Autor: , Dodany: 20 czerwca 2023, Kategoria: Bez kategorii

Piknik charytatywny dla Stasia

Uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich przygotowali we wtorek 20 czerwca br. piknik, na którym zbierali pieniądze dla swego szkolnego kolegi Stasia Laurmana. Stasiu dnia 30 maja 2023 roku uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. Doznał poważnego obrażenia mózgu a także płuc. Przez ostatnie dwa tygodnie silnie walczył o to, by mógł samodzielnie oddychać. Aby wrócić do zdrowia, potrzebuje kosztownych rehabilitacji neurologicznych a także opieki specjalistów.
Pierwsze działania podjęte zostały w minioną niedzielę na pikniku Miejskiego Klubu Sportowego „Neptun”. Poza dzisiejszą imprezą będziemy też na wielu innych wakacyjnych wydarzeniach. Nie możemy pozostawić naszego kolegi bez pomocy. Do pomocy zapraszamy także młodzież z innych szkół oraz dorosłych mieszkańców naszego miasta.

Na pikniku można było zjeść pyszne ciasta, grillowane potrawy, watę cukrową, wypić orzeźwiające napoje, pozaplatać kolorowe warkoczyki, zrobić tatuaże, malować kolorowanki z dziećmi, podejmować aktywność sportową z zawodnikami MKS Neptun i Koneckiego Stowarzyszenia Sportowego Piłki Ręcznej.
Oferowano własnoręcznie robioną biżuterię, specjalnie przygotowane utwory muzyczne czy grę wkoło fortuny.
Piknik odwiedzili też między innymi starosta konecki Grzegorz Piec, wiceprzewodniczący rady powiatu i absolwent I LO Łukasz Kubka, naczelnik Wydziału Edukacji Krzysztof Stachera i jego zastępca Marcin Wiaderny.