Autor: , Dodany: 15 grudnia 2022, Kategoria: Bez kategorii

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który corocznie jest obchodzony dnia 10 grudnia, w naszej szkole odbył się Konkurs literacko – plastyczny o tematyce związanej z prawami człowieka pt. „Wolność dla mnie to…”. Wszystkie prace konkursowe (plastyczne i literackie) prezentujemy na sali rekreacyjnej.
W konkursie wzięli udział: Martyna Bielecka kl. IV C; Martyna Wojas- IV C; Gabriel Am Ali z IV D, Jadwiga Kołodziej kl. III A, Apolonia Cacek kl. I D1 Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.
Dnia 8 grudnia 2022r. uczniowie I LO uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. „Prawa Człowieka, Prawa Dziecka” prowadzonych przez panią mecenas Anetę Jaroszczyk.
Dnia 9 grudnia uczniowie klas III I IV o profilu humanistycznym mieli możliwość wraz z ww. Panią mecenas i panią pedagog Julitą Dzwonek obserwować przebieg rozprawy sadowej w Sądzie Rejonowym w Końskich.
Nad całością czuwały Julita Dzwonek, Agnieszka Dorobek.