Autor: , Dodany: 2 września 2022, Kategoria: Bez kategorii


Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

W czwartek, 1 września br. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na tej uroczystości obecni byli zaproszeni goście: zastępca naczelnika Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Marcin Wiaderny i członek Zarządu powiatu Dariusz Banasik. Dyrektor Wojciech Jasnos przywitał wszystkich uczniów i nauczycieli oraz skierował następujące słowa:
Pozwolicie drodzy zgromadzeni, że w ten, jeszcze letni dzień, który zdaje się być dobrym prognostykiem na nadchodzące miesiące, rozpocznę nasze spotkanie od cytatu fragmentu jednego z wierszy Wisławy Szymborskiej:
„Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy,
a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”
Charakterystyczną cechą każdego roku szkolnego jest właśnie to, że ponownie otwieramy przymkniętą na dwa miesiące wakacji „księgę zdarzeń”, uchylamy ją i z zapartym tchem śledzimy, co nastąpi, przewidując przyszłość. Zapewne nadchodzące ostatnie miesiące tego roku, jak i półrocze przyszłego – będą niezwykle pracowite. Łatwo to przewidzieć, ponieważ tak właśnie wygląda praca nas nauczycieli i Was uczniów. A przed nami dużo nowości i zmian. Bo przecież po latach wracamy do obecności w szkole klas czwartych, których uczniowie będą zdawać maturę w nowej formule, czy też pojawia się nowy przedmiot „Historia i teraźniejszość”.
To, co pociesza, to fakt, że wszyscy kochamy szkołę. Proponuje zatem, by tą sympatią do szkoły popisać się już od dzisiaj, zarażać nią kolegów,​ którzy być może duchem są jeszcze na wakacjach. Nie tęsknijcie za nimi, nadejdą wkrótce znów, a na razie obecni tu nauczyciele, wychowawcy i cała obsługa szkoły zatroszczą się, by było wam i nam, jeżeli nie lepiej, to przynajmniej równie dobrze: ciekawie, atrakcyjnie czasem z dużą dawka adrenaliny – jak w czasie tych wakacyjnych miesięcy.
Wspierajcie się wzajemnie, bo przyjaźnie, jakie zawiązują się w liceum trwają często przez całe życie.
Życzliwą opieką otoczymy zwłaszcza pierwszoklasistów, pomagajcie im, nim pewnie staną na naszych słynnych długich – jak kolejka do wiedzy – korytarzach. Cieszymy się, że wybraliście naszą szkołę, jestem pewien, że będzie to naszą obopólną satysfakcją.
W imieniu całego grona profesorskiego, dyrekcji życzę Wam sukcesów, wielu wspaniałych dni spędzonych w murach naszej szkoły i uroczyście ogłaszam, że NOWY ROK SZKOLNY 2022/2023 został rozpoczęty, a „księga zdarzeń „otwarta ponownie.

Skip to content