Autor: , Dodany: 15 marca 2024, Kategoria: Bez kategorii


Dzień Otwarty na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

15 marca na zaproszenie władz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Otwartym, który został zorganizowany na Wydziale Humanistycznym tej uczelni. Nasz pobyt rozpoczął się od gry terenowej, podczas której poznaliśmy poszczególne budynki kampusu i ich funkcje. Uczestnicy otrzymali także 12 zadań do wykonania na czas.
Z przyjemnością informujemy, że nasza drużyna zajęła III miejsce w finale gry i zdobyła nagrodę. Podczas tych bardzo aktywnych zajęć dla uczniów, nauczyciele mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach „Stres i sen”, które były poświęcone technikom redukowania stresu.

Następnie grupy językowe uczestniczyły w wykładach i zajęciach warsztatowych. Nasi uczniowie z grupy języka rosyjskiego razem z Panią Agnieszką Kozubską na wykładzie: „Wiosna w kulturze wschodnich Słowian” poznali tradycje i obyczaje związane ze świętami Maslenica oraz z prawosławną Wielkanocą, rozwiązywali quiz językowy, kosztowali „kulicz”- czyli babę wielkanocną i ciasto „mrowisko”.

Grupa języka niemieckiego uczestniczyła w wykładzie „Motyw czarownic w górach Harz i Świętokrzyskich”. Pojawiły się nawiązania do literatury, religii, historii, a ćwiczenia językowe były tak różnorodne, że będziemy mogli je wykorzystać również na najbliższych lekcjach w szkole.
Drugi wykład, prowadzony przez prof. Hansa Giesena oraz Ralpha Arzta przybliżył nam różnice kulturowe narodów europejskich na przykładzie relacji międzyludzkich. Całości dopełniła piosenka „Aurelie” niemieckiego zespołu „Wir Sind Helden”
Pobyt na Uniwersytecie pozwolił sprawdzić umiejętności językowe w powiązaniu z szeroko rozumianą wiedzą o kulturze. Cieszymy się, że byliście aktywni, gratulujemy Wam wygranej i wspaniałego reprezentowania szkoły.
Opiekunki: Izabela Popik, Danuta Zaborowska- Szymusik.

Skip to content