Autor: , Dodany: 22 maja 2024, Kategoria: Bez kategorii

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI I WYDARZENIAMI HISTORYCZNYMI

W ramach współpracy z Muzeum Polin społeczność naszej szkoły wzięła udział w Akcji Żonkile, której celem jest upamiętnienie 81. rocznicy powstania w getcie warszawskim.
Uczniowie przypinali papierowe żonkile pracownikom i szkolnym kolegom. Ponadto klasy: III c, III a, I a, I d miały okazję uczestniczyć w seminarium z Panią Ritą Miernik, która przedstawiła niezwykle ciekawą prezentację multimedialną na temat losów społeczności żydowskiej w czasie II wojny światowej i jej życiu w getcie warszawskim.
W dniu 21 maja 2024 r. Pani Katarzyna Kucharska, pracowniczka Biblioteki Pedagogicznej w Kielcach Filii w Końskich, przeprowadziła z uczniami klas: I b, I c i I d poruszające warsztaty na temat powstania w getcie warszawskim, Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej oraz wybitnej lekarce i działaczce społecznej Alinie Margolis-Edelman. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest nadrzędną wartością, która jednoczy i pozwala lepiej rozumieć współczesność.
Organizatorki: Rita Miernik, Katarzyna Kucharska, Renata Korabiewska