Autor: , Dodany: 5 marca 2023, Kategoria: Bez kategorii

Szkolny Konkurs Historyczny

Nauczyciele historii Mariusz Klocek i Mariola Domagała zorganizowali 01.03.2023r. w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych kolejną edycję Szkolnego Konkursu Historycznego. Do konkursu przystąpili uczniowie z klas 1-4 naszego liceum. Uczestnicy mogli sprawdzić w formie testu swoją wiedzę o losach żołnierzy niezłomnych. Wyniki konkursu są następujące:
I miejsce Dawid Pękalski kl 4A
II miejsce Kinga Łosiak kl 1A
III miejsce Wiktoria Dębowska 3D, Zuzanna Krupa 1A i Szymon Wołczyński 4A
Ponadto wyróżnione zostały osoby: Gabriela Kucharska 3D (IV miejsce) i Katarzyna Kowalewska 4A (V miejsce).
W naszych czasach warto przypominać postawę, którą reprezentowali żołnierze wyklęci. Zapisali wprawdzie tragiczną kartę naszej historii, ale ich poświęcenie nie zostało zapomniane. Wskazują nam jak można rozumieć patriotyzm i miłość do ojczyzny oraz wierność ideałom.
Gratulujemy najlepszym i dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy w taki sposób ocalają od zapomnienia pamięć o bohaterach.