Autor: , Dodany: 11 stycznia 2023, Kategoria: Bez kategorii


Nasze osiągnięcia i sukcesy w I semestrze

W I semestrze bieżącego roku szkolnego nasi uczniowie byli uczestnikami wielu dodatkowych przedsięwzięć i konkursów. Oto nasi najlepsi:
Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z matematyki jest od wielu lat obecna w naszym liceum. W tym roku szkolnym do etapu okręgowego zakwalifikowali się:
Natalia Kubała i Michał Szustak (kl. 4A). Opiekunem jest p. Ewa Kuzak
W etapie szkolnym konkursu „Alfik Matematyczny” uczestniczyło 30 uczniów. Koordynatorami konkursu są p. Ewa Kuzak i p. Anna Młynarczyk.

W szkolnym etapie X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” udział wzięło 50 uczniów, a w etapie wojewódzkiego rywalizowali następujący uczniowie:
– Komisarska Milena (kl. 3A) – opiekun p. Sylwia Fidor
– Mieszalska Maria (kl. 2C) – opiekun p. Monika Rakowska
– Szkurłat Wojciech (kl.1A) – opiekun p. Jolanta Duda
W szkole odbył się konkurs literacko – plastyczny „Wolność dla mnie to…”. Martyna Bielecka i Martyna Wojas z kl. 4 C oraz Gabriel Am Ali z kl. 4 D, Jadwiga Kołodziej z kl. 3A i Apolonia Cacek z kl. 1D1 zostali wyróżnieni nagrodami książkowymi.

Dla wielu naszych uczniów języki obce są pasją, którą warto rozwijać; stąd duże zaangażowanie w projekty z języka angielskiego i niemieckiego:
W etapie szkolnym tegorocznej Olimpiady Języka Angielskiego wzięło udział 46 uczniów, najwyższy wynik w szkole uzyskał Filip Deperas (kl. 2B). Koordynatorzy olimpiady to p. Marta Pawłowska i p. Agnieszka Wąsala.
W Powiatowym Przeglądzie Piosenki Anglojęzycznej Amelia Grochala (kl. 2C) zajęła I miejsce (opiekun p. Katarzyna Baran), a Maria Piec (kl. 4A) uzyskała wyróżnienie (opiekun p. Joanna Szustak).

W Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego JERSZ startowały Anna Konieczna (kl. 1C) oraz Emilia Dróżdż (kl. 1C), która uzyskała dobry wynik w klasyfikacji wojewódzkiej (opiekun p. Danuta Zaborowska – Szymusik)
VI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego cieszył się dużym zainteresowaniem; w teście językowo – geograficznym wzięło udział 42 uczniów, przygotowanych przez germanistki p. Izabelę Popik i Danutę Zaborowską- Szymusik. W poprzednich wiadomościach zamieściliśmy pełną listę nagrodzonych i wyróżnionych w tym konkursie.

W etapie szkolnym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym uczestniczyli: Marcel Kuziw i Piotr Marczak (kl. 3A), Maria Piec, Wiktor Duda, Szymon Wołczyński (kl. 4A). Wiktor Duda przystąpił także do szkolnego etapu Olimpiady Wiedzy o Prawie. Opiekunem tych uczniów jest p. Mariola Domagała.
Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników i ich opiekunów. Trzymamy kciuki i wierzymy, że będziecie rywalizować w kolejnych edycjach konkursów i olimpiad.

Skip to content