Autor: , Dodany: 1 grudnia 2022, Kategoria: Bez kategorii

HONOROWE KRWIODAWSTWO WŚRÓD UCZNIÓW ILO im. KEN W KOŃSKICH

W dniach 22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. W tym czasie staramy się pamiętać o ludziach, którzy oddają innym krew, najcenniejszy dar, jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi. Szkolne Koło PKC działające w naszej szkole od wielu lat aktywnie wspiera ideę honorowego krwiodawstwa.
W minionym tygodniu pełnoletni uczniowie klas IV oraz opiekunowie: Urszula Kołodziejczyk i Marlena Bernacka –Pluta włączyli się w tą szlachetną akcję w Oddziale Terenowego Poboru Krwi RCKiK w Końskich.
Do grupy honorowych krwiodawców należą:
Pani Marlena Bernacka Pluta,
Agnieszka Burtan, Marcel-Karbownik, Joanna Małek, Kasia Obara, Karolina Patynowska, Weronika Turalska – z klasy 4D
Polina Kopysowa, Martyna Bielecka, Natalia Gąszcz, Kuba Kuzdak, Karolina Obratańska, Paweł Terczak – z klasy 4C
Jakub Cuper, Maciej Malasinski z klasy 4 B
Maciej Wężykowski , Kamil Boba, Konrad Nowakowski – z klasy 4A
Wielu uczniów zadeklarowało, że stale będą oddawać honorowo krew, co wydaje się być najcenniejszą lekcją i wartością zorganizowanych wyjść w ramach szkolnego koła PCK.