Autor: , Dodany: 23 czerwca 2023, Kategoria: Bez kategorii

Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Wiedzy o Błogosławionym Księdzu Kazimierzu Sykulskim.

W dniu 12 czerwca 2023 r. odbył się w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich Powiatowy Konkurs Wiedzy o Błogosławionym Księdzu Kazimierzu Sykulskim pod honorowym patronatem Starosty Koneckiego Grzegorza Pieca. Konkurs skierowany był do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych. Jego celem było budzenie zainteresowania i popularyzacja wiedzy na temat patrona powiatu koneckiego oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. W dniu 16 czerwca 2023 r. odbyła się uroczysta gala rozdania nagród, w której udział wzięli: pan Grzegorz Piec – Starosta Konecki, pan Marcin Wiaderny – zastępca naczelnika Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia, pan Piotr Ciszek – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich oraz ksiądz prefekt Robert Krawczyk.
Wyniki tegorocznej edycji konkursu:
I miejsce zajęła Viktoria Słoka z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Końskich,
II miejsce ex aequo zajęli Dorian Wołowiec i Alan Misiowiec z Prywatnej Szkoły Podstawowej
w Końskich,
III miejsce zajęła Weronika Zabłotny z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Końskich.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym! Dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie i
wsparcie swoich uczniów.
Organizatorzy konkursu: Mariusz Klocek i Renata Korabiewska