Autor: , Dodany: 16 stycznia 2024, Kategoria: Bez kategorii


Osiągnięcia uczniów w semestrze I roku szkolnego 2023/2024

W mijającym półroczu nasi uczniowie reprezentowali I LO w wielu konkursach i olimpiadach:
W II etapie XVII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki i geografii reprezentować nas będą Kacper Górecki, Mateusz Kamiński i Wiktoria Malkowska, o czym pisaliśmy w odrębnej wiadomości.
W etapie szkolnym Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny –uczestniczyło 17 uczniów.
Adam Domagała z kl. 2B otrzymał dyplom za uzyskanie dobrego wyniku – opiekun p. Anna Młynarczyk.
W ramach projektu „Matematyczna Liga Mistrzów” w szkolnym etapie „Meczu Matematycznego” wzięło udział 25 uczniów. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Natalia Pękala kl. 2C, Patrycja Struzik kl. 2C, Anna Dudek kl. 1D, Marcelina Grzela kl. 1D, Julia Rusiecka kl. 3A, Wiktoria Stachurska kl. 3A opiekunowie: p. Ewa Kuzak, p.Monika Mączyńska.
Podczas szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno – Plastycznego „Matematyczne (O)pole”, prace wykonało 15 uczniów. Praca Natalii Orman z kl. 4D została wybrana jako najlepsza i przesłana do etapu ogólnopolskiego – koordynatorem konkursu jest p. Marta Kotusiewicz
11 stycznia br. odbył się szkolny etap VIII Memoriału Urszuli Marciniak (łamigłówki diagramowe), który koordynuje p. Marta Kotusiewicz.

Do XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego przystąpiło 42 uczniów, a w etapie wojewódzkim uczestniczyli:
Wojciech Szkurłat kl. 2A – opiekun p. Jolanta Duda
Apolonia Cacek kl. 2D -opiekun p. Sylwia Fidor

Uczniowie klasy 4A przystąpili do eliminacji szkolnych Olimpiady Wiedzy o Prawie oraz Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – opiekun p. Mariola Domagała
W szkolnym konkursie literacko – plastycznym z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, wyróżnienie otrzymał Miłosz Jastrzębski kl. 3B.
W Konkursie Wiedzy o Prawach Człowieka laureatami zostali: Weronika Żurawska, Wojciech Szkurłat, Daniel Kucharski, Paweł Sopata, Amelia Wołczyk – uczniowie kl. 2A – opiekun p. Mariola Domagała.

Corocznie organizujemy Powiatowy Przegląd Piosenki Anglojęzycznej.
W kategorii szkółponadpodstawowych nasza uczennica Julia Jakubowska z kl. 4C zajęła I miejsce – opiekun p. Agnieszka Wąsala, Amelia Grochala kl. 3C – uzyskała wyróżnienie – opiekun p. Agnieszka Gąszcz.
W grudniu odbył się VII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego, do którego przystąpiło 32 uczniów z klas 1 – 4. Laureatkami konkursu zostały: Anna Ściubeł kl.3B – I miejsce, Elżbieta Kotras kl. 3B – II miejsce, Kinga Biniek kl. 4C– II miejsce, Julia Bosak kl. 1B – III miejsce, Martyna Durlik kl. 4C– III miejsce – opiekunowie p. Danuta Zaborowska –Szymusik i p. Paweł Fidos
W Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „JERSZ Deutschfreund” uczestniczyło 17 uczniów z naszej szkoły. Anna Turalska uzyskała najlepszy wynik w kategorii klas I (94 miejsce w kraju (ponad 2000 uczestników) i 24 w województwie (na 221 uczestników) – opiekun p. Danuta Zaborowska – Szymusik,
Kamil Smolak- dyplom za najlepszy wynik w klasach drugich (100 miejsce w kraju i 13 miejsce w województwie), a Julia Tarnawska najlepszy wynik w klasach trzecich – opiekun p. Izabela Popik, p. Renata Korabiewska i p. Paweł Fidos.

W etapie szkolnym Olimpiady Wiedzy o Żywieniu wzięło udział 10 uczniów z kl. 4C, a do etapu okręgowego zakwalifikowały się dwie uczennice z kl. 4C: Malwina Ciszek i Maja Fidor – opiekun p. Marlena Bernacka – Pluta i p. Urszula Kołodziejczyk
W grudniu 2023 r. odbył się etap szkolny 31. Olimpiady Zdrowia PCK. Udział wzięło 7 uczniów. Największą liczbę punktów zdobyła uczennica kl. 3C Martyna Kacprzak i zakwalifikowała się do etapu rejonowego.
9 stycznia odbył się szkolny etap Olimpiady Ekologicznej, do której przystąpiło 34 uczniów – olimpiadę koordynuje p. Urszula Kołodziejczyk.

W tym półroczu nie zabrakło aktywności fizycznej. W Powiatowych Zawodach w Piłkę Koszykową dziewcząt nasza drużyna zajęła miejsce 3 – opiekun p. Renata Jakubowska
Podczas Powiatowych Zawodów w Piłkę Koszykową chłopców naszej reprezentacji przypadło IV miejsce – opiekunowie p. Piotr Deszczyński, p. Kuba Kos
W Turnieju Grudniowym Trójek Piłkarskich naszą szkołę reprezentowali uczniowie Jakub Turalski kl. 3A, Kacper Pakuła kl. 4A, Filip Wasik kl. 4B, Igor Wasik kl. 4B, Kacper Siudak kl. 4B, opiekun – p. Kuba Kos Drużyna zajęła 3 miejsce.
Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników i ich opiekunów. Trzymamy kciuki i wierzymy, że będziecie rywalizować w kolejnych edycjach konkursów i olimpiad.

Skip to content