Autor: , Dodany: 17 stycznia 2024, Kategoria: Bez kategorii


XIII Noc Biologów na UJK

W dniu 12 stycznia 2024 uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich pod opieką pani dyrektor Marleny Bernackiej-Pluty, pani Justyny Kacprzak-Serek i pani Renaty Gałązki -Skowron uczestniczyli w XIII edycji Nocy Biologów pod hasłem „Tajemnice życia od komórek do biosfery ” na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Tuż przed godziną 17.00 nastąpiło oficjalne powitanie uczestników tego wydarzenia przez prof. dr. hab. Stanisława Głuszka oraz organizatorów i pracowników UJK.
Pani dyrektor Marlena Bernacka-Pluta złożyła na ręce pana rektora serdeczne podziękowania za umożliwienie uczestnictwa w wielu interesujących warsztatach, wykładach i laboratoriach, które z pewnością rozwijają zainteresowania naukami biologicznymi naszych uczniów.
Uczniowie klas IC,2D,2D1 i 4C podczas zajęć na UJK zostali podzieleni na grupy i mieli możliwość wyizolować DNA, uczestniczyć w zajęciach z biologii komórki, w warsztatach dotyczących życia owadów, a także przeprowadzić sekcję ryby oraz dysekcję serca.
film z Nocy Biologów

Skip to content