Autor: , Dodany: 2 listopada 2023, Kategoria: Bez kategorii

Pamiętamy o tych, którzy odeszli.

W czwartek, 26 listopada przedstawiciele samorządu uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami ks. Robertem Krawczykiem i Pawłem Fidosem porządkowali pomnik upamiętniający zrzut cichociemnych w Baryczy oraz odwiedzili cmentarz parafialny w Końskich. Uczniowie zapalili znicze na grobach zmarłych profesorów koneckiego gimnazjum i liceum, m.in. Franciszka Nowakowskiego, nauczyciela matematyki oraz dyrektora liceum w latach 1953-1967, Eugeniusza Durana, Krzysztofa Struzika, Ireny Struzik, Mariana Prządo, Stanisława Płatka, Mieczysława Münnicha i innych. Uczniowie zapalili również znicze na grobach powstańców styczniowych, partyzantów, żołnierzy z czasów II wojny światowej. Znicze zostały zebrane przez naszych uczniów w ramach akcji szkolnego wolontariatu. Uczniowie z samorządu pojechali również na cmentarz w Kazanowie, gdzie spoczywa Aleksy Kierkuś, dyrektor szkoły w latach 1967-1991 oraz na cmentarz w Radoszycach na miejsce spoczynku Mariana Jankowskiego, dyrektora szkoły w latach 1991-2012.