Autor: , Dodany: 30 września 2022, Kategoria: Bez kategorii


AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022”

W tym roku już po raz 29 Fundacja Nasza Ziemia koordynuje największą polską akcję ekologiczną SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA, której hasło brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”
Nie zapominajmy, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który wszyscy powinniśmy dbać. Zachęcamy do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych oraz do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe. W dzisiejszych czasach trudno jest wyeliminować plastik z naszego codziennego życia, ale możemy zminimalizować jego szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

Dnia 16.09 o godz. 11.00 UCZNIOWIE KLAS III C i III D otrzymali rękawiczki, worki oraz instrukcję, jakie odpady zbieramy i jak je segregujemy. Posprzątaliśmy teren wokół szkoły i wyruszyliśmy do pobliskiego lasu, gdzie niestety napotkaliśmy kilka dzikich wysypisk śmieci. Zapełniliśmy wszystkie dostępne worki. Po krótkim odpoczynku zebraliśmy wszystkie worki i wspólnymi siłami donieśliśmy na wyznaczone miejsce, a koordynatorka poinformowała odpowiedni wydział w naszym Urzędzie Miasta o miejscu składowania zebranych śmieci.
Dziękuję serdecznie za zaangażowanie wszystkim uczestnikom Akcji Sprzątania Świata
Koordynator Marlena Bernacka – Pluta

Skip to content