Autor: , Dodany: 29 grudnia 2022, Kategoria: Bez kategorii


Szkolne Koło Wolontariatu

Koniec roku to czas podsumowań…..
W grudniu 2022 uczniowie naszej szkoły wraz z Kołem Wolontariatu zorganizowali kolejną zbiórkę darów dla osób potrzebujących z Ukrainy. Zebrano paczki z żywnością o długim terminie przydatności, środkami higieny osobistej, kosmetykami i ręcznikami. Dary te zostały zebrane przez koordynatorów akcji przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Końskich a następnie zostały przekazane za pośrednictwem 80 Brygady Powietrzno-Desantowej ze Lwowa do Charkowa i Izjumia. Zbiórkę w naszej szkole koordynowały nauczycielki pani Izabela Popik, pani Agnieszka Wąsala i pani Marlena Bernacka Pluta.

Nasza szkoła włączyła się w akcję bożonarodzeniową ,,Paczuszka dla Maluszka”. To akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Symbolem naszej akcji od samego początku jest specjalna paczuszkowa bombka.
Bombki zostały dostarczone przez lokalnego koordynatora akcji – naszego absolwenta Eryka Szczerka i zawieszone na naszej szkolnej choince.
W inicjatywę można było włączyć się przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła i zostawiając ją pod szkolną choinką- symbolem akcji. Akcja w naszej szkole cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego pod choinką znalazło się bardzo dużo ,,paczuszek”, co cieszy nasze serca. Nasi uczniowie zawsze udowadniają jak wielkie pokłady empatii drzemią w ich wielkich sercach.
Bardzo dziękuję za zaangażowanie się w tę szlachetną akcję pomocy maluszkom.
Koordynator szkolny akcji
Marlena Bernacka – Pluta

Skip to content