Autor: , Dodany: 16 września 2022, Kategoria: Bez kategorii

Pielgrzymka do Czarnej

W środę, 14 września 2022 r., w Tygodniu Wychowania uczniowie naszej szkoły wybrali się na pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej, aby tam zawierzyć Maryi wszystkie swoje sprawy w nowym roku szkolnym. Młodzież i wychowawcy zostali powitani przez księdza rektora wspólnoty pallotyńskiej, proboszcza Sławomira Grochalaka oraz księdza Bogusława Bogdana, który przybliżył nam historię kultu Matki Bożej w Czarnej i podkreślił, że oto niemal w zasięgu ręki jest miejsce, gdzie Maryja rozdaje łaski, wysłuchuje proszących i uciekających się do Niej. Kolejnym ważnym elementem naszego spotkania było uroczyste odsłonięcie Jej wizerunku. Następnie ksiądz prefekt Radosław Zaborski poprowadził modlitwę Nowenny do Matki Bożej Czarneckiej. Po jej zakończeniu rozpoczął się piknik połączony z ogniskiem, pieczeniem kiełbasy i zajadaniem przywiezionych smakołyków :-).
Kolejnym etapem naszej wyprawy był przejazd na cmentarz parafialny w Końskich. Na wstępie przypomnieliśmy ofiarę złożoną przez żołnierzy w czasie kampanii polskiej z 1939 r. Informacje o działaniach partyzantów na ziemi koneckiej przeczytały Marysia i Zosia Lasota. Następnie modliliśmy się w intencji żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej i zapaliliśmy znicze w celu uczczenia ich pamięci.
Do domów wróciliśmy pełni wrażeń, radośnie pedałując.
* Nad naszym bezpieczeństwem w drodze czuwali koneccy policjanci. Pięknie dziękujemy.
* Organizatorami byli nauczyciele: ksiądz Radosław Zaborski, Renata Korabiewska i Marta Pawłowska.