Autor: , Dodany: 22 listopada 2022, Kategoria: Bez kategorii


WYCIECZKA do WARSZAWY

Dnia 16 listopada 2022r. klasy 4C wraz z 2A wybrały się pod opieką pani profesor Jolanty Dudy, pani pedagog Julity Dzwonek oraz księdza Roberta Krawczyka na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym jej punktem było zwiedzanie Muzeum Narodowego, w którym uczniowie mogli podziwiać sztukę minionych epok. Dzieła wywarły na uczniach ogromne wrażenie. Jednym z najchętniej oglądanych i wzbudzającym szczególny podziw był obraz Jana Matejki ,,Bitwa pod Grunwaldem”.
Zainteresowaniem cieszyły się także obrazy znane z dzieł literackich np. ,,Stańczyk”, który jest bohaterem ,,Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, czy portret narodowego wieszcza – Adama Mickiewicza.
Następnie udaliśmy się na Stare Miasto, które mimo przekornej pogody zachwycało swoim urokiem. Szczególną atrakcję stanowiła ogromna choinka, która była przyozdabiana na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Ku zaskoczeniu uczniów ksiądz Krawczyk postanowił sprawić wszystkim uczestnikom wycieczki słodki upominek, za który jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Po zjedzeniu obiadu i zakupach w galerii ,,Arkadia” nastąpił czas, aby przeżyć punkt kulminacyjny naszej wycieczki. Był nim spektakl w teatrze ,,Komedia” pt. ,,Przyjemność z dostawą” z genialną obsadą aktorów znanych nam z codziennych programów i seriali telewizyjnych. Sztuka poruszała problemy współczesnego świata takie jak: brak zaufania, zmaterializowanie, walka o posadę czy szczerość w relacjach międzyludzkich. Ukazała jak ludzie postrzegają siebie nawzajem sugerując się jedynie wyglądem zewnętrznym. Całość jednak była utrzymana w tonie komediowym.
Drogę powrotną umilał śpiew oraz poczęstunek przygotowany przez uczniów i uczennice: ciasta, roladki i pierniczki, które były wyśmienite. Dziękujemy za tak wspaniale spędzony czas.
Julia Bajor, 4C

Skip to content