Autor: , Dodany: 21 grudnia 2022, Kategoria: Bez kategorii


XIV Powiatowy Przegląd Piosenki Anglojęzycznej

W I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich w piątek, 16 grudnia odbyła się już XIV edycja Powiatowego Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej pod patronatem starosty koneckiego. Konkurs był podzielony na dwie kategorie – dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich stanęły na najwyższym stopniu podium!
W przeglądzie wzięli udział uczniowie z wielu szkół powiatu koneckiego – SP w Gowarczowie, SP w Kazanowie, SP w Radoszycach, SP w Stadnickiej Woli, SP nr 1 w Końskich, SP nr 2, a także I LO im. KEN, II LO, ZSP w Stąporkowie i ZSP nr 3. W konkursie rywalizowało 22 uczniów.
Uczestników przywitał zastępca naczelnika Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich Marcin Wiaderny wraz z dyrektorem I LO Piotrem Ciszkiem.
Jury w składzie: Katarzyna Baran- nauczycielka języka angielskiego I LO, która po wieloletnim pobycie w Anglii uczy z pasją i zaangażowaniem, uwielbia podróże, ma zamiłowanie do poznawania nowych kultur; nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej Nr. 1 w Końskich, założyciel zespołu „Prestige Band” Michał Augustyniak oraz Paweł Węgierek, który w 2012 r. wraz z drużyną Andrzeja Piasecznego zwyciężył w programie telewizyjnej dwójki „Bitwa na głosy”.
Uczestnicy konkursu prezentowali przeróżne piosenki anglojęzyczne. Poziom był bardzo wyrównany, jury oceniało interpretację utworu, wykonanie, poprawność muzyczną i językową oraz ogólne wrażenie artystyczne. Jury nie miało więc łatwego zadania. Zwycięzców trzeba jednak było wyłonić. Oto oni:
W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce – Nadia Serek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Końskich, która serca jury podbiła utworem „Snowman”,
II miejsce – Maja Kwiecińska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Końskich, za utwór: „I’m in love with an E-girl”,
III miejsce –Marta Marczyńska ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli, która zaśpiewała utwór pt. „Can’t help falling in love”,
wyróżnienie –Alicja Michalczyk– Szkoła Podstawowa Nr 1 w Końskich za piosenkę „Invisible dress”.
W kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce – Amelia Grochala uczennica I LO im. KEN w Końskich za piosenkę „Call out my name” – ,
II miejsce – Olaf Młodziński z II LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskich, za utwór pt. „Yesterday”,
III miejsce – Natalia Boruń z ZSP w Stąporkowie za piosenkę „When we were young”,
wyróżnienie: Maria Piec, uczennica I LO im. KEN w Końskich za wykonanie piosenki „Everything I wanted”.
Nagrody i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Końskich wręczyli nagrodzonym Katarzyna Baran, Marcin Wiaderny i Piotr Ciszek.
Organizatorami były nauczycielki I LO – Marta Pawłowska i Joanna Szustak.
Zgromadzonych pożegnał Marcin Wiaderny, jednocześnie zapowiadając, że tradycja nie zostanie przerwana i kolejna edycja Powiatowego Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej odbędzie się już za rok.

Skip to content