Autor: , Dodany: 11 marca 2023, Kategoria: Bez kategorii


XXIII edycja akcji Góra Grosza

Jak co roku uczniowie I LO włączyli się bardzo licznie i chętnie w kolejną już akcję ,,Góra Grosza” w naszej szkole; tym razem w ramach prężnie działającego wolontariatu.
Bardzo miło nam poinformować, że zebraliśmy łącznie 582,93 zł.
Wrzucając monetę na „Górę Grosza”, przekazaliśmy środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji, talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się. Dzięki również naszej pomocy zorganizowane zostały:
• Programy stypendialne dla ponad 100 dzieci. Dzięki nim wyrównujemy szanse edukacyjne i rozwijamy pasje.
• Akcję „Ubrania od serca”, która obdarowała ponad 1500 dzieci voucherami do sklepów odzieżowych. Dla wielu z nich to był pierwszy raz, kiedy mogły samodzielnie zdecydować o zakupie ubrań.
• Wsparcie psychologiczne, warsztaty, konsultacje i terapie dla dzieci oraz opiekunów w Warszawie, Słupsku i Wrocławiu. Fundusze przyniosły pomoc ponad 1000 dzieci.
• Całodobową, specjalistyczną opiekę dla ponad 100 dzieci w Domach dla Dzieci w Mrągowie, Przemyślu, Wrocławiu i Krakowie.
Towarzystwo 'Nasz Dom’ od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując m.in. pomoc specjalistyczną (terapie, rehabilitacje), pracę z rodziną biologiczną, rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków (stypendia, korepetycje, zajęcia dodatkowe, kursy zawodowe). Prowadzimy również specjalistyczne domy dla dzieci oraz ośrodki wsparcia psychologicznego PORT.
Opieka i organizacja:
Marlena Bernacka – Pluta
Urszula Kołodziejczyk

Skip to content