Autor: , Dodany: 13 stycznia 2024, Kategoria: Bez kategorii


Z wizytą na Politechnice Świętokrzyskiej

W wyniku podpisanego w grudniu ubiegłego roku porozumienia w sprawie patronatu naukowo- dydaktycznego Politechniki Świętokrzyskiej nad I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich, grupa 29 uczniów z naszej szkoły zwiedziła laboratoria naukowe tej wyższej uczelni.
W minioną środę, 10 stycznia 2024r. o godzinie 8.00 pod nasze liceum podjechał „Polibus”. Jest to specyficzny autobus będący jednocześnie laboratorium do przeprowadzania badań dla studentów Politechniki Świętokrzyskiej. Tym razem jednak posłużył nam jako wygodny środek transportu na kielecką uczelnię.
Już na miejscu nasi uczniowie mogli zwiedzić laboratoria i wziąć udział w doświadczeniach na wybranych wcześniej zgodnie z zainteresowaniami wydziałach: automatyki, robotyki i informatyki oraz inżynierii środowiska. Zarówno świetnie wyposażone laboratoria jak i doskonale poprowadzone zajęcia przez tamtejszą kadrę dydaktyczną wywarły bardzo dobre wrażenie na naszych uczniach. Wszyscy mogli sprawdzić możliwości zastosowań VR, odwiedzić profesjonalne serwerownie, zapoznać się z tajnikami tworzenia robotów marsjańskich, a także poznać praktyczne zastosowanie urządzeń energii odnawialnej czy kamery termowizyjnej.
Był to bardzo dobrze spędzony dzień, a niebawem kolejne wizyty.

Skip to content