Autor: , Dodany: 5 marca 2023, Kategoria: Bez kategorii


Warsztaty biologiczno- chemiczne na UJK w Kielcach

W dniu 03.03.2023 uczniowie naszego liceum wzięli udział w warsztatach biologiczno-chemicznych zorganizowanych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Młodzież z klasy 3C o profilu biologiczno-chemicznym oraz 3D z rozszerzonym programem biologii odbyła zajęcia na Wydziale Chemii i Biologii UJK.
Zajęcia rozpoczęły się od wspólnego wykładu „Bakterie w nas i dookoła nas” przeprowadzonego przez prof. zwycz. dr hab. W. Kacę.
Po wykładzie uczniowie rozdzieleni na cztery grupy wraz z opiekunami udali się na warsztaty.
Grupa 1 Ćw. 1. dr hab. W. Celary, prof. UJK ‘Pszczoły i rozpoznawanie’,
Grupa 2 Ćw. 2. dr Ł. Lechowicz ‘Wstęp do mikrobiologii’,
Grupa 3 Ćw. 3. dr P. Rogala, dr A. Jabłońska-Wawrzycka ‘Chemia nieorganiczna’,
Grupa 4 Ćw. 4. dr M. Majer ‘Chemia organiczna’.
Po dwóch godzinach warsztatowych spotkaliśmy się wszyscy na wykładzie dr K. Krzciuka, tym razem z chemii zatytułowanym: „Wszechobecny mikroplastik”.
Następnie uczniowie poszczególnych grup uczestniczyli w kolejnych warsztatach, tak by każdy mógł wziąć udział we wszystkich zaplanowanych ćwiczeniach. Warsztaty trwały do godz. 15.00.
Była to doskonała forma utrwalenia poznanych wcześniejszych wiadomości zarówno z obszaru biologii jak i zagadnień chemicznych oraz poznania wielu ciekawych doświadczeń, które uczniowie przeprowadzali samodzielnie.

Zajęcia w UJK odbyły się w ramach Dnia Otwartego na uczelni i przy zaangażowaniu dr hab. Anny Łubek oraz dr Grzegorza Czerwonki, którym serdecznie dziękujemy za świetną atmosferę i organizację warsztatów.
Te zajęcia są kolejnym etapem współpracy naszego liceum i osobiście pani Marleny Bernackiej – Pluty z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Podczas pobytu na UJK grupą naszej młodzieży opiekowali się: Renata Gałązka – Skowron, Ewa Młynarczyk- Wróbel, ks. Robert Krawczyk.

Skip to content