edukacyjne z uczniami klas: Ib i II c. Młodzi Europejczycy obejrzeli ciekawą prezentację, dyskutowali o bieżących sprawach poruszanych na forum UE m. in. o ekologii, nadmiernym konsumpcjonizmie i konieczności wprowadzenia regulacji dotyczących AI, a następnie wzięli udział w grywalizacji (kahoot). Zajęcia odbyły się w oparciu o materiały edukacyjne pozyskane od Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Było merytorycznie, kolorowo i kreatywnie.
Świętując „Dzień Europy” upamiętniliśmy Deklarację Schumana, w której autor przedstawił wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie. Plan ten uważa się za zalążek Unii Europejskiej. Polska jest już od 20 lat jest w sercu demokracji europejskiej.
Organizatorzy: Anna Kania, Renata Korabiewska, Mariusz Klocek

Skip to content