Autor: , Dodany: 15 grudnia 2022, Kategoria: Bez kategorii


VI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

Dnia 1 grudnia br. odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego, który organizuje nasze liceum pod patronatem Starostwa Powiatowego w Końskich. Celem konkursu jest przybliżenie informacji o krajach niemieckiego obszaru językowego w Europie i połączenie tej wiedzy z nauką języka niemieckiego. Konkurs składał się z dwóch części: językowej i plastycznej.
W części językowej udział wzięło łącznie ok. 100 uczniów z 4 szkół ponadpodstawowych oraz 7 szkół podstawowych naszego powiatu.
W kategorii szkół ponadpodstawowych najlepsi uzyskali w tej edycji konkursu powyżej 80% oceny z pisemnego testu geograficzno- językowego.
Laureatki I miejsca, które uzyskały ex quo najwyższą ilość punktów to:
Elżbieta Kotras, I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich
Natalia Batóg, II LO im. M. Skłodowskiej- Curie w Końskich
Michalina Markiewicz, II LO im. M. Skłodowskiej- Curie w Końskich
Zofia Zub, II LO im. M. Skłodowskiej- Curie w Końskich
II miejsce zajęła Anna Ściubeł, I LO im. KEN w Końskich

III miejsce: Dominika Stanisławska, ZSP Nr 3- Ekonomik w Końskich
Adam Grzybowski, II LO im. M. Skłodowskiej- Curie w Końskich
Bartłomiej Ksel, II LO im. M. Skłodowskiej- Curie w Końskich
Bartosz Cuper, II LO im. M. Skłodowskiej- Curie w Końskich
Roksana Kozubska, I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich
Kinga Biniek, I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Podsiadło, ZSP Nr 1 (Technikum) w Końskich
Anna Węglińska, II LO im. M. Skłodowskiej- Curie w Końskich
Aneta Karbowska, II LO im. M. Skłodowskiej- Curie w Końskich
Marta Kowalska, II LO im. M. Skłodowskiej- Curie w Końskich
Kacper Mytkowski, II LO im. M. Skłodowskiej- Curie w Końskich
Julia Kościelniak, II LO im. M. Skłodowskiej- Curie w Końskich
Natalia Szmul, ZSP Nr 3 (Ekonomik) w Końskich
Kacper Szmul, ZSP Nr 3- Ekonomik w Końskich
Michał Zbroszczyk, ZSP Nr 3- Ekonomik w Końskich
Małgorzata Binkowska, I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich
Olga Bańburska, I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich
Zuzanna Czarnecka, I LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich
W kategorii szkół podstawowych konkursu geograficzno- językowego nagrodzeni zostali:
I miejsce ex quo: Joanna Węglińska, Szkoła Podstawowa w Bedlnie
Martyna Kot, Szkoła Podstawowa w Gowarczowie
II miejsce: Maja Czechowska, Szkoła Podstawowa w Rudzie Malenieckiej
III miejsce: Norbert Jańczyk, Szkoła Podstawowa w Gowarczowie
Wyróżnienia: Paweł Pachuc, Szkoła Podstawowa w Rudzie Malenieckiej
Zuzanna Łyczek, Szkoła Podstawowa w Rudzie Malenieckiej, Bartosz Zawadzki, Szkoła Podstawowa w Rudzie Malenieckiej; Julia Bosak, Szkoła Podstawowa w Radoszycach; Martyna Bąk, SP w Kazanowie
Rywalizacji językowej towarzyszy konkurs plastyczny, który zawsze cieszy się wielkim zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych. W tej edycji wzięło w nim udział ponad 80 uczniów z 14 szkół podstawowych naszego powiatu. Uczniowie wykonali piękne kartki świąteczne z życzeniami w języku niemieckim.
Nagrodzeni zostali: Jakub Kurp – SP Nr 1 Końskie, Kacper Jakubowski – SP Nr 1 Końskie, Lena Karbownik – SP Nr 2 Końskie, Laura Młynarczyk – SP Nr 1 Stąporków, Lena Nowak – SP Gowarczów, Wiktoria Kłosek – SP Gowarczów, Kacper Bernacki – SP Ruda Maleniecka, Natalia Borusińska – SP Bedlno, Paweł Spiżewski – SP Kazanów, Eliza Stasińska – SP Radoszyce, Filip Pietrusiewicz – SP Radoszyce, Milena Sobczyk – SP Fałków, Wiktor Bobiński – SP Rogów, Nikola Knez – SP Dziebałtów, Amelia Milcarz- SP Miedzierza, Maja Łosiak – SP Królewiec, Kacper Głowacki – SP Pomyków.
W przygotowanie uczniów do konkursu zaangażowali się nauczyciele szkół ponadpodstawowych i podstawowych – łącznie 25 germanistów, którym należą się szczególne podziękowania za zaangażowanie i dodatkową pracę.
W dniu 14 grudnia 2022 w naszym liceum odbyło się rozstrzygniecie konkursu. Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego pan Krzysztof Stachera oraz dyrektor I LO pan Piotr Ciszek rozdali nagrody i dyplomy wyróżnionym uczniom oraz ich nauczycielom. Podczas tej uroczystości młodzież I LO muzyką i śpiewem wprowadziła nas w atmosferę świąt. Na zakończenie wszyscy obecni mogli w formie quizu sprawdzić swoją wiedzę o tradycjach świąteczno- noworocznych w krajach niemieckiego obszaru językowego.
Konkurs zorganizowały germanistki I LO: Danuta Zaborowska- Szymusik oraz Izabela Popik.

Skip to content