Autor: , Dodany: 15 marca 2024, Kategoria: Bez kategorii


Szkolne Koło Teatralne DRAKULA

W minioną środę, 13 marca br. w Auli im. Małachowskich aktorzy Szkolnego Koła Teatralnego „Drakula” wystawili debiutancką sztukę „Dziady część III”. Grupie artystycznej przewodzi Filip Świercz, który zagrał główną rolę w widowisku. W zespole występują również: Maja Fidor, Wiktor Banasik, Gabriela Pałgan, Maria Gut, Karol Wiaderny, Iga Domańska, Kamil Smolak, Karolina Maciejczyk, Adam Zieliński, Anna Turalska, Kacper Sęga, Alicja Kowalska, Anna Dudek, Ewa Kopeć, Lena Olak, Maja Musiałczyk, Paweł Pachuc, Zofia Świercz.
O scenografię przedstawienia zadbały: Ada Grzelka, Kasia Cuper i Julia Styś.
Koło powstało z inicjatywy uczniów, którzy debiutowali na naszej scenie podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w październiku ubiegłego roku. Wówczas dali występ dla szerszej publiczności.
Nasza młodzież jest ambitna i potrafi bardzo dobrze ze sobą współpracować. Grupa chce przygotowywać nowe spektakle i ma w planach występy publicznie.
Opiekunki, panie Jolanta Duda i Monika Rakowska, nie kryją dumy ze swoich uczniów, cieszą się i wspierają ich w działaniach artystycznych.
Na tym występie na pewno się nie skończy. Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego ma zapał i wielkie ambicje. Być może w przyszłości zobaczymy grupę „Drakula” na deskach nowej sali widowiskowej w Koneckim Centrum Kultury.

Skip to content